Каленюк, І. С.
    Система освіти в перехідній економіці [Текст] / І.С.Каленюк // Економіка. Фінанси. Право. - 2001. - № 2. - С. 27-30
Рубрики: Перехідна економіка--Освіта





    Каленюк, І. С.
    Удосконалення підготовки кваліфікованих кадрів для АПК [Текст] / І.С.Каленюк // Економіка АПК. - 2001. - № 3. - С. 99-102
Рубрики: АПК України--Кадри





    Каленюк, І. С.
    Сучасні ризики розвитку вищої освіти в Україні [Текст] / І. С. Каленюк, О. В. Куклін, В. А. Ямковий // Економіка України. - 2015. - № 2. - С. 70-83. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вища освіта--Ризики--Україна
Кл.слова (ненормовані):
освітні ризики -- глобалізація -- університети -- рейтинги -- освітньо-наукові кластери -- освітній ризик-менеджмент
Анотація: У статті узагальнено сучасні теоретичні підходи до розуміння сутності та проявів ризиків у сфері вищої освіти. Систематизовано й виокремлено групи зовнішніх (глобалізаційних, технологічних, політичних, правових, економічних, демографічних) і внутрішніх (наявність ресурсів, якість управління ресурсами системи в цілому і ВНЗ зокрема) ризиків освітньої діяльності. Розкрито ризики, які несе з собою глобалізація (посилення конкуренції, відплив молоді за кордон та ін.), і доведено необхідність реагування на них активною експортною політикою. Здійснено кластерний регіональний аналіз українських ВНЗ.


Дод.точки доступу:
Куклін, О. В.; Ямковий, В. А.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Каленюк, І. С.
    Особливості впливу освітни на забезпечення соціальної мобільності в сучасних умовах [Текст] / І. С. Каленюк // Демографія та соціальна економіка. - 2015. - № 2. - С. 88-102. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мобільний зв'язок--Соціальна мобільність


Дод.точки доступу:
Ямковий, В. А.




    Каленюк, І. С.
    Форми прояву інтелектуального лідерства [Текст] / І. С. Каленюк, Л. І. Цимбал // Економіка України. - 2016. - № 3. - С. 29-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лідерство--Інтелектуальне--Форми прояву
Кл.слова (ненормовані):
рівнь реалізації
Анотація: Охарактеризовано сутність інтелектуального лідерства, його прояви на різних рівнях реалізації (зокрема, на індивідуальному, організаційному та національному). Визначено основні показники, за якими оцінюють ефективність реалізації інтелектуального лідерства та форми його прояву.


Дод.точки доступу:
Цимбал, Л. І.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Каленюк, І. С.
    Соціальні аспекти розвитку рекреації та туризму в Україні [Текст] / І. С. Каленюк, Т. М. Котенко // Демографія та соціальна економіка. - 2016. - № 2. - С. 89-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Рекреація--Туризм--Розвиток--Україна


Дод.точки доступу:
Котенко, Т. М.




    Каленюк, І. С.
    Напрями трансформації механізмів фінансування освіти в сучасному світі [Текст] / І. С. Каленюк // Демографія та соціальна економіка. - 2017. - № 1. - С. 24-36. - Бібліогр. с. 35-36 (10 назв)
Рубрики: Освіта--Державне фінансування--Світовий довід
Анотація: Узагальнено сучасні тенденції трансформації управління освітою з огляду на поширення процесів децентралізації, диверсифікації джерел та механізмів фінансування системи освіти. Доведено зміни практики державного фінансування освіти у напрямі формування прозорого, цільового, стимулювального характеру фінансування, з посиленням елементів відповідальності та зменшенням впливу суб’єктивних чинників на процес прийняття фінансових рішень у системі освіти.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Каленюк, І. С.
    Економічні ризики розвитку вищої освіти в Україні [Текст] / І. С. Каленюк, О. В. Куклін // Економіка та держава. - 2017. - № 11. - С. 52-55. - Бібліогр. с. 55 (5 назв)
Рубрики: Вища освіта--Економічні ризики--Україна
Анотація: У статті системно проаналізовано сукупність економічних ризиків розвитку сучасної системи вищої освіти в Україні. До економічних ризиків у системі вищої освіти віднесено такі: фінансові, майнові, фіскальні загрози, що можуть привести до значних втрат. Висвітлено можливі загрози зменшення обсягів фінансування, обмеженої автономії, доведено необхідність продуманої оптимізації мережі закладів вищої освіти та ін. Запропоновано напрями управління економічними загрозами розвитку та функціонування системи вищих навчальних закладів. У першу чергу, це: диверсифікація фінансових джерел системи вищої освіти, розширення автономії університетів, розвиток ендаументу тощо. Важливим напрямом посилення стійкості системи вищої освіти до економічних ризиків виступає удосконалення системи управління і фінансування на основі результатів діяльності вищих навчальних закладів. Вкрай необхідним виступає збільшення фінансування науки та удосконалення форм організації наукової діяльності.


Дод.точки доступу:
Куклін, О.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)