Козленко, Олександр.
    Навчальні ігри з науковою основою [Текст] / Олександр Козленко // Біологія і хімія в школі. - 2011. - № 4. - С. 20-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Методи навчання--Ігри навчальні
Кл.слова (ненормовані):
Навчальні ігри -- Настільні ігри -- Картові ігри -- Ігри з науковою основою
Анотація: У статті розглядається використання настільних і карточних ігор у навчанні біології. На конкретних прикладах розкрито значення стратегічних ігор.





    Козленко, Олександр.
    Настійні ігри з науковою основою [Текст] / Олександр Козленко // Біологія і хімія в школі. - 2011. - № 5. - С. 20-23 : ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Методи навчання--Ігри навчальні
Анотація: В статті подані приклади трьох настільних біологічних ігор-ходилок.





    Козленко, Олександр.
    Моделювання біополімерів [Текст] / Олександр Козленко // Біологія і хімія в сучасній школі. - 2012. - № 2. - С. 20-25. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Методика навчання--Біологія--Дидактика
Кл.слова (ненормовані):
Маніпуляційні ігри, молекулярні моделі, моделювання, біополімери
Анотація: Розглянуто історію та використання молекулярних конструкторів у наукових дослідженнях і навчанні, значення маніпуляційних ігор та просторових моделей для розвитку мислення





    Козленко, Олександр.
    Практична робота "Моделювання просторової структури біомолекул" [Текст] / Олександр Козленко // Біологія і хімія в сучасній школі. - 2012. - № 3. - С. 24-29
Рубрики: Методика викладання--Біологія
Кл.слова (ненормовані):
моделювання, візуалізація молекул, практична робота, біополімери
Анотація: Запропоновано розробку роботи згідно з програмою з біології для профільного рівня з використанням комп'ютерних і саморобних моделей молекул білків і нуклеїнових кислот.





    Козленко, Олександр.
    Використання електронного підручника на уроках біології в 11 класі [Текст] / Олександр Козленко, Галина Синєока // Біологія і хімія в рідній школі. - 2014. - № 1. - С. 18-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Методи навчання--Інтерактивні методи навчання
Анотація: У статті розглянуто інтерактивні форми і методи навчання. Електронний підручник - навчальне електронне видання, що містить системне й повне викладення навчального предмета або його частини, що забезпечує повноту дидактичного циклу процесу навчання, створює індивідуалізоване активно-діяльнісне освітнє середовище.


Дод.точки доступу:
Синєока, Галина




    Козленко, Олександр.
    Досвід використання блоків моделей у навчанні біології [Текст] / Олександр Козленко, Ксенія Диска // Біологія і хімія в рідній школі. - 2016. - № 2. - С. 29-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Методика викладання біології
Кл.слова (ненормовані):
Практична робота -- Групова робота
Анотація: Моделювання об'єктів, процесів і явищ є важливим засобом навчання біології. У статті описаний експеримент з організації групової роботи учнів з блоками моделей та обговорено деякі його результати.


Дод.точки доступу:
Диска, Ксенія




    Козленко, Олександр.
    Якби міфи "працювали" [Текст] / Олександр Козленко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2016. - № 3. - С. 30-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Педагогічна діяльність
Анотація: Обговорення статті Людмили Величко "Про деякі педагогічні міфи".





   
    Календарно-тематичне планування з біології і хімії на основі компетентнісного підходу [Текст] / Людмила Величко [и др.] // Біологія і хімія в рідній школі. - 2016. - № 4. - С. 2-5. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Календарно-тематичне планування
Анотація: Основою календарно-тематичного планування є аналіз навчальної програми: пояснювальні записки, змісту навчального матеріалу, державних вимог до загальноосвітньої підготовки учнів.


Дод.точки доступу:
Величко, Людмила; Буринська, Ніна; Матяш, Надія; Коршевнюк, Тетяна; Вороненко, Тетяна; Козленко, Олександр




    Козленко, Олександр.
    Іграшка-трансформер як об'єкт для групової дослідницької роботи на уроці біології [Текст] / Олександр Козленко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2016. - № 4. - С. 47-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Методика викладання біології
Анотація: У статті пропонується варіант проведення групової роботи з біології людини з використанням дитячої іграшки-трансформера.





   
    Синхроністична таблиця як засіб інтегрування знань із природничих предметів [Текст] / Людмила Величко, Олександр Козленко, Юлія Малієнко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2016. - № 6. - С. 2-16. - Зміст: Синхроністична таблиця "Видатні відкриття в природничих науках"
Рубрики: Методика викладання--Природничі науки
Кл.слова (ненормовані):
Інтегрування знань
Анотація: У синхроністичній таблиці наведено відмості про видатні вдкриття в хімії, біології, фізиці, астрономії, географії на тлі найважливіших фактів всесвітньої історії та історії літератури та мистецтва. Таблицю розроблено згідно з чинними навчальними програмами з різних предметів для загальноосвітніх навчальних закладів. Вона стане у пригоді вчителям з метою формування в учнів цілісного уявлення про історичну добу, коли здійснювалися відкриття у природничих науках, під час проведення інтегрованих уроків, дискусій, семінарів, створення проблемних навчальних ситуацій, організації проектної діяльності учнів, а також як довідковий матеріал.


