Ковтун , Г. О.
    Вирок для "відпрацьованих" білків. Сумнозвісний діоксин. Молекула задоволення [Текст] / Г.О. Ковтун // Вісник Національної академії наук України. - 2005. - №1. - С. 73-76.
Рубрики: Хімія--Білки
   Білки--Діоксин--Дофамін

Кл.слова (ненормовані):
Діоксин -- Дофамін
Анотація: Йдеться про складні механізми, що на клітинному рівні відбуваються в організмі людини: за чіткою конфігурацією молекул хімічних речовин можна зрозуміти їхню руйнівну чи життєдайну дію. Подано характеристики хімічних речовин: діоксин та дофамін. Розглянуто структури їхніх молекул.





    Ковтун , Г.
    Із НАНУ - до " НАНО" [Текст] / Г. Ковтун // Наука і суспільство. - 2007 . - № 5/6 . - С. . 5 - 6
Рубрики: Нанотехнології
Анотація: В Україні нанопроцес набирає обертів. Нещодавно в Ужгороді за участю вчених пройшла міжнародна конференція " Кластерні та наностроктурні матеріали". Україну представляли майже 100 інститутів Національної Академії Наук.





   
    Смачна сіль, або про м'ясний смак без м'яса й різні "Е" [Текст] / Г. Ковтун // Наука і суспільство. - 2007 . - № 5/6 . - С. . 36 - 37
Рубрики: Продукти харчування--Якість--Емульгатори
Анотація: Всі добавки з індексом "Е" - безпечні. Їх застосування офіційно дозволено в Україні. Та й продуктах їх мізер.


Дод.точки доступу:
Ковтун , Г.




    Ковтун , Г.
    Блакитна кров [Текст] / Г. Ковтун // Наука і суспільство. - 2007 . - № 7/8 . - С. . 38 - 39
Рубрики: Медицина--кров "блакитна"
Анотація: Одна з головних функцій крові - транспортна. Кисень є оновним елементом, який необхідний живому організму для функціонування та забезпечення його енергією. Щодо блакитної крові у людей, наука таких фактів поки що не знає. Усе тільки міфи та легенди.





    Ковтун , Г.
    Перспективи водневої енергетики [] : научное издание / Г. Ковтун , Є. Полункін // Вісник Національної академії наук України. - 2007. - № 4. - С. 12-18. - Бібліогр.: 3 назв.
Рубрики: Паливо--Виробництво
   Водень--Технології виробництва

   Екологія атмосфери--Токсичні викиди

Кл.слова (ненормовані):
Воднева енергетика -- Джерела водню -- Електроліз води -- Моторне паливо
Анотація: В статті йдеться про можливості заміни традиційних видів палива на водень. Порівнюються в економічному і технічному аспектах різні способи отримання водню. Розглянуто його використання провідними автомобільними фірмами світу в якості пального для двигунів внутрішнього згорання. З наведених даних видно, що "екологічна чистота" електролізна технологія призведена до катастрофічного погіршення екологічної ситуації на планеті - вуглекислого газу виділяється вдвічі більше.


Дод.точки доступу:
Полункін, Є.