Камбалова, Я.
    Навчаємося у грі [Текст] : (нетрадиційні види уроків узагальнюваного повторення з історії стародавнього світу на прикладі теми " Греція в V - IV ст. до н. е. " ) / Камбалова Я., Муценко М. // Історія в школі. - 2007. - № 1. - С. 36- 38 .
Рубрики: Методика викладання історіїBВсесвітня історія--Стародавня Греція--Нетрадиційне навчання , V -IV ст. до н. е.
Анотація: Для закріплення пройденого матеріалу пропонується одна із нетрадиційних форм навчання - гра - змагання. Ігри - змагання можуть мати різний формат: Історичні вікторини , історичні турніри, КВК, " спортивні ігри ( історичний футбол, " історичний хокей ") і інші.


Дод.точки доступу:
Муценко, М.




    Камбалова, Я.
    Навчаємося у грі: [Текст] : ( нетрадиційні види уроків узагальнюваного повторення з історії стародавнього світу на прикладі теми " Давній Рим у VIII- ?I cт. до н.е.") / Камбалова Я. // Історія в школі. - 2007. - №2. - С. 33- 36.
Рубрики: Методика викладання в школі--Історія стародавнього світу--Давній Рим--Нетрадиційне навчання
Анотація: Для уроку узагальнюваного повтореня пропонується гра " Римські канікули" (Уявна подорож до Давнього Риму ).





    Камбалова, Я.
    Навчаємося у грі: [Текст] : ( нетрадиційні види уроків узагальнюваного повторення з історії стародавнього світу на прикладі теми: " Давні слов"яни та їхні сусіди", 6 кл. ) / Камбалова Я. // Історія в школі. - 2007. - №4. - С. 37- 39.
Рубрики: Методика викладання в школі --Всесвітня історія --Історія слов"янських народів--6 клас-- Нетрадиційне навчання.- Рольва гра
Анотація: Ціллю даної статті є допомогти навчити учнів локалізувати в просторі і часі періоди та події історії давніх слов"ян.





    Камбалова, Я.
    Навчаємося у грі: [Текст] : ( нетрадиційні види уроків узагальнюваного повторення з історії стародавього світу а прикладі тем " Життя людей за первісних часів" ," Стародавній Єгипет") / Камбалова Я. // Історія в школі. - 2007. - №5. - С. 28-32.
Рубрики: Методиа викладання історії в школі--Історія стародавнього світу-- Нетрадиційне навчання -- Гра
Анотація: Про використання ігрового уроку для закріплення та узагальнення знань учнів про появу, еволюцію та спосіб життя первісних людей та теми " Давній Єгипет".





    Камбалова, Я.
    Навчаємось у грі: : (нетрадиційні види уроків узагальнюваного повторення з історії середніх віків на прикладі теми: Європа. Візантія. Арабський світ") / Камбалова Я. // Історія в школі. - 2008. - №1. - С. 19-23.
Рубрики: Методика викладання історії в школі--Середні віки--Нетрадиційне навчання--Імітаційні ігри.- Телеміст--Країни Західної Європи, Візантії Арабського халіфату.
Анотація: Поданий матеріал для уявного телемосту з метою закріплення та узагальнення знань учнів з даної теми. Пропонується ілюстративний матеріал.





    Камбалова, Я.
    Навчаємося у грі: : (нетрадиційні види уроків узагальнюваного повторення з історії середніх віків на прикладі теми ,,Слов'яни та їхні сусіди") / Я. Камбалова // Історія в школі. - 2008. - №2. - С. 23-26.
Рубрики: Методика викладання історії в школі--Нетрадиційне навчання--Урок-гра.--Середньовіччя--Слов'янські народи
Анотація: Запропоновано використати рольову гру (уявну подорож) для закріплення та систематизації знань учнів про розвиток країн Східної та Центральної Європи і Туреччини у середньовічний період.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Камбалова, Я.
    Навчаємось у грі : ( нетрадиційні види уроків узагальнюваного повторення з історії середніх віків на прикладі теми ,,Індія, Китай") / Я. Камбалова // Історія в школі. - 2008. - №3. - С. 17-19.
Рубрики: Методика викладання в школі--Всесвітня історія--Середні віки. Індія. Китай.--Нетрадиційне навчання-- Уроки-повторення
Анотація: Ігрові форми роботи ( історичний турнір,, Цивілізації Сходу")

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Камбалова, Я.
    Генеза уявлень про навчально- методичні комплекси в педагогічнй думці: історико- методичний аспект. / Я. Камбалова // Історія в школі. - 2008. - №4. - С. 18-20. - Бібліогр. в кінці ст. :6 назв.
Рубрики: Методика викладання історії в школі--Комплексні засоби навчання--Методологічна база навчання
Анотація: Автор розглядає розробку та впровадження у шкільну практику навчально-методичних комплексів як один з найважливіших факторів розвитку системи освіти.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Камбалова, Я.
    Сучасний підручник з історії: система науково-методичних вимог / Я. Камбалова // Історія в школі. - 2008. - №5-6. - С. 16-17.
Рубрики: Методика викладання історії--Історична дидактика --Засоби навчання--Підручники
Анотація: Стаття присвячена теоретичним проблемам створення підручника з історії, принципам та прийомам авторського конструюваня підручника, розробці системи критеріїв оцінки якості та ефективності шкільного підручника.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Камбалова, Я.
    ВІдкриття європейців / Я. Камбалова // Історія в школі. - 2008. - №9. - С. 32-37.
Рубрики: Методика викладання географії в школі-- Видатні географічні відкриття --Морські подорожі, XV-XVI ст.
Анотація: Запропоновано використати такі методи висвітлення нового матеріалу як репродуктивно-аналітична бесіда, ,, коло ідей" для обговорення, історичні кросворди, уявні подорожі та історичні прогнози.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Загребельна, Н.
    Реформація в Нідерландах ( 8 кл.) / Н. Загребельна, Я. Камбалова // Історія в школі. - 2008. - № 11/12. - С. 49-52
Рубрики: Методика викладання історії--всесвітня історія--Нідерланди, XVI ст.- початок XVII cт.
Анотація: Пропонується комбінований урок з використанням історичних джерел, схем, таблиць, історичних кросвордів по темі :,, Нідерландська революція 1566-1609 рр., ії наслідки та значення"


