Качак, Тетяна.
    Література для дітей та юнацтва у 20-х роках ХХ століття [Текст] / Тетяна Качак // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2014. - № 11. - С. 46-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Дитяча література українська--Історія
Кл.слова (ненормовані):
дитяча література -- поезія -- проза -- драматургія -- преса для дітей -- репресивний тиск
Анотація: Проаналізовано загальні тенденції розвитку літератури для дітей та юнацтва у 20-х рр. ХХ ст. Висвітлено особливості адресованої дітям поетичної творчості П. Тичини, М. Рильського, М. Підгірянки, М. Пригари. Окреслено тематичну та жанрову специфіку прози для дітей і юнацтва В. Короліва-Старого, В. Винниченка, С. Васильченка, О. Копиленка. Зроблено стислий огляд драматичних творів та періодичних видань того часу.


Дод.точки доступу:
Тичина, Павло Григорович (укр. поет, пер., публіцист, громад. діяч ; 1891-1967) \про нього\; Рильський, Максим Тадейович (укр. поет, пер., публіцист, громад. діяч ; 1895-1964) \про нього\; Підгірянка, Марійка (українська поетеса ; 1881-1963) \про неї\; Пригара, Марія Аркадіївна (українська письменниця, поетеса і перекладачка ; 1908-1983) \про неї\; Королів-Старий, Василь Костевич (український громадський діяч, письменник, видавець, один із засновників Української Центральної ради ; 1879-1943) \про нього\; Винниченко, Володимир Кирилович (укр. політик, держ. діяч, письм. і худож. ; 1880-1951) \про нього\; Васильченко, Степан Васильович (український письменник і педагог ; 1879-1932) \про нього\; Копиленко, Олександр Іванович (український письменник, дитячий письменник, педагог, критик ; 1900-1958) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Вздульська, Валентина.
    До спроби аналізу української дитячої літератури 1990-2000-х років [Текст] / Валентина Вздульська // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2015. - № 10. - С. 62-63
Рец. на Качак, Тетяна. Дитяча література в незалежній Україні: тенденції розвитку, яскраві постаті, знакові тексти / Тетяна Качак. - Бібліотечка "Дивослова". - 2015. - № 4.

Рубрики: Дитяча література українська--Рецензії

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Качак, Тетяна.
    VІІ міжнародний симпозіум "Література. Діти. Час", організований центром дослідження літератури для дітей та юнацтва [Текст] / Тетяна Качак // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2016. - № 9. - С. 63-64
Рубрики: Дитяча література українська--Розвиток
Анотація: Інформація про VІІ міжнародний симпозіум "Література. Діти. Час", організований Центром дослідження літератури для дітей та юнацтва.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Качак, Тетяна.
    "Дівчачі тексти": фемінний дискурс у сучасній українській прозі для юних читачів [Текст] / Тетяна Качак // Слово і час. - 2017. - № 4. - С. 79-89. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза--Жіночий роман, 21 ст.
   Українська література--Дитяча література, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
фемінний дискурс -- юнацька література
Анотація: У статті окреслено художні особливості фемінного дискурсу в сучасній українській прозі для дітей та юнацтва. Авторами "дівчачого тексту", як правило, є жінки-письменниці, а головними героями - дівчатка. Дівчача дружба, товаришування в школі, зрада, підступи, виписування різних типів характеру підлітків - іманентна ознака повістей Дзвінки Матіяш, Оксани Думанської, Ірини Мацко, Оксани Лущевської, оповідань зі збірки "Чат для дівчат". Письменниці обирають особливий тип нарації (оповідь від першої особи, сповідальну манеру письма), надають перевагу жанрам щоденника та реалістично-психологічної повісті.


Дод.точки доступу:
Матіяш, Дзвінка \про твір\; Думанська, Оксана \про твір\; Мацко, Ірина \про твір\; Лущевська, Оксана (укр. дит. письм., поетеса, пер., літературознавець, дослідниця дит. літ. ; 1982-) \про твір\




    Качак, Тетяна.
    Проза Степана Процюка для дітей та юнацтва / Тетяна Качак // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2018. - № 5. - С. 49-55. - Бібліогр. 24 назви
Рубрики: Письменники українські
   Дитяча література українська

Кл.слова (ненормовані):
повість -- реалістично-психологічна проза -- жанр -- композиція -- гендерно-симетричний текст
Анотація: Проаналізовано найважливіші твори С. Процюка для підлітків. Авторка розглянула їх крізь призму жанру, композиції, проблематики та індивідуальної творчої манери письменника, акцентуючи увагу на прагненні автора писати твори психологічні й національно спрямовані.


