Кобильченко, Вадим.
    Концептуальні засади педагогічної підтримки молодших школярів із порушеннями зору / В. Кобильченко // Особлива дитина: навчання і виховання : наук., навч., інформ. журнал. - 2018. - № 2. - С. 7-16. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Спеціальна педагогіка--Діти з вадами зору
Кл.слова (ненормовані):
молодші школярі з порушеннями зору -- педагогічна підтримка
Анотація: Доведено, що початок навчання в школі - один із найбільш значущих моментів у житті дитини, період якісних змін у її самосвідомості. Встановлено, що педагогіка підтримки в сучасному педагогічному співтоваристві розглядається як одна з педагогічних парадигм, як особливий напрям педагогічної діяльності, який послідовно реалізує принципи особистісно орієнтованої освіти.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кобильченко, Вадим.
    Концептуальні засади психологічної допомоги молодшим школярам із порушеннями зору та їх найближчому соціальному оточенню / В. Кобильченко // Особлива дитина: навчання і виховання : наук., навч., інформ. журнал. - 2018. - № 4. - С. 7-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Спеціальна педагогіка--Діти з вадами зору
Кл.слова (ненормовані):
молодші школярі з порушеннями зору -- психологічна допомога
Анотація: Доведено, що слабка функціональна готовність чи неготовність до школи, відсутність навчальної мотивації призводять у кінцевому результаті до того, що школа стає для дітей з порушеннями зору постійним джерелом стресу. Визначено, що психологічна допомога - це система заходів, спрямованих на пом’якшення дії подій, пережитих як "труднощі життя", а також вирішення особистісних та інших проблем людини або цілих груп (зокрема родини) засобами практичної психології. Встановлено, що надання психологічної допомоги в психологічній парадигмі потребує переходу від класифікації людських проблем. З’ясовано, що зміст психологічної допомоги полягає в забезпеченні емоційної, значеннєвої й екзистенціальної підтримки людині або співтовариству в складних ситуаціях, що виникають у ході особистісного й соціального буття.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кобильченко, Вадим.
    Адаптаційний потенціал оособистості як внутрішній чинник успішної адаптації молодших школярів із порушеннями зору / В. Кобильченко // Особлива дитина: навчання і виховання : наук., навч., інформ. журнал. - 2019. - № 3. - С. 64-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Спеціальна педагогіка--Діти з вадами зору
Кл.слова (ненормовані):
соціальна адаптація -- адаптивність -- шкільна дезадаптація -- адаптаційний потенціал особистості -- молодші школярі з порушеннями зору
Анотація: В статті теоретично обгрунтовано структуру адаптаційного потенціалу особистості, визначено функції, які виконують структурні компоненти в процесі соціальної адаптації молодшого учня з порушеннями зору.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кобильченко, Вадим.
    Здорове сприймання та його порушення в дитячому віці / В. Кобильченко // Особлива дитина: навчання і виховання : наук., навч., інформ. журнал. - 2019. - № 4. - С. 46-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Спеціальна педагогіка--Діти з вадами зору
Кл.слова (ненормовані):
зір -- зорові функції -- зоровий аналізатор -- зорове сприймання -- порушення зору
Анотація: Встановлено, що в процесі пізнання навколтишнього світу найважливіша роль належить зору, а саме - зоровому сприйманню. Доведено, що порушення зору в дитини можуть викликати значні утруднення в процесі її розвитку, навчання і виховання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кобильченко, Вадим.
    Завдання і методи спеціальної психології [Текст] / Вадим Кобильченко, Ірина Омельченко // Особлива дитина: навчання і виховання. - 2021. - № 1. - С. 7-18. - Бібліогр.: 7 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Психологія спеціальна--Методологія
Кл.слова (ненормовані):
спеціальна психологія -- завдання спеціальної психології -- методи спеціальної психології -- діти з особливими освітніми потребами
Анотація: Встановлено, що перед психологією як наукою з особливою гостротою постають завдання методологічної рефлексії, осмислення власного статусу. Констатовано, що спеціальна психологія виділилась в окрему галузь психології у зв'язку із запитами практики навчання і виховання дітей з особливими освітніми потребами щодо розвитку теоретичної бази навчально-виховного процесу дітей у спеціальних закладах та сім'ях. Відтак, перед спеціальною психологією як самостійною науковою галуззю постають завдання методологічної рефлексії, осмислення власних завдань відповідно до сучасних реалій. Встановлено, що метод у єдності із предметом вивчення становить науковий підхід до досліджуваної реальності, сутність якого виражається в методологічних принципах - установках, що організують напрям і характер дослідження.


Дод.точки доступу:
Омельченко, Ірина
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Кобильченко, Вадим.
    Закономірності психічного розвитку в онтогенезі й дизонтогенезі: медичний та психологічний аспекти [Текст] / Вадим Кобильченко, Ірина Омельченко // Особлива дитина: навчання і виховання. - 2021. - № 2. - С. 7-19. - Бібліогр.: 16 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Психологія--Спеціальна
Кл.слова (ненормовані):
закономірності психічного розвитку -- онтогенез -- дизотогенез -- розвиток людини
Анотація: Встановлено, що типовий розвиток - онтогенез, у психології традиційно розглядається стосовно дитинства. Однак сучасна психологія розширює межі онтогенезу, охоплюючи увесь час життя людини від зародження й до смерті. Натепер виокремлюють пренатальний (до народження) і постнатальний (після народження) онтогенез. Констатовано, що його ключовою складовою частиною є психологічний онтогенез, найбільша інтенсивність якого спостерігається у дитячому та підлітковому віці, коли формуються окремі психічні функції й особистість. Наголошено, що у клінічній психології "дизонтогенез" розглядається як порушення психічного розвитку, що виникає в будь-якому віці й триває упродовж життя людини. Доведено, що категорією, яка характеризує, всі типи розвитку - типового, і атипового, є загальні закономірності психічного розвитку.


Дод.точки доступу:
Омельченко, Ірина
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Петрикіна, Анна.
    Порівняльний аналіз особливостей сформованості синергетичного компонента творчої активності підлітків із порушеннями зору й із нормальним зором [Текст] / Анна Петрикіна, Ірина Омельченко, Вадим Кобильченко // Acta Paedagogiсa Volynienses. - 2021. - Вип. 3. - С. 233-240. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Підлітки--Порушення зору--Творча активність--Емпатія
Анотація: У дослідженні взяли участь 130 респондентів, з яких 111 підлітків (68 підлітків із порушеннями зору (ЕГ1), 43 їх однолітка з нормальним зором (ЕГ2) і 19 педагогів (10 – із загальноосвітніх шкіл і 9 – зі спеціальних загально-освітніх шкіл), які виконують роль класних керівників тих підлітків із порушеннями зору й із нормальним зором, які стали респондентами дослідження. Мета: реалізувати порівняльний аналіз особливостей сформованості синергетичного компонента творчої активності особистості в підлітків із порушеннями зору й із нормальним зором. Дослідження реалізовано в руслі особистісно орієнтованого підходу.


Дод.точки доступу:
Омельченко, Ірина; Кобильченко, Вадим