Дічек, Н.
    Новаторська педагогічна діяльність О.М. Астряба у Київському приватному жіночому комерційному училищі [Текст] / Н. Дічек // Рідна школа. - 2004. - № 9. - С. 64-66
Рубрики: Педагоги--Персоналії--Україна
   Педагогічні погляди--Астряб О.М.



Дод.точки доступу:
Астряб, Олександр Матвійович (Український вчений і педагог ; 1879-1962) \про нього\




    Дічек, Н. П.
    Модернізація теоретико-методологічних підходів до вивчення історико-педагогічних явищ [Текст] / Н. П. Дічек // Педагогіка і психологія. - 2006. - № 4. - С. 70-81. - Бібліогр.: 14 назв
Рубрики: Освіта--Педагогічна наука--Методологічні підходи
Анотація: Мета статі - обгрунтувати доцільність застосування в контексті таких нетрадиційних для вітчизняної історії педагогіки підходів, як : герменевтичних у поєднанні з синергетичним, культурологічний діалогізм. У взаємодоповнюваній сукупності такі методологічні засади дали змогу розкрити сутність англомовного макаренкознавства.





    Дічек, Н. П.
    Спадщина А.С. Макаренка - феномен світового освітньо-виховного процесу [Текст] / Н. П. Дічек // Педагогіка і психологія. - 2008. - № 3-4. - С. 5-14. - Библиогр.: с. 14 (13 назв)
Рубрики: Педагоги--Персоналії--Україна
Анотація: Стаття присвячена 120-річчю з дня народження Антона Семеновича Макаренка- видатного вченого в галузі виховання й соціалізації молоді.


Дод.точки доступу:
Макаренко., Антон Семенович \о нем\




    Дічек, Н.
    Спільна спадщина [Текст] / Н. Дічек // Рідна школа. - 2008. - № 3-4. - С. 61-64
Рубрики: Педагогічна наука--Наукова робота
   Педагоги--Персоналії--Україна

Анотація: Дослідження педагогічної спадщини А.С.Макаренка, українськими та зарубіжними науковцями.


Дод.точки доступу:
Макаренко, Антон Семенович (укр. рад. педагог і письм., один із засновників системи дит.-підлітк. виховання ; 1888-1939) \про нього\




    Дічек, Н.
    Духовні домінанти В.О.Сухомлинського [Текст] / Н. Дічек // Рідна школа. - 2008. - № 9. - С. 5-7. - Бібліогр.: 16 назв.
Рубрики: Педагогічні читання--Сухомлинський В. О.
Анотація: Виховний зміст спадщини Сухомлинського В.О.


Дод.точки доступу:
Сухомлинський, Василь Олександрович (Видатний український педагог ; 1918-1970) \про нього\; написано про Кіровоград (Кіровоградщину), але автор не з Кіровограда (Кіровоградщини)




    Дічек, Н. П.
    До історії соціального виховання: школа радості Н. Шульмана і С. Рівеса (початок 20-х років ХХ ст.) [Текст] / Н. П. Дічек // Соціальна педагогіка: теорія та практика. - 2008. - № 4. - С. 93-109. - бібліогр.: 11 назв
Рубрики: Соціальна педагогіка--Історія розвитку науки
Анотація: У статті зосереджено увагу на аналізі досвіду школи-комуни № 1 м. Одеси, що дає змогу (на думку автора) детально прослідкувати зародження теоретичних ідей у шкільній практиці та їх утілення в ній.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Дічек, Н. П.
    З історії соціального виховання: до започаткування в українському радянському шкільництві колективних форм організації життєдіяльності дітей [Текст] / Н. П. Дічек // Соціальна педагогіка: теорія та практика. - 2008. - № 3. - С. 71-82. - Бібліогр.: 15 назв
Рубрики: Соціальна педагогіка--Історія розвитку науки
Анотація: У статті висвітлено й проаналізовано виховні здобутки Літнього дитячого містечка (Одеська обл., 1920) у контексті аналізу розвитку установ соцвиху.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Дічек, Н.
    Педагогічне новаторство як історико-педагогічна проблема: підходи до вивчення [Текст] / Н. Дічек // Рідна школа. - 2009. - № 10. - С. 40-44. - Бібліогр.: 12 назв.
Рубрики: Педагогіка--Шкільництво--Новаторський досвід--Історія
Анотація: Вивчення явищ педагогічного новаторства в контексті біографічного підходу, орієнтованого на приклади інтелектуальної біографістики як складової історії, що дає можливість дослідити історичний розвиток інтелектуального життя українців у загальнокультурному контексті.





