До 60-річчя Андрія Андрійовича Гриценка [Текст] // Економічна теорія. - 2008. - № 1. - С. 113 - 114.
Рубрики: Економісти українські--Україна


Дод.точки доступу:
Гриценко, Андрій Андрійович (8.02.1948 р. н.) \про нього\




   
    Мистецтво теорії - досконалість практики [Текст] : (члену-кореспонденту НАН України Андрію Андрійовичу Гриценку - 70 років) // Економіка і прогнозування. - 2018. - № 1. - С. 152-153
Рубрики: Вчені--Економісти--Персоналії--Україна


Дод.точки доступу:
Гриценко, Андрій Андрійович




   
    70-річчя члена-кореспондента НАН України А.А. Гриценка [Текст] // Вісник Національної академії наук України. - 2018. - № 2. - С. 125 : фот.
Рубрики: Вчені--Економісти--Україна
Анотація: Знаний учений у сфері економічної теорії, член-кореспондент НАН України Андрій Андрійович Гриценко народився 8 лютого 1948 р. Його шлях у науку починався з наукової і викладацької діяльності у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна, економічний факультет якого він закінчив у 1973 р., а в 1991 р. очолив кафедру економічної теорії та економічних методів управління. У 2002 р. він став завідувачем відділу економічної теорії, а в 2008 р. - заступником директора з наукової роботи Інституту економіки та прогнозування (ІЕП) НАН України.


Дод.точки доступу:
Гриценко, Андрій Андрійович \про нього\




    Геєць, Валерій Михайлович.
    «TERTIUM DATUR» Гжегож В. Колодко [Текст] / В. М. Геєць, А. А. Гриценко // Економічна теорія. - 2019. - № 1. - С. 5-19. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Політекономія--Економічна теорія--Дослідження
   Ринкова економіка--Економічна політика--Економічні відновини--Китай

Кл.слова (ненормовані):
капіталізм -- соціалізм -- спільно-розділена праця -- держава -- ринкова економіка
Анотація: Розкрито логіко-історичні засади підходу Гж. Колодко до трактування феномена Китаю, що будує соціалізм з китайською специфікою і розвиває капіталістичні відносини. Реальність виходить за межі дилеми "соціалізм або капіталізм" і є чимось третім, що має самостійне значення. Показано, що вихідною засадою виникнення суспільства і людини є спільно-розділена праця, дві сторони якої (спільність і розділеність), історично розвиваючись, втілюються з боку розділеності в ринковій економіці і капіталізмі, а з боку спільності – в державі і соціалізмі. На цій основі виникає протиборство двох протилежних систем: капіталізму і соціалізму.


Дод.точки доступу:
Гриценко, Андрій Андрійович




    Гриценко, Андрій Андрійович.
    Інституціональні засади соціальної довіри в контексті фіскальної та монетарної безпеки [Текст] / А. А. Гриценко // Фінанси України. - 2021. - № 7. - С. 7-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна довіра--Фіскальна безпека--Монетарна безпека--Економічний розвиток
Анотація: На основі огляду стану наукових досліджень проблем соціальної довіри до інститутів фіскальної та монетарної влади обгрунтовано базові підходи до розуміння і вимірювання довіри, а також надано пропозиції щодо оцінки попереджуючих сигналів стосовно можливої динаміки рівня довіри та виникнення ризиків і небезпек на підставі співвідношень основних макроекономічних показників, які віддзеркалюють умови внутрішньої і зовнішньої макроекономічної фінансової стабільності.





    Гриценко, Андрій Андрійович.
    Методологія дослідження трансформації економічних функцій держави в умовах глобалізації [Текст] / Андрій Андрійович Гриценко // Економіка України. - 2021. - № 7. - С. 5-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Держава--Економічні функції--Глобальна трансформація
Кл.слова (ненормовані):
ринок -- економічні інтереси
Анотація: Сучасні соціально-економічні трансформації планетарного масштабу суттєво змінюють місце і роль держави в локальному, національному та глобальному вимірах, що посилює важливість обговорення проблем трансформації її функцій в умовах глобалізації. У рамках логіко-історичної методології обґрунтовано, що головними напрямами трансформації основних економічних функцій держави є: послаблення монопольної складової її функції в представленні суспільних економічних інтересів і зростання значення в цьому процесі державно-публічно-громадських інститутів; підвищення рівня соціалізації та гуманізації економічних потреб і способів їх задоволення; інтернаціоналізація механізмів захисту економічних інтересів держав. Зазначено, що саме цим напрямам трансформації основних економічних функцій держави має бути приділена відповідна увага науковців, експертів і розробників соціально-економічної політики.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гриценко, Андрій Андрійович.
    Стратегії економічної стійкості у нестабільному середовищі [Текст] / Андрій Гриценко // Економіка і прогнозування. - 2022. - № 3. - С. 33-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Російсько-українська війна--Світова економіка--Порівняльно-історичний підхід
Анотація: Пропонується застосування методу сходження від абстрактного до конкретного, який дозволяє розглядати системні сучасні явища як результат усього попереднього історичного розвитку. На цій основі показано, що війна в Україні є конкретним проявом суперечностей глобалізації та локалізації, що історично виросли із сумісно-розділеної праці й досягли в сучасності апогею свого розвитку. Виникла гібридна система "мир-війна" і розпочався процес зміни світового порядку, в основі якого лежить перехід від індустріально-ринкової до інформаційно-мережевої економіки, що закономірно продукує посилення невизначеностей і суперечностей. Політика вільної торгівлі та політика протекціонізму є лише конкретними проявами суперечностей глобалізації та локалізації.