Ковалишин, Олександр.
    Зловживання процесуальними правами у корпоративних спорах [Текст] / О. Ковалишин // Підприємництво, господарство і право. - 2011. - № 4. - С. 155-163. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Корпоративні спори--Правовідносини та зловживання--Сфера матеріального права--Вирішення спорів у суді
Кл.слова (ненормовані):
господарський процес
Анотація: У статті досліджується поняття "зловживання процесуальними правами", аналізуються найпоширеніші зловживання у сфері корпоративних спорів, пропонуються шляхи їх подолання.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Ковалишин, Олександр Романович.
    Забезпечення позову в корпоративних спорах [Текст] / О. Р. Ковалишин // Держава і право. - 2011. - Вип. 51. - С. 375-381. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Процесуальні документи--Цивільне право--Україна
Кл.слова (ненормовані):
забезпечення позову, корпоративний спір, процедура забезпечення позову
Анотація: Досліджуються проблеми забезпечення позову в корпоративних спорах.





   
    Удосконалення методики оцінки земель сільськогосподарського призначення в Україні [Текст] / Антон Третяк [и др.] // Економіст. - 2016. - № 5. - С. 38-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільськогосподарські землі--Грошова оцінка--Удосконалення методики
Кл.слова (ненормовані):
нормативна грошова оцінка -- методичний підхід -- земельні ділянки -- диференціальний рентний дохід
Анотація: Проаналізовано основні недоліки нових Методик нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення в Україні. Запропоновано пропозиції удосконалення нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення для цілей оподаткування і державного регулювання земельних відносин.


Дод.точки доступу:
Третяк, Антон; Ковалишин, Олександра; Третяк, Валентина
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Третяк, Антон.
    Сутнісні ознаки відносин прав власності на землю у контексті розвитку земельних відносин, землеустрою, землекористування та управління [Текст] / Антон Третяк, Валентина Третяк, Олександра Ковалишин // Землевпорядний вісник. - 2019. - № 4. - С. 24-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Власність на землю--Земельні відносини--Землеустрій


Дод.точки доступу:
Третяк, Валентина; Ковалишин, Олександра




    Ковалишин, Олександр.
    Правові запозичення: pro et contra [Текст] / Олександр Ковалишин // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 1. - С. 42-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Корпоративне право--Правові запозичення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
правовий трансплантат -- рецепція -- уніфікація -- корпоративне право -- порівняльне правознавство
Анотація: Запозичення в корпоративному праві відіграють вагому роль, зважаючи на глобалізаційні процеси, які відбуваються у світі. Аналіз правових запозичень важливий не лише в аспекті з'ясування співвідношення з процесом гармонізації, зближення та уніфікації права, можливості застосування стандартизованих правових норм, правових конструкцій, вирішення проблем, які виникають у зв'язку з цим. Проблематика правових запозичень значно ширша та має глибше теоретико-методологічне значення. У статті автор аналізує точки зору як прихильників концепції правових запозичень, так і скептиків.





    Ковалишин, Олександр.
    Товариства осіб у країнах Східної Європи [Текст] / Олександр Ковалишин // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 2. - С. 98-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарські товариства--Товариства осіб--Порівняльний аналіз--Східна Європа
Кл.слова (ненормовані):
командитне товариство -- повне товариство -- порівняльний аспект -- правове запозичення
Анотація: Аналізується роль товариств осіб у системі господарських товариств на основі порівняльного аналізу в країнах Центральної та Східної Європи. Акцентується увага на тому, що в східних державах-членах ЄС (Польща, Словаччина, Чехія тощо) товариства осіб не розглядаються як юридичні особи, тож, відповідно, дохід таких товариств не підлягає оподаткуванню. Підсумовується, що роль товариств осіб в Україні та інших країнах пострадянського простору за абсолютними та відносними показниками незначна порівняно з країнами ЄС, що зумовлено особливостями соціально-економічного розвитку, рівнем правової свідомості та ін.





    Гончаренко, Олена.
    Правова природа трирічного строку, передбаченого статтею 42 Кодексу України з процедур банкрутства [Текст] / Олена Гончаренко, Олена Черненко, Олександр Ковалишин // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 6. - С. 73-79. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Банкрутство--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
арбітражний керуючий -- кредитор -- визнання правочину недійсним -- строк -- презумпція сумнівності правочинів
Анотація: Статтю присвячено визначенню правової природи трирічного строку, передбаченого частиною першою статті 42 Кодексу України з процедур банкрутства. У КУзПБ відбулося розширення обсягу повноважень арбітражного керуючого та кредитора щодо звернення про визнання правочинів недійсними за рахунок подовження строку, що передував відкриттю провадження у справі про банкрутство до трьох років. Щодо трирічного строку, який передбачений статтею 42 КУзПБ, не встановлено спеціальних умов щодо його поновлення або подовження. Це особлива процесуальна норма, щодо якої мають бути визначені спеціальні умови поновлення або подовження.


Дод.точки доступу:
Черненко, Олена; Ковалишин, Олександр
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)