Гуйванюк, Н. В.
    До поняття комунікативної парадигми речення [Текст] / Н.В. Гуйванюк // Мовознавство. - 2005. - № 3-4. - С. 148-154. - Бібліогр.: 22 назви
Рубрики: Мовознавство--Комунікативна парадигма
Кл.слова (ненормовані):
Комунікативний синтаксис -- Парадигматика -- Функціональна перспектива -- Комунікативна структура
Анотація: У статті висвітлюється питання про комунікативну парадигму речення в зіставленні з поняттям синтаксичної номінації та дериваційної парадигми. Основну увагу зосереджено на понятті актуалізації та функціональної перспективи речення, на сукупності комунікативно-актуалізаційних видозмін (реалізацій) речення в процесі мовленнєвої діяльності, що й становить комунікативну парадигму.





    Гуйванюк, Н. В.
    Типологія наукових підходів до вивчення категорії предикації [Текст] / Н. В. Гуйванюк, О. В. Кульбабська // Мовознавство. - 2008. - № 4-5. - С. 55-63. - Библиогр.: 52 назви
Рубрики: Мовознавство--Синтаксис--Предикація
Кл.слова (ненормовані):
ПРЕДИКАТИВНІСТЬ -- ПРЕДИКАЦІЯ
Анотація: У статті з'ясовується лінгвістичний статус категорії предикації в науковій парадигмі. Зроблено висновок про те, що з предикацією пов'язані найважливіші характеристики речення- здатність виражати окрему завершену думку, бути головним заобом її формування, репрезентації та повідомлення.


Дод.точки доступу:
Кульбабська , О.В.


061
Ч-492


    Гуйванюк, Н. В. (Викладач ЧНУ).
    Корелація структурних схем простого речення української та румунської мов (на матеріалі перекладу художніх текстів) [Текст] / Н. В. Гуйванюк, Л. І. Кучурян // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2010. - Вип. 521: Романо-слов'янський дискурс. - С. 17-22. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Лексико-семантичні дослідження--Художній переклад


Дод.точки доступу:
Кучурян, Л. І.; чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)
Є примірники у відділах:
1 Інв.В 72142 - Б.ц. (вільний)