Давиденко, Іван.
    Міфологічні трансформації в оповіданнях В. Даниленка [Текст] / Іван Давиденко // Слово і час. - 2011. - № 9. - С. 100-106. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза--Оповідання, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
міфотворення -- демонологія -- мотив -- проблема
Анотація: Досліджено особливості авторського міфотворення у збірці оповідань В. Даниленка "Сон із дзьоба стрижка" (2006). Зокрема, на прикладі творів "Нічний коханець" і "Посмішка Савула" розглядаються шляхи трансформації казки про Амура та Психею і міфу про Пігмаліона крізь призму демонологічних уявлень.


Дод.точки доступу:
Даниленко, Володимир Григорович (укр. письм.-прозаїк, критик, літературознавець ; 1959-) \про твір\




    Давиденко, Іван.
    Multum in parvo: новела-притча "Біла дівчинка" А. Дністрового в контексті актуальних проблем сьогодення [Текст] / Іван Давиденко // Слово і час. - 2013. - № 11. - С. 91-97. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 20-21 ст.
   Українська література--Проза, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
алюзія -- антологія -- жанр -- інтертекстуальність
Анотація: Стаття присвячена аналізу новели-притчі "Біла дівчинка" (2010) сучасного українського письменника А. Дністрового. Художній твір українського митця розглянуто в національному та світовому контекстах.


Дод.точки доступу:
Дністровий, Анатолій (український письменник) \про нього\




    Давиденко, Іван.
    "Літературні телепортації": Публій Овідій Назон як традиційний образ [Текст] / Іван Давиденко // Слово і час. - 2015. - № 1. - С. 17-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Антична література--Персоналії--Стародавній Рим
   Літературознавство--Літературний герой--Літературний образ

Кл.слова (ненормовані):
автор -- драма -- елегія -- поет -- роман
Анотація: Логіка дослідження підпорядкована трьом векторам наукового пошуку: опису місця Публія Овідія Назона в європейському культурному ландшафті; висвітленню процесу трансформації антика з історичної особи в літературного героя; обгрунтуванню правомірності ідентифікації образу давньоримського поета як традиційної структури.


Дод.точки доступу:
Овідій, Публій (давньоримський поет) \про нього\