Калатур, Максим.
    Сутність і напрями вдосконалення адміністративно-правового статусу слідчих органів в Україні [Текст] / Максим Калатур // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 3. - С. 148-152. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правоохоронні органи--Слідчі підрозділи--Адміністративно-правовий статус
Кл.слова (ненормовані):
органи досудового розслідування -- повноваження -- компетенція
Анотація: У статті проаналізовано та узагальнено теоретико-правові підходи до розуміння сутності понять правового статусу та адміністративно-правового статусу. Запропоновано авторське визначення поняття адміністративно-правового статусу слідчих органів. Проаналізовано нормативно-правову базу, яка регламентує адміністративно-правовий статус слідчих органів в Україні. Обґрунтовано, що адміністративно-правовий статус слідчих органів в Україні є недосконалим, визначені основні аспекти його вдосконалення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Калатур, Максим.
    Напрями оптимізації показників оцінки службової діяльності слідчих органів [Текст] / Максим Калатур // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 4. - С. 121-126. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Праві органи--Службова діяльність--Оцінка--Нормативно-правове забезпечення
Кл.слова (ненормовані):
підслідність -- Кримінально-процесуальний кодекс
Анотація: У статті досліджено сучасний стан та нормативно-правове забезпечення оцінки службової діяльності слідчих органів. Охарактеризовано наявні недоліки та можливості вдосконалення оцінки службової діяльності слідчих органів. Вироблені пропозиції щодо оптимізації показників оцінки службової діяльності слідчих органів відповідно до підслідності кримінальних правопорушень за КПК України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Калатур, Максим.
    Використання Україною досвіду слідчих органів США, Франції та Німеччини [Текст] / Максим Калатур // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 8. - С. 232-236. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальний процес--Досудове розслідування--Зарубіжний досвід--Запровадження--Україна
Кл.слова (ненормовані):
слідчі органи -- слідчий -- прокурор -- законодавчі акти -- повноваження
Анотація: У статті наголошено, що в процесі реформування в Україні правоохоронної системи, зокрема органів досудового розслідування, необхідно враховувати не тільки власний досвід, але і досягнення зарубіжних правоохоронних систем, а також негативні наслідки використання негнучкого, надмірно регламентованого, формального підходу в питаннях організації досудового слідства.





    Калатур, Максим.
    Особливості діяльності та розвитку Державної фіскальної служби України [Текст] / Максим Калатур // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 9. - С. 127-131. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна фіскальна служба України--Діяльність--Проблеми і перспективи розвитку
Кл.слова (ненормовані):
юридична особа -- службова особа -- адміністративні послуги -- державна політика
Анотація: Сформульовані основні завданнями Державної фіскальної служби України. З’ясовано, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» технічно виключено розділ Податкового кодексу про податкову міліцію, що позбавило останню повноважень, яка, незважаючи на це, продовжувала функціонувати. Аргументовано доцільність прийняття Закону України «Про Національне бюро фінансової безпеки України» із чітким унормуванням правового статусу, основ співпраці такого суб’єкта з державними органами, підприємствами, установами та організаціями, компетентними органами інших держав і міжнародними організаціями, юридичними та фізичними особами.





    Калатур, Максим.
    Особливості здійснення контролю й нагляду за діяльністю слідчих органів [Текст] / Максим Калатур // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 10. - С. 111-117. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правоохоронні органи--Діяльність--Контроль --Україна
Кл.слова (ненормовані):
адміністративний контроль -- громадський контроль -- прокурорський нагляд -- відомчий контроль
Анотація: У статті з’ясовано особливості та методи здійснення контролю і нагляду за діяльністю слідчих органів при реалізації правоохоронної функції держави, розмежовано поняття «контроль» і «нагляд», встановивши їх спільні та відмінні ознаки.





    Калатур, Максим.
    Особливості функціонування правоохоронних систем держав Європейського Союзу [Текст] / Максим Калатур // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 1. - С. 131-135. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правоохоронні органи--Діяльність--Франція--Німеччина--Хорватія
Кл.слова (ненормовані):
поліція -- реформування -- процесуальні обов’язки -- злочин
Анотація: Після підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом та в процесі її безпосередньої реалізації особливої актуальності набуває питання обміну та запозичення досвіду країн – членів Європейського Союзу в різних сферах державного управління. У статті розгянуто діяльність правоохоронних органів Франції, Німеччини, Хорватії щодо розслідування злочинів, прокурорського нагляду, адміністративної та судової діяльності. Функціонування системи досудового слідства в державах – членах Європейського Союзу характеризується вищим рівнем ефективності порівняно з Україною.