Горошкіна, Олена
    Особливості використання інтерактивних методів на уроках української мови [Текст] / Олена Горошкіна // Українська мова і література в школі. - 2013. - № 3. - С. 7-10. - Бібліогр.: 8 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методи--Інтерактивні методи навчання
Кл.слова (ненормовані):
інтерактивні методи навчання -- інтерактивні прийоми навчання -- класифікація -- критерії відбору інтерактивних методів для уроків української мови
Анотація: У статті порушено питання про особливості використання інтерактивних методів навчання української мови, зокрема з'ясовано їх основні ознаки. Запропоновано варіанти класифікації ІМН української мови: в основу класифікації покласти технологічний критерій, що співвідносит метод із відповідною інтерактиною технологією. У статті виділено критерії відбору ІМН для уроків української мови.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    До розділу "Морфологія" [Текст] : скарбничка лінгвістичних мініатюр / Олена Горошкіна, Ольга Караман, Наталія Мордовцева, Людмила Попова // Українська мова і література в школах України. - 2015. - № 7/8. - С. 48.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методи навчання
Кл.слова (ненормовані):
лінгводидактика -- тексти -- іменник -- числівник
Анотація: Постійна рубрика містить добірку лінгвістичних мініатюр, тобто невеликих за обсягом текстів лінгвістичної спрямованості, що розкривають певні мовні поняття та явища. Використання цього різновиду науково-навчальних текстів є ефективним способом формування мовної компетентності учнів та сприяє підвищенню інтересу до вивчення мови.


Дод.точки доступу:
Горошкіна, Олена; Караман , Ольга; Мордовцева, Наталія; Попова, Людмила
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Горошкіна, Олена
    Ідеї О. М. Біляєва в розвідках сучасних лінгводидактів і практичній діяльності вчителів [Текст] / Олена Горошкіна // Українська мова і література в школі. - 2015. - № 3. - С. 15-19. - Бібліогр.: 14 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика--Досвід
Кл.слова (ненормовані):
лінгводидактична спадщина -- типи уроків -- підручник української мови -- український методист
Анотація: У статті висвітлено, як методичні ідеї українського методиста О. М. Біляєва знайшли своє відображення в розвідках сучасних лінгводидактів і практичній діяльності вчителів. Особливу увагу приділено проблемі методів навчання української мови в школі, типи уроків, лінгводидактичної термінології. Акцентовано увагу на розробленні О. М. Біляєвим підручників української мови, концептуальних засад мовної освіти


Дод.точки доступу:
Біляєв, Олександр Михайлович (класик української лінгводидактики, засновник методичної школи, професор, доктор педагогічних наук, член-кореспонден АПН України ; 1925-2006) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Горошкіна, Олена
    Сучасний підручник української мови як освітньо-розвивальне середовище [Текст] / Олена Горошкіна // Українська мова і література в школі. - 2016. - № 4. - С. 11-14. - Бібліогр.: 3 назви.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Підручники для середньої школи
Кл.слова (ненормовані):
підручник з української мови -- робота з текстом
Анотація: В статті визначено соціокультурний потенціал шкільного підручника з української мови, з'ясовано основні ознаки сучасного підручника.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Горошкіна, Олена.
    Роль шкільного підручника в реалізації компететнісного підходу до навчання української мови учнів ліцею [Текст] / Олена Горошкіна // Українська мова і література в школі. - 2018. - № 3. - С. 2-7. - Бібліогр.: 10 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Засоби навчання--Підручники
Кл.слова (ненормовані):
підручник української мови -- функції підручника -- компетентнісний підхід
Анотація: У статті окреслено функції підручника української мови, зокрема мотиваційну, світоглядну, ціннісно-орієнтувальну, розвивальну, інформативну, рефлексійно-корекційну. Акцентовано на зміні пріоритетності традиційних функцій підручника, зокрема інформативної, запропоновано шляхи реалізації цієї функції в суспільних сучасних умовах, зокрема через збільшення питомої ваги електронної підтримки підручника. Особливу увагу приділено проблемі впровадження компетентнісного підходу в освітній процес, що уможливлює використання теоретичних знань як практичного засобу пояснення явищ і розв'язання проблем, застосування досвіду успішних дій у конкретних ситуаціях. Визначено, що прикметною ознакою сучасного підручника української мови є спрямованість його на формування ключових і предметної компетентності учнів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Новосьолова, Валентина
    Методичні рекомендації щодо навчання української мови у 5-11 класах закладів загальної середньої освіти (2018-2019 навчальний рік) [Текст] / Валентина Новосьолова, Олена Горошкіна // Українська мова і література в школі. - 2018. - № 4. - С. 2-7. - Бібліогр.: 6 назв.
Рубрики: Українська мова--Методика викладання в середній школі
Кл.слова (ненормовані):
програма з української мови -- навчальна програма для середньої школи