    Дічек, Н. П.
    Ціннісний вибір В.О. Сухомлинського: аксіологічна драма педагога [Текст] / Н. П. Дічек // Педагогіка і психологія. - 2010. - № 1. - С. 14-25. - Библиогр.: с. 25 (9 назв)
Рубрики: Педагоги України--Сухомлинський В.О.
Анотація: Ще одним важливим внеском В.О. Сухомлинського у вітчизняну науку виховання стала актуалізація одвічних традицій і цінностей народної педагогіки. Він писав, що мудре народне виховання не боїться того, що праця втомлює, бо знає - праця неможлива без поту й мозолів...знає чарівну силу праці, що робить людське серце чуйним, ніжним. Василь Олександрович стверджував, що саме "завдяки праці людина стає здатною пізнавати навколишній світ серцем".


Дод.точки доступу:
Сухомлинський, Василь Олександрович (укр. педагог, публіцист, письм., поет ; 1918-1970) \про нього\




    Дічек, Н.
    Універсальність педагогічного новаторства В. О. Сухомлинського [Текст] / Н. Дічек // Рідна школа. - 2010. - № 3. - С. 8-11
Рубрики: Педагогічні погляди--Сухомлинський В.О.--Новаторство
Анотація: Значення новаторського підходу В. О. Сухомлинського у галузі освіти і виховання підростаючого покоління для розвитку духовної культури та соціокультурної практики.


Дод.точки доступу:
Сухомлинський, Василь Олександрович (Видатний український педагог ; 1918-1970) \про нього\; написано про Кіровоград (Кіровоградщину), але автор не з Кіровограда (Кіровоградщини)




    Дічек, Н.
    Внесок О. Лазурського у розвиток ідей індивідуалізації навчання та виховання [Текст] / Н. Дічек // Рідна школа. - 2011. - № 11. - С. 36-40. - Бібліогр.: 15 назв.
Рубрики: Педагогічні погляди--Лазурського О. Ф.
Анотація: У статті аналізується наукова спадщина О. Ф. Лазурського.


Дод.точки доступу:
Лазурський, Олександр Федорович (Вчений, педагог-психолог ; 1874-1917) \про нього\




    Дічек, Н.
    Розвиток української педагогічної думки : віхи поступу [Текст] / Н. Дічек // Рідна школа. - 2012. - № 6. - С. 79-80. - .
Рубрики: Круглий стіл--Розвиток української педагогічної думки : віхи поступу
Анотація: 30 травня 2012 року у приміщенні Педагогічного музею України відбулося засідання "круглого столу", присвяченого 20-річчю Національної академії педагогічних наук і 85-річчю Інституту педагогіки НАПН України. Головувала на засіданні доктор педпгогічних наук , професор, академік-секретар Відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України О. В. Сухомлинська.





    Дічек, Н. П.
    Прояви диференційованого підходу до організації дитинства в Україні у 20-ті рр. ХХ ст. [Текст] / Н. П. Дічек // Педагогіка і психологія. - 2012. - № 3. - С. 71-80. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Педагогіка--Історія
   Дитинство--Організація--Диференційований підхід--Історія

Анотація: Представлено прояви диференційованого підходу до організації життя дітей в УСРР у 20-ті ХХ ст., пов'язані з дефективним дитинством, до якого в той період зараховували дітей із психофізичними вадами, малолітніх правопорушників і безпритульних.





    Дічек, Н.
    А. С. Макаренко і проблема "морально дефективного дитинства" в ранньорадянський період [Текст] / Н. Дічек // Рідна школа. - 2013. - № 1-2. - С. 15-22 : фото.кол. - Бібліогр.: 15 назв.
Рубрики: Педагогічні погляди--Макаренко А.С.
Анотація: У статті розглянуто педагогічне новаторство А. С. Макаренка в аспекті розв'язання проблеми так званого "морально дифективного дитинства" у 20-ті роки ХХ ст. Проаналізовано поширені в українській педагогічній науці досліджуваного періоду погляди на зазначену проблему. Окреслено найважливіші складові виховної системи А. Макаренка, спрямованої насамперед на ресоціалізацію "важких" дітей, гуманізацію цього процесу.





