Жорнокуй, Юрій.
    Право та корпоративні норми в інвестиційній діяльності [Текст] / Юрій Жорнокуй // Підприємництво, господарство і право. - 2006. - № 4. - С. 66-69. - Бібліогр.: 9 назв.
Рубрики: Корпорації--Інвестиційна діяльність--Правові норми
Анотація: Метою цієї статті є з'ясування співвідношення загальнодержавних норм з нормами, що діють у межах окремих корпоративних утворень (передусім господарських товариств), і місця корпоративних правових норм у таких утвореннях серед багатоманітності видів корпоративних норм.





    Жорнокуй, Юрій.
    Проблеми співвідношення категорій "управління майном" та "управління активами" в контексті довірчих відносин корпоративного інвестування [Текст] / Ю. Жорнокуй // Підприємництво, господарство і право. - 2007. - № 5. - С. 46-49. - Бібліогр.: 5 назв
Рубрики: Корпоративні права--Управління
   Корпоративне управління--Управління активами

Анотація: Метою цієї статті є з'ясування співвідношення категорій "управління майном" та "управління активами" у сфері довірчих відносин корпоративного інвестування.





    Жорнокуй, Юрій.
    Проблемні питання визначення об'єкта корпоративного конфлікту як правового відношення / Ю. Жорнокуй // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2011. - № 10. - С. 22-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правовідносини--Об'єкт цивільного та корпоративного--Корпоративний конфлікт
Кл.слова (ненормовані):
цивільне право
Анотація: У статті висвітлюються проблемні питання визначення об'єктів цивільного правовідношення, корпоративного правовідношення та корпоративного конфлікту як правового відношення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Жорнокуй, Юрій.
    Окремі питання визнання членів органів акціонерного товариства учасниками корпоративного конфлікту [Текст] / Юрій Жорнокуй // Підприємництво, господарство і право. - 2015. - № 9. - С. 8-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Акціонерні товариства--Корпоративні конфлікти--Учасники
Анотація: У статті розглядаються питання визнання органу товариства суб'єктом цивільних відносин і наділення його цивільною правосуб'єктністю, а також визнання такого органу суб'єктом корпоративного управління, який не визнається суб'єктом цивільного права, але набуває статусу суб'єкта корпоративних відносин.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Жорнокуй, Юрій.
    «Корпорація»: сучасний стан законодавства в Україні та Європейському Союзі [Текст] / Юрій Жорнокуй // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 1. - С. 13-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Корпорації--Правове регулювання--Україна--Європейський Союз
Кл.слова (ненормовані):
юридична особа -- корпорація -- акціонерне товариство -- товариство з обмеженою відповідальністю -- повне товариство -- командитне товариство
Анотація: Стаття присвячена порівняльному аналізу положень законодавства України, Німеччини, Франції та Англії щодо розуміння категорії «корпорація» та можливості її імплементації в національне законодавство нашої держави. Істотні відмінності між законодавством України та країн Європейського Союзу, що зумовлені історією їх розвитку і особливостями національного правопорядку, багато в чому пояснюють відсутність єдиного розуміння поняття «корпорації» та вживання його у різних значеннях, а також відсутність чіткого визначення організаційно-правових форм корпорацій.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Жорнокуй, Юрій.
    Викуп акцій мажоритарним акціонером: за та проти [Текст] / Юрій Жорнокуй // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 6. - С. 30-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарські товариства--Викуп акцій--Правове регулювання--Україна--Європейський Союз
Анотація: Стаття присвячена аналізу положень законодавства та правової доктрини України і країн Європейського Союзу щодо розуміння змісту процедури викупу мажоритарним акціонером акцій міноритарних акціонерів відповідно до механізму squeeze out та sell out. Зазначено, що відповідна процедура не має одностайної підтримки в юридичній літературі в контексті порушення суб’єктивних прав міноритарних акціонерів у розрізі примусового позбавлення права власності на акції, які є об’єктом власності, що закріплено Конституцією та Цивільним кодексом України. Увага акцентована на трьох окремих процедурах викупу акцій міноритарних акціонерів: а) за результатами придбання значного пакета акцій товариства; б) придбання акцій приватного акціонерного товариства за наслідками придбання контрольного пакета акцій та в) придбання акцій публічного акціонерного товариства за наслідками придбання контрольного пакета акцій або значного контрольного пакета акцій.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Сліпченко, Святослав.
    Особисті немайнові права у національній доктрині цивільного права [Текст] / Святослав Сліпченко, Юрій Жорнокуй // Право України. - 2019. - № 1. - С. 105-119. - Бібліогр. в підрядк. прим. та в кінці ст.
Рубрики: Немайнові права--Цивільні прововідносини
Анотація: Стаття доповнює та уточнює уявлення про особисті немайнові права в національній доктрині цивільного права.


Дод.точки доступу:
Жорнокуй, Юрій




    Жорнокуй, Юрій Михайлович.
    Підстави виникнення, зміни та припинення корпоративних правовідносин [Текст] / Юрій Михайлович Жорнокуй // Вісник Національної академії правових наук України. - 2020. - № 1. - С. 163-186. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Корпоративні правовідносини--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
юридичний факт -- корпорація -- товариство -- учасники
Анотація: Дослідження юридичних фактів у механізмі правововго регулювання корпоративних правовідносин умовно поділено на три частини: правопороджуючі, правозмінюючі та правоприпиняючі підстави.


Дод.точки доступу:
Сліпченко, Святослав
Є примірники у відділах:
(07.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)