Дод.точки доступу:
Горошкіна, Олена
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Горошкіна, Олена
    Формування читацької культури учнів ліцею на уроках української мови [Текст] / Олена Горошкіна // Українська мова і література в школі. - 2019. - № 3. - С. 10-13. - Бібліогр.: 7 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Вивчення і викладання
Кл.слова (ненормовані):
читацька культура учнів -- урок української мови -- смислове читання -- текст
Анотація: У статті акцентовано, що важливим засобом формування читацької культури на уроках української мови є включення дидактичного матеріалу, зокрема текстів про роль читання для сучасної людини, уривків із творів сучасних письменників, що сприяє підвищенню мотивації учнів до читання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Горошкіна, Олена.
    Психологічні засади ключових і предметної компетентностей учнів ліцею на уроках української мови [Текст] / Олена Горошкіна // Українська мова і література в школах України. - 2019. - № 9. - С. 3-5. - Бібліогр.: 5 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика--Компетентнісний підхід
Кл.слова (ненормовані):
компетентність -- предметна компетентність -- ключові компетентності -- теорія діяльності -- система освіти -- компетентнісний підхід
Анотація: Визначено, що оскільки компетентність є психологічним утворенням, тому й прогнозувати механізми її формування доцільно в контексті певної психологічної теорії, зокрема теорії діяльності. Необхідно врахувати й той факт, що ключові компетентності формуються не тільки на уроках української мови, а й у процесі вивчення всіх шкільних предметів. З огляду на це ключові компетентності є інтегративним утворенням, оцінювання якого потребує пошуку адекватних оцінно-діагностувальних засобів. Оскільки в лінгводидактиці відсутні розроблення в галузі оцінювання ціннісного, емоційного, поведінкового компонентів компетентності, необхідно об'єднати зусилля педагогів і психологів задля пошуку об'єктивних методик оцінювання ключових компетентностей як метапредметних і предметної компетентності на уроках української мови.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Горошкіна, Олена.
    Соціокультурний вимір навчання української мови як іноземної [Текст] / Олена Горошкіна // Українська мова і література в школах України. - 2019. - № 11. - С. 3-7. - Бібліогр.: 8 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика у ЗВО
Кл.слова (ненормовані):
українська мова як іноземна -- іноземні студенти -- соціокультурний аспект -- тест -- фразеологізм -- слово-символ -- мовна підготовка іноземців
Анотація: Окреслено методичні орієнтири навчання української мови як іноземної в соціокультурному аспекті. Доведено, що соціокультурний компонент реалізується на всіх рівнях мовної системи, проте найбільш яскраво це відображено на текстовому рівні, що й зумовлює систематичне застосування текстів, які розкривають самобутність національної картини світу, на заняттях з української мови як іноземної. Акцентовано, що робота з текстами має значний освітньо-розвивальний і виховний потенціал, оскільки іноземні студенти не лише вивчають мову, розвивають мовленнєві вміння, а й навчаються сприймати чужу для них культуру.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Goroshkina, Olena.
    Psychological foundations of the competence-oriented methodology of teaching Ukrainian language [Текст] / O. Goroshkina // Український педагогічний журнал. - 2020. - № 1. - С. 64-70. - Текст англ. мовою. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська мова--Психологічні засади--Методика навчання--Старшокласники
Анотація: У статті окреслено психологічні засади розроблення компетентнісно орієнтованої методики навчання української мови. На основі аналізу праць з когнітивної психології визначено такі аспекти мовної підготовки старшокласників: необхідність активізувати позитивні мотиви для якісного засвоєння знань; необхідність вироблення стратегій навчання, позитивні мотиви для якісного засвоєння знань; необхідність вироблення стратегій навчання, спрямованих на систематизацію здобутних знань, набутих умінь і навичок; систематичний розвиток мовлення й мислення учнів; збагачення їхнього словникового запасу; удосконалення умінь всіх видів мовленнєвої діяльності: аудіювання, говоріння, читання, письма.