    Дічек, Н. П.
    Екофільна етика В.О. Сухомлинського: внесок українського педагога в закладання основ екологічної етики [Текст] / Н. П. Дічек // Педагогіка і психологія. - 2013. - № 4. - С. 15-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Педагоги України--Сухомлинський В.О.--Екофільна етика
Анотація: На основі виокремлення етичної концепції В.О. Сухомлинського положень про єдність природи і людини обгрунтовано значущість етико-екофільних ідей педагога для виховання памолоді в суспільстві доби постмодернізму.





    Дічек, Н.
    Психолого-педагогічні дослідження в УРСР у контексті індивідуалізації шкільного навчального процесу (1945 - початок 1950-х років) [Текст] / Н. Дічек // Рідна школа. - 2013. - № 11. - С. 13-20. - Бібліогр.: 29 назв.
Рубрики: Педагогічна психологія
Анотація: У статті на основі архівних і документальних джерел розкрито внесок Науково-дослідного інституту психології Міністерства освіти УРСР у розвиток шкільної освіти, зокрема щодо індивідуалізації навчально-виховного процесу в період 1945-1952 років. Висвітлено тематику і наукову продукцію співробітників, вплив їхніх досліджень на поглиблення вивчення та осмислення навчального матеріалу дошкільниками і школярами.





    Дічек, Н. П.
    Методологічні аспекти модернізації вітчизняних історико-педагогічних досліджень [Текст] / Н. П. Дічек // Педагогіка і психологія. - 2014. - № 2. - С. 67-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історико-педагогічні дослідження
Анотація: Висвітлено декотрі теоретико-методологічні проблеми, характерні для сучасних історико-педагогічних студій, та окреслено шляхи їхнього можливого розв'язання. Модернізацію вивчення історії вітчизняної освіти пов'язано з підвищенням фаховості роботи педагогів-дослідників із джерелами, наголошено на актуальності використання інструментарію інтелектуальної історії й герменевтики, на впровадженні й реалізації ідеї інтердисциплінарності як провідного тренду в розвитку сучасної світової історичної науки.





    Дічек, Н. П.
    Питання здібностей школярів як галузь в українській педагогічній психології 1960-х рр. [Текст] / Н. П. Дічек // Педагогіка і психологія. - 2014. - № 3. - С. 79-91. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Психологи--Персоналії--Україна
   Педагогічна психологія

Анотація: У контексті висвітлення процесів упровадження диференційованого підходу до організації шкільної освіти (кінець 1950-х - 1960-ті рр.) і здобутків вітчизняної педагогічної психології у вивченні здібностей з'ясовано погляди видатного українського психолога Григорія Силовича Костюка (1899-1982) на суть і розвиток здібностей учнів. На тлі історичних реалій радянської доби відображено формування й розвиток міркувань ученого про визначення передумов і шляхів розвитку здібностей, про професійне самовизначення, взаємозв'язок психічного розвитку дитини й навчального процесу, про значення педагогічного керівництва розвитком здібностей. Співвіднесено ідеї Г.С.Костюка з ідеями вітчизняних учених- попередників і сучасників.


Дод.точки доступу:
Костюк, Григорій Силович \о нем\




    Дічек, Н.
    Внесок українських психологів у розвиток індивідуалізації навчання школярів (друга половина 50-х років ХХ ст.) [Текст] / Н. Дічек // Рідна школа. - 2014. - № 11. - С. 57-63. - Бібліогр.: 25 назв.
Рубрики: Психологія педагогічна
Анотація: У статті в аспекті здійснення індивідуалізації навчально-виховного процесу в школі висвітлено малодосліджену історію розгортання в Україні у другій половині 1950-х років досліджень із педагогічної психології. На тлі суспільно-історичних реалій розглядуваної доби охарактеризовано тематику , методи і результати виконаних студій, визначено їх роль у підготовці переходу до наступних якісних змін у напрямі повернення до вивчення особистості і міжособистісних відносин.





    Дічек, Н. П.
    Дослідження українських психологів у галузі індивідуалізації шкільного навчально-виховного процесу (60-70-ті рр. XX ст.) [Текст] / Н. П. Дічек // Педагогіка і психологія. - 2014. - № 4. - С. 76-87. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Навчально- виховний процес--Історія--Україна
   Педагогічна психологія--Історія

Анотація: З погляду індивідуалізації шкільного навчально-виховного процесу розкрито маловисвітлену історію розвитку в Україні в 1960-1970-х рр. досліджень із педагогічної психології. На тлі суспільно-історичних реалій розглядуваної доби схарактеризовано тематику, методи й результати оприлюднених студій, визначено їхню роль у підготовці переходу до наступних якісних змін у масштабному вивченні особистості, міжособистісних стосунків, упровадження розвивального навчання.