Дячук, Ольга.
    Активізація рекреаційної діяльності в зоні осушувальних меліорацій: регіональні пріоритети та інституціональні передумови [Текст] / Ольга Дячук // Економіст. - 2013. - № 12. - С. 73-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільськогосподарське землекористування--Рекреаційна діяльність--Перспективи розвитку--Україна
Анотація: У статті обґрунтовується доцільність активізації рекреаційного підприємництва на осушених землях, які є непридатними для ведення сільськогосподарського виробництва. Розкриваються основні проблеми розширеного відтворення потенціалу рекреаційної індустрії в зоні осушувальних меліорацій у зв'язку з низьким рівнем концентрації інвестиційних ресурсів на цих територіях та відсутністю ефективної державної політики підтримки розвитку зеленого та сільського туризму. Запропоновано застосування системи фіскального стимулювання зеленого та сільського туризму в зоні масштабних осушувальних меліорацій на основі пільгового оподаткування та субсидування рекреаційного бізнесу в межах домашніх господарств.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Дячук, Ольга.
    Регулювання рекреаційного підприємництва в зоні осушувальних меліорацій: перспективні напрями вдосконалення суб'єктно-об'єктних відносин [Текст] / Ольга Дячук // Економіст. - 2014. - № 4. - С. 39-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільськогосподарська меліорація--Рекреаційне підприємництво--Державне регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
депресивні сільські території -- гідротехнічні споруди -- особисті селянські господарства -- природна ренатуралізація
Анотація: У статті розкриваються проблемні моменти активізації рекреаційного підприємництва в зоні осушувальних меліорацій. Природна ренатуралізація розглядається як вагомий чинник нарощення природно-ресурсного потенціалу для розбудови рекреаційної інфраструктури. З метою залучення додаткових інвестицій у рекреаційну сферу та забезпечення інтегрованого управління природними ресурсами запропоновано систему регулювання рекреаційного підприємництва в зоні осушувальних меліорацій, суб'єктами якої виступають органи управління природними ресурсами та охорони довкілля, органи місцевого самоврядування та регіональної виконавчої влади, фінансово-кредитні структури. З метою підвищення рівня концентрації інвестиційних ресурсів, необхідних для розбудови індустрії туризму та санаторно-курортного господарства, обґрунтовується доцільність об'єднання інституціональних суб'єктів рекреаційного підприємництва, інших суб'єктів природоексплуатаційної діяльності в інтегровані підприємницькі структури.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кушнір, Ніна.
    Інституціональні аспекти розвитку рекреаційних підприємств у сучасних умовах [Текст] / Ніна Кушнір, Ольга Дячук, Діана Войтович // Економіст. - 2014. - № 7. - С. 56-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Підприємства--Рекреаційні--Інституціональний розвиток--Україна
Кл.слова (ненормовані):
туризм -- оздоровчі підприємства -- підприємництво -- інвестиційні ресурси -- державно-приватне партнерство -- природно-рекреаційний потенціал -- оренда -- концесії
Анотація: Розглянуто перспективні напрями розвитку рекреаційних підприємств на основі угод оренди та концесії щодо використання рекреаційного потенціалу територій, а також формування кластерних утворень. Доведено,що концесійна та орендна форма організації діяльності рекреаційних підприємств дасть можливість налагодити інвестиційні відносини між органами державної влади, місцевого самоврядування та домогосподарствами, з одного боку, і концесіонером-інвестором – з другого. Встановлено, що поширення концесійних угод у сфері рекреаційного підприємництва в зоні осушувальних меліорацій дасть можливість хоча б частково подолати тотальний дефіцит залучення в економіку цих територій іноземних інвестицій та передового зарубіжного досвіду. Більше того, поширення концесійних угод на корпоративний і комунальний сектори, а також сектор домогосподарств сприятиме легалізації цілого комплексу видів діяльності, які на даний момент перебувають у тіні.


Дод.точки доступу:
Дячук, Ольга; Войтович, Діана
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)