Калашнікова, Т. М.
    Забезпечення територіального локалізованими благами в контексті людського розвитку [Текст] / Т. М. Калашнікова // Демографія та соціальна економіка. - 2015. - № 1. - С. 102-112. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Людський розвиток--Територіально-соціальна сегрегація





    Калашнікова, Т. М.
    Дослідження взаємозв'язку сталості людського розвитку і стабільності держави [Текст] / Т. М. Калашнікова, І. М. Новак // Демографія та соціальна економіка. - 2016. - № 3. - С. 94-107. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Людський розвиток--Дослідження


Дод.точки доступу:
Новак, І. М.




    Калашнікова, Т. М.
    Зміст просторового аспекту процесів людського розвитку [Текст] / // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 3. - С. 133-148. - Бібліогр.: с. 145-148 (31 назва)
Рубрики: Людський розвиток
Анотація: Людський розвиток є комплексною характеристикою якості розвитку особистості в конкретній державі, конкретному суспільстві, локалізованому в конкретному місці. Тобто людський розвиток має чітко визначену просторову домінанту. Існує діалектичний зв'язок: середовище формує особистість, а особистість є рухомою силою розвитку середовища, в якому вона проживає. Метою статті є вивчення змісту просторового аспекту процесів людського розвитку. У цій науково-теоретичній статті дослідження людського розвитку у просторовому аспекті концентрує увагу на відповідних просторово локалізованих процесах та об'єктах: 1) території як географічному базисі (можливостях, обмеженнях і особливостях, що має певна географічна локалізація); 2) стані навколишнього природного середовища; 3) стані штучного середовища (на системі розселення і інфраструктурних об'єктах - виробничих, інженерних, транспортних, соціальних); 4) економічній діяльності і стані соціального середовища, а також умовах повсякденного життя населення. Просторовий людський розвиток розглянуто з двох основних позицій: як прогрес у розвитку певної території; як просторову дифузію прогресу (соціально-економічного зростання) від одної території до іншої. Розкрито сутність, об'єкти, суб'єкти, результати процесу людського розвитку в просторовому контексті, а також специфіку відносин і характеру розгортання відповідного процесу у просторі і часі. Уперше запропоновано і розкрито сутність терміна "простір людського розвитку" певної просторової моделі людського розвитку, який уявляємо як життєвий простір, де відбувається відтворення і розвиток населення. В цьому зв'язку серед основних просторових характеристик треба назвати щільність, протяжність, структурність та пов'язаність простору людського розвитку, який є ареною дії різновекторних сил, що відповідно до специфіки певної території просторово детермінують її розвиток.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Калашнікова, Т. М.
    Просторово детерміновані ризики людського розвитку [Текст] / Т. М. Калашнікова // Демографія та соціальна економіка. - 2020. - № 4. - С. 93-105. - Бібліогр.: с. 103-104 (18 назв)
Рубрики: Людський розвиток
Анотація: Метою статті є дослідження просторових детермінант людського розвитку та змісту поняття просторово детермінованого ризику людського розвитку. Наукова новизна дослідження полягає у визначенні об'єктів, суб'єктів, результатів просторового детермінованого ризику людського розвитку. Вперше запропоновано і розкрито сутність дефініції "просторово детермінований ризик людського розвитку". Це в подальшому дозволяє сформувати теоретико-методологічне підґрунтя до оцінювання відповідних ризиків. Маючи за основу авторський концепт "простір людського розвитку" як його просторову модель, у статті досліджено територіально-просторові особливості процесу людського розвитку шляхом вивчення факторів, що його формують і детермінують.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)