Дод.точки доступу:
Процюк, Степан Васильович (сучасний український письменник, якого вважають одним із найконтроверсійніших сучасних письменників-інтелектуалів ; р. н. 1964) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Качак, Тетяна.
    "16 весна" Василя Теремка. Характери юних : [позакласне читання] [Текст] / Тетяна Качак // Українська мова і література в школах України. - 2019. - № 4. - С. 62-63.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Позакласне читання
Кл.слова (ненормовані):
підлітково-юнацька проза -- повість
Анотація: Проаналізовано твір "16 весна" Василя Теремка, рекомендований для позакласного читання підлітків.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Качак, Тетяна.
    "Варвари": постколоніалаьна тема в сучасній підлітковій прозі [Текст] / Тетяна Качак // Українська мова і література в школах України. - 2019. - № 5. - С. 61-62.
Рец. на: Варвари : психологічна повість / Степан Процюк. - Вінниця : Вид-во "Теза", 2016. - 158 с.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Процюк С.
Кл.слова (ненормовані):
позакласне читання -- вивчення творчості С. Процюка -- підліткова проза -- повість
Анотація: Нова психологічна повість Степана Процюка «Варвари» засвідчує появу у сучасній українській прозі для підлітків якісного реалістичного тексту про часи радянського тоталітаризму. Прикарпатський письменник Степан Процюк своїм твором відкриває для читача дещо таємничий, дещо навіть страшний, але справжній світ тієї доби, часів, коли людина за власну думку, позицію, мову, і просто любов до своєї країни могла запросто бути позбавлена волі і навіть життя… Радянська влада (а вона ж і названа автором варварами) не зупинялася ні перед чим…

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Качак, Тетяна.
    Справжня література для дітей: "Мій тато став зіркою" Галини Кирпи [Текст] / Тетяна Качак // Українська мова і література в школах України. - 2019. - № 7/8. - С. 73-74.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Кирпа Г.
   Дитяча література--Кирпа Г.

Кл.слова (ненормовані):
Галина Кирпа -- дитяча література -- оповідання -- позакласне читання -- вивчення творчості Г. Кирпи
Анотація: "Яке щастя читати художньо довершений текст для дітей, тримати в руках і розглядати професійно видану дитячу книжку, де гармонійно і рівноцінно поєднується вербальний і віртуальний компонент, де естетичне - у всьому: у змісті, формі, образах, мові твору. "Мій тато став зіркою" Галини Кирпи - оповідання, яке є зразковим за усіма художньо-мистецькими, педагогічними і психологічними критеріями, які висуваються до літератури для дітей".

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Качак, Тетяна.
    "Дівчина з міста" Олени Рижко: про що не розкаже ҐУҐЛ [Текст] / Тетяна Качак // Українська мова і література в школах України. - 2019. - № 9. - С. 55-57.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Позакласне читання
Кл.слова (ненормовані):
вивчення творчості О. Рижко -- література для юнацтва
Анотація: В рубриці "Позакласне читання" представлено твір Олени Рижко "Дівчина з міста". Акутуалізовані мотиви: шкільне життя підлітків, дружба і зрада, лідерство й аутсайдерство в учнівському колективі, внутрішні драми й зовнішні конілікти тощо. Проте Олені Ружило вдається кожен з цих мотивів розгорнути оригінально, по-своєму, долаючи стереотипи й віддаючи данину традиції зображення людини і світу в літературі для юних читачів.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Качак, Тетяна.
    "Самійло" Ярослава Яріша: репрезентація традиції історичної прози для юних читачів [Текст] / Тетяна Качак // Українська мова і література в школах України. - 2019. - № 10. - С. 52-54.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Яріш Я.
Кл.слова (ненормовані):
історична проза -- позакласне читання
Анотація: Презентується історична повість Ярослава Яріша "Самійло", яка увиразнює поле інтересів письменника: часи козаччини і Запорізької Січі. Повість рекомендована для позакласного читання дітей та юнацтва.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Качак, Тетяна.
    Відверто про почуття у повісті Марії Морозенко "Я закохалася" [Текст] / Тетяна Качак // Українська мова і література в школах України. - 2019. - № 11. - С. 59-60.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Позакласне читання
Кл.слова (ненормовані):
вивчення творчості М. Морозенко -- реалістична проза -- проза для підлітків -- шкільна повість
Анотація: Для позакласного читання пропонується твір Марії Морозенко "Я закохалася". Повість є зразком прози, яка може бути прикладом того, як розкривати актуальні для підлітків теми дорослішання, не опускаючись до зображення брутальності, моральної деградації сучасного покоління, не зловживаючи вульгарним сленгом.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Качак, Тетяна.
    "Незрозумілі" - нова книжка Сергія Гридіна [Текст] / Тетяна Качак // Українська мова і література в школах України . - 2019. - № 12. - С. 51.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Гридін С.
Кл.слова (ненормовані):
повість -- підліткова проза -- шкільна тематика -- позакласне читання
Анотація: "Територія підліткових непорузумінь з друзями, однокласниками, батьками, вчителями, яка то розширюється, то звужується - сюжетний простір нової повісті Сергія Гридіна "Незрозумілі. Видана у "Академвидаві" книжка приваблює яскравою палітурркою з оригінальним художнім оформленням, інтригує назвою."

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД