Гужавіна, І. В.
    Фінансовий контролінг у системі управління торговельним підприємством [Текст] / І. В. Гужавіна, Т. В. Сьоміна, О. М. Згурська // Економіка та держава. - 2020. - № 12. - С. 11-14 : табл. - Бібліогр. с. 14 (10 назв)
Рубрики: Торговельні підприємства--Контролінг
Анотація: У статті досліджено роль фінансового контролінгу як складової системи управління розвитком торговельного підприємства. Проведено систематизацію наукових підходів до трактування фінансового контролінгу.Охарактеризовано основні принципи та функції формування та розвитку фінансового контролінгу. Обгрунтовано необхідність організації та запропоновано основні етапи впровадження фінансового контролінгу на торговельних підприємствах. Ідентифіковано ключові особливості фінансового контролінгу в системі управління торгівельним підприємством, з урахуванням яких контролінг слід визначати як підсистему управління, головну увагу якої сконцентровано на досягнення перспективних цілей фінансово-економічної діяльності з урахуванням внутрішніх та зовнішніх чинників організації. Визначено, що ефективність впровадження контролінгу в системі управлінні торговельними підприємствами залежить від того, наскільки логічно побудовано вирішення та як взаємопов'язано виконання цілей і завдань контролінгу між собою, наскільки узгоджено виконання певних функцій контролінгу всередині системи, а також з іншими завданнями та функціями менеджменту підприємства.


Дод.точки доступу:
Сьоміна, Т.В.; Згурська, О.М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Згурська, О. М.
    Концептуальна характеристика категоріального апарату "диверсифікація діяльності підприємства" [Текст] / О. М. Згурська, О. О. Ващенко, І. В. Гужавіна // Економіка та держава. - 2021. - № 5. - С. 22-27 : табл. - Бібліогр. с. 27 (11 назв)
Рубрики: Підприємства--Економічна ефективність
Кл.слова (ненормовані):
ДИВЕРСИФІКАЦІЯ
Анотація: У статті досліджено сучасний етап розвитку диверсифікації діяльності підприємств, що характеризується глобалізацією економічних відносин, конкурентною боротьбою за нові ринки збуту та сировини. Ідентифіковано основні чинники істотного впливу на становлення та історичний розвиток процесів диверсифікації діяльності підприємств.Досліджено погляди провідних іноземних та вітчизняних науковців щодо визначення категорії "диверсифікації", а також обгрунтовано її найбільш суттєві ознаки. Охарактеризована система параметрів визначення та характеристики економічної категорії "диверсифікація діяльності підприємства". Визначено концептуальні умови готовності підприємства до диверсифікації діяльності. Ідентифіковано пріоритетні вектори розвитку диверсифікації діяльності підприємств, основу яких становлять грунтовні організаційно-структурні перебудови, комбінування напрямів діяльності, часткова переорієнтація, проникнення в нові прибуткові галузі та посилення конкурентної боротьби як на внутрішніх, так і на зовнішніх ринках.Виокремлено внутрішні мотиви та цілі, що стимулюють розширення видів виробничої діяльності підприємств шляхом інтенсифікації диверсифікаційних процесів. Сформовано систему концептуальних мотивів здійснення диверсифікації діяльності підприємств. Визначено поняття методу диверсифікації діяльності підприємств та його основні характеристики.


Дод.точки доступу:
Ващенко, О.О.; Гужавіна, І.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)