Дабіжук, Тетяна.
    Виявлення шкідливих компонентів тютюнового диму [Текст] / Т. Дабіжук , О. Паламарчук // Біологія і хімія в школі. - 2007. - № 5-6. - С. 22-28. - Бібліогр.: 3 назв.
Рубрики: Тютюнопаління--Методи викладання теми--форми і методи
Кл.слова (ненормовані):
Тютюновий дим -- шкідливість -- хімічний склад
Анотація: Тютюновий дим - це гаряча суміш газів, пари, рідин і твердих речовин, що утворюються в результаті згоряння тютюнового листа. Хімічний склад тютюнового диму залежить від умов вирощування і переробки. У ньому налічується близько 1200 індивідуальнихсполук ( за іншими даними іх более 3000. Розглянуто вплив окремих хімічних сполук на організм людини. Проведени досліди що до виявлення окремих елементів з тютюнового диму.


Дод.точки доступу:
Паламарчук, Олена




    Дабіжук, Тетяна.
    Методичні аспекти вивчення законів Грегора Менделя [Текст] / Т. Дабіжук, С. Мазур // Біологія і хімія в школі. - 2009. - № 2. - С. 6-10. - Бібліогр.: с. 10.
Рубрики: Методика викладання--Біологія
   Біологія--Закон Менделя

Кл.слова (ненормовані):
Ген -- ДНК -- РНК -- Алель -- Хромосоми -- Ізотоп -- Гомозиготні -- Гетерозиготні -- Рецесивна ознака -- Гібриди
Анотація: Пояснення законів успадкування ознак, установлених Грегорем Менделем, викликає труднощі в учителів, а його сприйняття - в учнів, особливо у практичному застосуванні під час розв'язання задач з генетики. Автор наводить приклади для успішного засвоєння учнями законів генетики, по-перше, необхідно науково обгрунтовано і методично правильно сформувати основні поняття, а по-друге, широко використовувати під час пояснень ілюстрований матеріал.


Дод.точки доступу:
Мазур, Світлана




    Дабіжук, Тетяна.
    Про підвищення рівня навчальних досягнень учнів з хімії [Текст] / Тетяна Дабіжук // Біологія і хімія в школі. - 2009. - № 4. - С. 11-12. - Бібліогр.: с. 12
Рубрики: Незалежне оцінювання
   Профільне навчання--Хімія

   Навчальні програми--Хімія

Анотація: В статті описуються показники зовнішнього незалежного оцінювання, аналізуються причини, які вплинули на результати тестування. Розглядаються проблеми, вирішення яких дадуть змогу покращити процес навчання хімії.