Дембновецький, О. Ф.
    Стан і перспективи наукових досліджень, виконаних у НАН України в галузі сенсорних систем та технологій [Текст] / О.Ф. Дембновецький, Т.М. Дудченко, Р.Б. Рудий // Проблеми науки. - 2008. - № 8. - С. 2-8. - Библиогр.: с.8 (12 назв.)
Рубрики: Сенсорні технології
   НАН України--Науково-дослідницька робота

   Високі технології--Сенсори

Анотація: В статті наведено перелік фундаментальних і прикладних наукових досліджень, здійснених у НАН України в галузі сенсорних систем і технологій, окреслено перспективи розвитку таких досліджень і практичного впровадження їх результатів і прикладних розробок у виробництво.


Дод.точки доступу:
Дудченко, Т.М.; Рудий, Р.Б.




   
    Роль нових форм організації наукових досліджень у підвищенні інноваційного потенціалу НАН України [Текст] / В. І. Бойко [та ін.] // Проблеми науки. - 2012. - № 1. - С. 9-17. - Библиогр.: с. 17 (13 назв.)
Рубрики: Фундаментальні дослідження
   Інноваційні наукові розробки

   Спільні проекти

Анотація: Здійснено порівняльний аналіз інноваційних розробок учених НАН України, частина яких перевершує показники зарубіжних або не має відповідних аналогів у світі, а також розглянуто значення нових форм організації наукових досліджень. Запропоновано першочергові заходи для підвищення ролі науки в інноваційному розвитку суспільства.


Дод.точки доступу:
Бойко, В. І.; Кореняко, Г. І.; Дембновецький, О. Ф.; Пацюк, Ф. Н.; Рудий, Р. Б.




   
    Радіобіологічні та радіоекологічні дослідження Чорнобильської катастрофи вченими НАН України [Текст] / Д. М. Гродзинський [и др.] // Вісник Національної академії наук України. - 2012. - № 6. - С. 30-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Радіоактивне забруднення--Радіаційна безпека--Чорнобильська катастрофа--Україна
   Екологія України--Чорнобильська катастрофа--Дослідження наслідків

Кл.слова (ненормовані):
радіоактивне забрудення екосистем -- хронічне опромінення -- радіобіологічний ефект -- зона відчуження -- протирадіаційний захист -- пострадіаційне відновлення
Анотація: За 26 років, що минули з дня аварії на Чорнобильській АЕС, учені НАН України провели численні всебічні дослідження біологічних наслідків радіонуклідного забруднення екосистем, зокрема впливу на біоту хронічного опромінення іонізувальною радіацією, зумовленого радіоактивним розпадом продуктів поділу урану. Встановлено радіобіологічні ефекти на різних рівнях організації біологічних систем від молекулярного й субклітинного до популяційого. Розкриття закономірностей розвитку радіаційних ушкоджень біосистем та процесів їх післярадіаційного відновлення зумовило розроблення широкого кола практичних заходів, що сприяють пом'якшенню негативних для людини і біоти в цілому наслідків хронічного опромінення і окреслюють можливості використання нових технологій природокористування на забруднених радіонуклідами територіях.


Дод.точки доступу:
Гродзинський, Д. М.; Дембновецький, О. Ф.; Левчук, О. М.; Пацюк, Ф. Н.




   
    Розвиток досліджень з проблем кріобіології та кріомедицини в Національній академії наук України [Текст] / А. М. Гольцев [и др.] // Вісник Національної академії наук України. - 2012. - № 8. - С. 54-61
Рубрики: Кріобіологія--Розвиток науки
   Кріомедицина--Розвиток науки

Анотація: У статті стисло висвітлено діяльність Ін-ту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України - першої в колишньому СРСР і в Україні установи такого профілю, наведено основні відомості про характер дії низьких і знижених температур на біологічні об'єкти різних рівнів організації (субклітинного, клітинного й організменого), подано результати науково-дослідних робіт, які дозволяють зробити висновки про оборотність холодового впливу, можливості його модифікаційної дії на біологічні структури, а також ефективність його використання при різних патологічних процесах.


Дод.точки доступу:
Гольцев, А. М.; Дембновецький, О. Ф.; Бойко, В. І.; Дудченко, Т. М.; Пацюк, Ф. Н.; \про нього\