Бирковим, Віктор.
    Букові праліси Карпат - світове надбання людства [Текст] / В. Бирковим, Н. Коваль // Екологічний вісник. - 2019. - № 5. - С. 15-19
Рубрики: Національні парки--Ужанський НПП--Закарпатьська обл.
Анотація: З метою недопущення втрати цінних осередків первісних деревостанів вчені-лісівники розпочали активну роботу з вивчення та охорони цих скарбів дикої природи. В контексті природоохоронної роботи ще у далекому 1908 р. у закутку Австро-Угорської імперії на площі 331,6 га був створений найстаріший в Українських Карпатах лісовий резерват "Стужиця". Його головним завданням стало збереження та вивчення букових і ялицево-букових пралісів, зонально поширених у Карпатах. Саме "Стужиця" стала тим ядром, на базі якого в 1999 році був створений Ужанський НПП. На базі існуючих в прикордонні національних і ландшафтних парків був створений транскордонний польсько-словацько-український біосферний резерват "Східні Карпати" (ТБР "Східні Карпати"), до якого увійшли: від Польщі - Бещадський національний парк та ландшафтні парки "Цісна Ветліна" і "Долина Сяну"; від Словаччини - національний парк "Полонини", від України - Ужанський національний природний парк та регіональний ландшафтний парк "Надсянський".


Дод.точки доступу:
Коваль, Неля
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Коваль, Неля.
    Бобер європейський освоює гори [Текст] / Н. Коваль // Екологічний вісник. - 2021. - № 2. - С. 19-20 ; Бібліотека всеукраїнської екологічної ліги. - 2021. - № 6: Рослинний та тваринний світ на територіях природно-заповідного фонду. - С. 5-7. - Бібліогр. с. 20 (3 назви) . - Серія "Охорона навколишнього середовища"
Рубрики: Гризуни--Бобер європейський
Анотація: Бобер європейський, або річковий - найбільший серед гризунів, а в українській фауні - єдиний представник родини Gastrodidae. Настав час рятувати бобрів від цілковитого зникнення. Інтенсивна реінтродукція у багатьох країнах дала успішні результати. Популяція бобра європейського почала відновлюватись, започаткувався процес експансії виду із сусідніх Словаччини, Угорщини, Польщі, Румунії і на Закарпаття, де бобер вважався зниклим з першої половини XVIII ст. У 2011 році на Ужоцькому перевалі, на кордоні з Польщею, на висоті 900 м н. р. м. виявили їх невелике поселення. Вперше бобри пробували оселитись на території Ужанського НПП ще у 2003 році, що історично збігається з новим заселенням цих тварин на Закарпатті. У с. Лубня, на гірській однойменній річці, було виявлене боброве поселення.

Е822939/2021/2 : Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)





    Коваль, Неля.
    Тирлич ваточниковий на території Ужанського НПП [Электронный ресурс] / Н. Коваль. - Електрон. журн. // Екологічний вісник. - 2021. - № 4. - С. 21
Рубрики: Лікарські рослини--Тирлич ваточниковий
Анотація: Тирлич ваточниковий - багаторічна рослина з великої родини тирличевих, ендемічний вид, поширений тільки в Карпатах середньої Європи. На території Ужанського національного природного парку він проростає на всіх високогірних луках від 700 і понад 1000 м н. р. м. Його часто можна зустріти і під наметом лісу, на узліссях, біля лісових доріг. Рослини серед дерев вирізняються гарним великим листям, але не цвітуть, оскільки для формування квіткових бруньок потребують багато світла. На території парку охороняється як цінний ендемік і лікарська рослина, тут він перебуває у задовільному стані. Більшість тирличевих мають цілющі лікувальні властивості і широко використовуються у традиційній і народній медицині як засіб від багатьох хвороб.

Перейти к внешнему ресурсу: Коваль Н.