Дука, А. П.
    Фінансове забезпечення науково-технічної та інноваційної діяльності [Текст] / А.П. Дука // Фінанси України. - 2004. - № 11. - С. 40-46
Рубрики: Науково-технічна діяльність--Фінансове забезпечення
   Інноваційна діяльність--Фінансове забезпечення






    Дука, А. П.
    Концептуалізація інвестиційного механізму в умовах інноваційного розвитку [] / А. П. Дука // Економіка та держава. - 2013. - № 11. - С. 6-10. - Бібліогр. с.10 (19 назв)
Рубрики: Інноваційний розвиток
Анотація: Проаналізовано основні підходи до з'ясування сутнісних ознак інвестиційного механізму інноваційного розвитку. Визначені відмінності інвестиційного механізму від фінансового та фінансово-кредитного, що дозволило виділити особливості формування його структури.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Дука, А. П.
    Технологічні детермінанти сучасних процесів економічного розвитку України [Текст] / А. П. Дука // Економіка та держава. - 2018. - № 12. - С. 4-7 : табл. - Бібліогр. с. 7 (9 назв)
Рубрики: Промисловість--Модернізація--Інноваційний розвиток--Україна
Анотація: У статті акцентовано, що сучасне поглиблення диференціації країн у глобальному економічному середовищі за рівнем розвитку технологій обумовлене: розширенням бази для індустріалізації в регіонах Азії; зміною структури глобальної економіки; посиленням впливу розширення виробництва інноваційних продуктів на економічне зростання. Створення високотехнологічних виробництв на сьогодні стає основним напрямом забезпечення конкурентоспроможності продукції на світових ринках. Зазначене вимагає підвищення інноваційної активності, яка для більшості підприємств в Україні не достатньою мірою відповідає загальносвітовим тенденціям та спричиняє їх технологічне відставання від провідних компаній світу. Виявлено основні технологічні чинники стримання інноваційних зрушень у національній економіці впродовж 2014—2017 рр.: збільшення ступеня зносу основних засобів у цілому по переробній промисловості; зростання обсягів імпорту за окремими високотехнологічними видами промислової продукції України; зменшення питомої ваги реалізованої інноваційної продукції в обсязі промислової продукції; падіння інноваційної активності підприємств; суттєве скорочення видатків на дослідження й розробки у ВВП. Обгрунтовано, що стратегічні напрями розвитку економіки України мають базуватися на розробці заходів щодо зближення інноваційних та індустріальних процесів, відтворення базових видів обробної промисловості, орієнтованих на імпортозаміщення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)