Дрозд, Олексій Юрійович.
    Попередження адміністративного проступку [Текст] / О. Ю. Дрозд // Держава і право. - 2012. - Вип. 55. - С. 234-239. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Адміністративні правопорушення--Адміністративне право
Кл.слова (ненормовані):
попередження -- адміністративний проступок -- загальні детермінанти
Анотація: Розглянуто доктрину адміністративного права в контексті визначення загальних і конкретних детермінант адміністративного проступку.





    Дрозд, Олексій.
    Проходження державної служби в Україні як складова предмета адміністративно-правового регулювання [Текст] / Олексій Дрозд // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 10. - С. 97-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна служба--Адміністративно-правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
предмет адміністративно-правового регулювання
Анотація: У статті на основі аналізу наукових поглядів учених досліджено теоретичні підходи до тлумачення поняття «проходження державної служби». Розглянуто кожну стадію проходження державної служби в контексті адміністративно-правового регулювання. Наголошено, що прийняття присяги державним службовцем спричиняє виникнення конкретного юридичного результату, тобто юридичного факту, що породжує адміністративно-правові відносини. Доведено, що проходження державної служби в Україні є безперечним складовим елементом предмета адміністративно-правового регулювання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Дрозд, Олексій.
    Узгодження норм адміністративного та трудового права у сфері правового регулювання проходження державної служби в Україні [Текст] / Олексій Дрозд // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 11. - С. 110-114. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна служба--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
державні службовці -- правовий статус
Анотація: У статті на основі аналізу наукових поглядів вчених та чинного законодавства України досліджено, яким чином узгоджуються норми адміністративного та трудового права у сфері правового регулювання проходження державної служби в Україні. Доведено, що державна служба в цілому та сфера проходження державної служби зокрема є комплексною галуззю законодавства, де домінуюча роль відведена спеціальному законодавству (у тому числі Закону України «Про державну службу»), що є складовою частиною джерельної бази адміністративного права.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Дрозд, Олексій.
    Принципи організації та діяльності Державного бюро розслідувань [Текст] / Олексій Дрозд // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 3. - С. 251-257. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державне бюро розслідувань України--Організаційна структура--Діяльність
Кл.слова (ненормовані):
верховенство права -- відкритість -- єдиноначальність -- законність -- незалежність -- неупередженість -- підзвітність -- підконтрольність -- політична нейтральність
Анотація: Досліджується зміст, сутність і цільова спрямованість принципів функціонування Державного бюро розслідувань, які відображають як загальнотеоретичні погляди на цю правову категорію, так і характерні особливості роботи й організації зазначеного правоохоронного органу. Також визначається роль наведених принципів у характеристиці адміністративно-правового статусу цього органу. З'ясовуються особливості правового закріплення системи принципів Державного бюро розслідувань у чинному законодавстві, а також специфіка їх прояву у правозастосовній діяльності.





    Дрозд, Олексій.
    Актуальні проблеми застосування поліцією статті 44-3 «Порушення правил щодо карантину людей» Кодексу України про адміністративні правопорушення [Текст] / Олексій Дрозд, Віктор Мотиль // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 1. - С. 119-125. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Карантин--Адміністративні правопорушення--Законодавство--Україна
   Пандемії--COVID-19--Адміністративно-правові аспекти

Кл.слова (ненормовані):
провадження -- коронавірус -- інфекційні хвороби -- правила карантину людей
Анотація: У зв’язку з поширенням на території України коронавірусної інфекції на органи Національної поліції була покладена низка завдань, спрямованих на боротьбу з хворобою та контроль за виконанням протиепідемічних заходів підприємствами, організаціями та окремими громадянами. Встановлено, що застосування поліцією статті 44-3 КУпАП «Порушення правил щодо карантину людей» на практиці ускладнене певними її вадами, до яких можна віднести: 1) труднощі відмежування кримінального правопорушення, передбаченого ст. 325 КК України, від адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП; 2) бланкетність диспозиції ст. 44-3 КУпАП; 3) надмірно суворі санкції ч. 1 ст. 44-3 КУпАП; 4) невідповідність назви ст. 44-3 КУпАП її змісту тощо. Заборонна адміністративно-правова норма, передбачена у ст. 44-3 КУпАП, потребує удосконалення в контексті відмежування її від кримінального правопорушення, передбаченого ст. 325 КК України, встановлення науково обґрунтованих санкцій у ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, корекції назви цієї статті, а також чіткості визначення її диспозиції.


Дод.точки доступу:
Мотиль, Віктор