Дод.точки доступу:
Камбалова, Я.
Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Камбалова, Я.
    Використання робочих зошитів у процесі навчання історії: історико-методичні аспекти [Текст] / Я. Камбалова // Історія в школах України. - 2008. - № 11-12 . - С. 21-25. - Бібліогр.: 14 назв.
Рубрики: Суспільствознавча освіта--Зміст, форми, методи
Кл.слова (ненормовані):
зміст освіти -- робочий зошит -- навчання історії -- диференціація навчання -- індивідуалізація навчання
Анотація: Завдання статті: визначити основні етапи процесу створення робочих зошитів з історії в Україні та характерних особливостей кожного з них; визначити роль та функції робочого зошита в процесі навчання шкільних курсів історії; проаналізувати чинну практику створення та використання робочих зошитів з історії в Україні та зарубіжних країнах; здійснити огляд класифікацій робочих зошитів, створених сучасними методистами; визначити системи вимог до робочого зошита нового покоління

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Камбалова, Я.
    Навчаємося у грі : (нетрадиційні види уроків узагальнюваного повторення з історії середніх віків на прикладі теми,, Народження середньовічного світу, особливості його розвитку") / Я. Камбалова // Історія в школі. - 2009. - № 5/6. - С. 38-40
Рубрики: Методика викладання в школі-- Всесвітня історія--Історія середніх віків--Нетрадиційне навчання-.Рольові ігри
Анотація: Подана розробка уроку узагальнюваного повторення- круглого стола

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Камбалова, Я.
    Методичні аспекти створення навчально-методичного комплекту з історії [Текст] / Я. Камбалова // Історія в школах України. - 2009. - № 5. - С. 24-27. - Бібліогр.: 18 назв.
Рубрики: Методика викладання Історії
Кл.слова (ненормовані):
навчально-методичний комплект з історії
Анотація: Завдання статті полягають у наступному: з"ясувати ступінь розробки досліджуваної проблеми та сформулювати поняття "навчально-методичний комплект"; визначити функції навчально-методичного комплекту в процесі навчання історії; запропонувати оптимальний компонентний склад і систему методичних вимог до створення навчально-методичного комплекту з історії.





    Камбалова, Я.
    Методичні аспекти викладання контраверсійних та уразливих питань з всесвітньої історії на прикладі теми: ,,Друга світова війна" / Я. Камбалова // Історія в школі. - 2010. - N 2. - С. 25-27
Рубрики: Методика викладання історії--Всесвітня історія--Друга світова війна--Дослідження вчених істориків
Анотація: Мета статті висвітлити роль різноманітних джерел історичної інформації та технологій інтерактивного навчання у формуванні об'єктивної оцінки учнями контраверсійних історичних питань.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Камбалова, Я.
    Застосування новітніх методологічних підходів до викладання шкільного курсу всесвітньої історії як основа формування міжетнічної та міжконфесійної толерантності в учнів / Я. Камбалова // Історія в школах України. - 2011. - № 6. - С. 32-37. - Бібліогр.: 33 назв.
Рубрики: Історична освіта в школі --Методика викладання
Кл.слова (ненормовані):
методологічний підхід -- толерантність -- конфесія -- етнос
Анотація: У статті проаналізовано основні аспекти новітніх методологічних підходів і дидактичних принципів їх використання в процесі викладання історії. Обгрунтовано роль підходів у процесі виховання толерантності в учнів.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1
Є примірники у відділах: всього 1 : Ч/З№1(Універсальний) (1)
Вільні: Ч/З№1(Універсальний) (1)




    Камбалова, Я.
    Сучасний підручник з історії як ключовий компонент навчально-методичного комплекту / Я. Камбалова // Історія в школах України. - 2011. - № 7/8. - С. 34-36. - Бібліогр.: 16 назв.
Рубрики: Суспільствознавча освіта--Зміст, форми, методи
Кл.слова (ненормовані):
підручник -- навчально-методичний комплект -- методична функція
Анотація: У статті розкрито роль і методичні функції сучасного підручника з історії як основного компонента навчально-методичного комплекту. Автор проаналізувала різноманітні погляди сучасних українських і російських учених на цю проблему.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1
Є примірники у відділах: всього 1 : Ч/З№1(Універсальний) (1)
Вільні: Ч/З№1(Універсальний) (1)




    Камбалова, Я.
    Олександрівка (Кіровоградська область) / Я. Камбалова, Т. Черкас // Історія в рідній школі : наук.-метод. журн. - 2015. - № 6. - С. 40-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історія України--історична регіоналістика
Анотація: Запропоновано інформацію про історичний розвиток Олександрівки - селище міського типу, центр Олександрівського району Кіровоградської області України.


Дод.точки доступу:
Черкас, Т.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)