Деркач, Елла.
    Щодо концептуальних засад кодифікації транспортного законодавства України [Текст] / Елла Деркач // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 7. - С. 31-35. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Транспорт--Кодифікація законодавства--Концептуальні засади--Україна
Кл.слова (ненормовані):
транспортні статути -- кодекси
Анотація: У статті розглянуто питання доцільності та перспектив кодифікації національного транспортного законодавства, висвітлюються основні проблеми транспортного законодавства, які зумовлюють потребу проведення його кодифікації. На підставі аналізу зарубіжного досвіду наводиться авторське бачення концептуальних засад кодифікації законодавства Україні про транспорт.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Деркач, Елла.
    Актуальні питання правового регулювання перевезення вантажів у прямому змішаному сполученні / Елла Деркач, Сергій Павлюк // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 12. - С. 89-93. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Транспортне право--Перевезення вантажів--Удосконалення законодавства--Україна, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
транспортні статути -- транспортні кодекси -- інтермодальні перевезення -- транспортний ринок -- мультимодальні перевезення -- комбіновані перевезення
Анотація: Висвітлюються основні проблеми правового регулювання перевезення вантажів у прямому змішаному сполученні, визначено напрями розвитку відповідного транспортного законодавства. На підставі аналізу зарубіжного досвіду, міжнародних документів наводиться авторське бачення вдосконалення законодавства України щодо перевезення вантажів у прямому змішаному сполученні.


Дод.точки доступу:
Павлюк, Сергій
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Деркач, Елла.
    Правові питання корпоративного управління у сфері залізничного транспорту [Текст] / Елла Деркач // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 3. - С. 63-68. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Залізничний транспорт--Корпоративне управління--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Українська залізниця -- перевізник -- інфраструктура -- оператор -- корпоратизація -- анбандлінг
Анотація: Акціонерне товариство «Українська залізниця» є суб’єктом господарювання, що має стратегічне значення для держави, сталого розвитку національної економіки, але в сучасних умовах вимушена буде вступати в конкуренту боротьбу з приватними операторами та підтверджувати статус національного конкурентоспроможного перевізника. У зв’язку із зазначеним необхідна виважена державна політика, що дозволить створити необхідне правове підґрунтя для вибору оптимальної моделі корпоративного управління та партнерства держави з бізнесом у зазначеній сфері.





    Деркач, Елла.
    Парадигма правового регулювання господарської діяльності у сфері транспорту у світлі концепції сталого розвитку [Текст] / Елла Деркач // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 1. - С. 52-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Транспортна система--Сталий розвиток--Законодавче регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
цифрова економіка -- інфраструктура -- інновації -- діджиталізація -- логістика
Анотація: У статті висвітлюються основні проблеми правового регулювання господарської діяльності у сфері транспорту, визначено напрями розвитку відповідного законодавства у світлі концепції сталого розвитку. У сучасних умовах транспортна система України має відповідати глобальним викликам, зокрема, в частині застосування збалансованого підходу до оптимізації мобільності з урахуванням нових моделей торгівлі, діджиталізації, розвитку екологічних видів транспорту, у зв’язку з чим актуалізується питання визначення вектору розвитку транспортної системи держави.





    Деркач, Елла.
    Тенденції розвитку договірного регулювання господарської діяльності у сфері транспорту: національний і глобальний виміри [Текст] / Елла Деркач // Право України. - 2022. - № 5. - С. 51-65. - Бібліогр. в підрядк. прим. та в кінці ст.
Рубрики: Господарська діяльність--Транспорт--Договірне регулювання--Тенденції розвитку
Анотація: У статті проаналізовано стан і перспективи розвитку договірного регулювання господарської діяльності у сфері транспорту, визначено вектори розвитку відповідного законодавства. Підкреслюється, що в умовах глобалізації міжнародної торгівлі та стрімкого розвитку цифрової економіки формування "безшовної мультимодельної мобільності" є одним зі стратегічних пріоритетів розвитку транспортної галузі України. Зазначено, що нині договір є основним інструментом організації ринкових відносин, правовою формою організації конкретних індивідуальних зв'язків суб'єктів господарювання поряд із нормативно-правовою регламентацією.