Дод.точки доступу:
Величко, Людмила; Козленко, Олександр; Малієнко, Юлія; Мельник, Юрій; Надтока, Олександр




    Козленко, Олександр.
    Моделювання стрічки часу "Розвиток природничо-наукових знань" з використанням синхроністичної таблиці [Текст] / Олександр Козленко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2017. - № 2. - С. 33-41 : іл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Викладання природничих дисциплін у школі
Кл.слова (ненормовані):
Стрічка часу -- Синхроністична таблиця
Анотація: Створення стрічки часу належить до традиційних прийомів формування хронічних уявлень. Робота із стрічою часу сприяє формуванню уявлення про лінійність часу та різні проміжки часу за допомогою графічних або просторових образів. У статті наведено приклади створення стрічок часу у вигляді реальних, графічних і вербальних моделей.





    Козленко, Олександр.
    Завдання на основі синхроністичної таблиці [Текст] / Олександр Козленко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2017. - № 3. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Природничі науки--Синхроністична таблиця
Анотація: Синхроністичні таблиці відбивають «горизонтальні» часові зв'язки між подіями і явищами, тобто фіксують події, що відбувались у різних місцях в один і той самий час.





    Козленко, Олександр.
    Календарно-тематичний план з біології. 9 клас [Текст] / Олександр Козленко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2017. - № 4. - С. 40-45
Рубрики: Календарно-тематичне планування--Біологія





    Козленко, Олександр.
    Календарно-тематичний план з біології. 9 клас (ІІ семестр) [Текст] / Тетяна Коршевнюк // Біологія і хімія в рідній школі. - 2017. - № 5. - С. 34-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Календарно-тематичне планування--Біологія





    Козленко, Олександр.
    Проектно-рольова гра з біології як форма реалізації наскрізної змістової лінії "Підприємливість та фінансоваграмотність" [Текст] / Олександр Козленко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2018. - № 2. - С. 11-19. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біологія--Навчальна програма в школах
Анотація: У статті висвітлюється процес реформування системи освіти України, який відбувається у шкільних програмах. Одна з ключових відмінностей нових програм: під час навчання реалізуються чотири наскрізні змістові лінії, що є спільними для всіх предметів і співвідносяться з ключовими компетентностями, визначиними в Законі України "Про освіту". Однією з таких ліній є "Підприємливість та фінансова грамотність.





    Козленко, Олександр.
    Проектно-рольова гра з біології як форма реалізації наскрізної змістової лінії "Підприємливість та фінансова грамотність" [Текст] / Олександр Козленко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2018. - № 2. - С. 11-19. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Методика викладання біології
Анотація: У статті запропоновано організацію такої форми діяльності, що поєднує переваги навчальних проектів і ігор - проектно-рольову гру.





    Козленко, Олександр.
    Наскрізні змістові лінії курсу біології "Підприємливість і фінансова грамотність" [Текст] / Олександр Козленко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2019. - № 2. - С. 16-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Методика навчання біології--Міжпредметні зв'язки
Анотація: У статті подано нові програми, під час навчання яких, реалізуються чотири наскрізні змістові лінії, спільні для всіх предметів, і співвідносяться з ключовими компетенціями, визначеними в Законі про освіту.





    Козленко, Олександр.
    Моделювання в біології, 10-11 класи [Текст] / Олександр Козленко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2019. - № 4. - С. 30-33
Рубрики: Методика навчання--Біологія--Факультатив
Анотація: У статті подано орієнтовний календарно-тематичний план курсу, призначений для організації позакласної роботи учнів 10-11 класів.





    Козленко, Олександр.
    Компетентнісно орієнтовані завдання в навчанні біології [Текст] / Олександр Козленко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2019. - № 5. - С. 11-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Методика навчання--Біологія
Кл.слова (ненормовані):
модель -- компетентнісний тест -- PISA
Анотація: У статті обговорюються загальні питання розроблення та використання компетентнісно орієнтованих завдань у навчанні біології. Обговорюється класифікація тестових завдань та структура природничо-наукової грамотності міжнародного порівняльного оцінювання PISA. Наведено конкретні приклади компетентнісно орієнтованих завдань.





    Козленко, Олександр.
    Уроки PISA-2018: природничо-наукова грамотність і як її розвивати [Текст] / Олександр Козленко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2020. - № 1. - С. 2-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Методика навчання--Біологія
Анотація: У статті обговорюється класифікація тестових завдань та структура природничо-наукової грамотності міжнародного порівняльного оцінювання PISA. Обговорюється загальні питання створення та застосування компетентнісно орієнтованих завдань у навчанні біології.