Громова, Н.
    У пошуках нового стилю роботи [Текст] / Н. Громова // Бібліотечна планета. - 2004. - № 1. - С. 36
Рубрики: Бібліотеки України--Миколаїв--Досвід роботи





    Громова, Н. О.
    Трансформації обряду зустрічі "полазника" у структурі зимової обрядовості бойків (кінець XIX - початок XXI стоіття) [Текст] / Н. О. Громова // Народна творчість та етнологія. - 2017. - N 1(січень-березень). - С. 56-67. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Звичаї і обряди--Зустріч "полазника"
   Бойки--Звичаї і обряди

Кл.слова (ненормовані):
Зустріч "полазника", обряд
Анотація: У статті здійснено спробу дослідити зміни, що відбулися в обряді зустрічі "полазника" (тобто першого відвідувача) в бойків Українських Карпат. На базі власних польових етнографічних матеріалів авторка простежує трансформації цього обряду від кінця XIX ст., коли в народознавчій літературі зафіксовано перші згадки про нього, до нашого часу.





    Громова, Н.
    Публіцістична діяльність Валентини Борисенко [Текст] / Н. Громова // Народна творчість та етнологія. - 2020. - N 4(липень-вересень). - С. 114-125
Рубрики: Етнологія--Публіцистика--Україна
Кл.слова (ненормовані):
традиційна культура
Анотація: У статті йдеться про публіцистичну діяльність доктора історичних наук, професора Валентини Кирилівни Борисенко, яка 7 липня 2020 року відзначила 75-річчя. Вона - науковець, без якого неможливо уявити розвиток сучасної етнології. Завдяки титанічній і самовідданій праці - викладацькій, науковій, популяризаторській - вона широко відома не лише в Україні, а й за кордоном.
Детально розглянуті статті В. Борисенко у газетах за останні 40 років, що в них мова йде про долю історичної та етнологічної наук і відповідних навчальних дисциплін у закладах вищої освіти, про трансформації традиційної народної обрядовості та фольклору в Україні в радянські часи і в період незалежності. Окрема увага приділена публікаціям дослідниці, у яких вона засуджує перекручування і фальстфікації у сфері народної культури, що не мають жодного стосунку до справжніх традицій і вірувань наших пращурів. Також розглянуті розвідки вченої, присвячені гострим проблемам сьогодення - визнанню Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу, статусуукраїнської мови як єдиної державної, міфу про поліетнічність України, через який утискаються освітні, культурні й мовні права корінного етносу - українців.
У своїх статтях В. Борисенко закликає глибше вивчати культуру та історію власного народу, спілкуватися українською мовою, посилювати свою українську етнічну ідентичність, свій патріотизм задля недопущення сепаратистських процесів та самого збереження незалежності й суверенності нашої держави.


Дод.точки доступу:
Борисенко, Валентина Кирилівна \про твори\