Дод.точки доступу:
Горошкіна, Олена




    Горошкіна, Олена
    Робота з текстом на уроках української мови: компетентнісний вимір [Текст] / Олена Горошкіна // Українська мова і література в школі. - 2019. - № 6. - С. 2-5. - Бібліогр.: 9 назв.
Рубрики: Українська мова--Процес навчання
Кл.слова (ненормовані):
художній текст -- засіб навчання -- робота з текстом
Анотація: У статті описано особливості застосування текстів на уроках української мови. Наголошено, що текст - це засіб формування ціннісних орієнтацій, предметної і ключових компетентностей здобувачів освіти. Наведено приклади вправ, побудованих на текстах художнього стилю, що ілюструють функціонування мовних одиниць, естетику мови.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Горошкіна, Олена
    Формування предметної компетентності учнів ліцею на уроках української мови: практичний аспект [Текст] / Олена Горошкіна // Українська мова і література в школі. - 2020. - № 1. - С. 9-13. - Бібліогр.: 15 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Урок
Кл.слова (ненормовані):
предметна компетентність -- мовна стійкість -- мовленнєвий досвід учнів

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Горошкіна, Олена
    Внесок Віктора Ужченка в українську лінгводидактику [Текст] / Олена Горошкіна // Українська мова і література в школі. - 2020. - № 3. - С. 53-54. - Бібліогр.: 5 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Ужченко В. Д. (1935-2010 рр.)
Кл.слова (ненормовані):
український мовознавець


Дод.точки доступу:
Ужченко, Віктор Дмитрович (український мовознавець ; 1935-2010) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Горошкіна, Олена.
    Внесок Марії Пентилюк у розвиток української лінгводидактики. До ювілею вченої і вчителя Марії Пентилюк [Текст] / Олена Горошкіна // Українська мова і література в школах України. - 2021. - № 2. - С. 60-62. - Бібліогр.: 6 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Вчитель
Кл.слова (ненормовані):
методика навчання стилістики української мови -- український мовознавець
Анотація: Стаття присвячена Марії Іванівні Пентилюк, відомій дослідниці лінгводидактики, професору Херсонського державного університету, авторці численних підручників з проблем методики навчання української мови.


Дод.точки доступу:
Пентилюк, Марія Іванівна (український мовознавець, професор кафедри мовознавства Херсонського державного університету ; 1936 р. н.) \про неї\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Голуб, Ніна.
    Методи дистанційного навчання української мови [Текст] / Ніна Голуб, Олена Горошкіна // Український педагогічний журнал = Ukrainian educational journal. - 2022. - № 4. - С. 148-158. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Освіта шкільна--Дистанційне навчання--Українська мова--Методика навчання в школі
Анотація: У статті визначено й схарактеризовано ефективні методи дистанційного навчання української мови в закладах загальної середньої освіти. Визначено орієнтири в доборі методів: учні як суб’єкти освітнього процесу; уміння як результативний складник; форма навчання. Акцентовано на такому поділі методів: методи вчителя (методи навчання), методи учня (методи учіння) і методи їхньої спільної діяльності. Визначено методи учіння для кожного виду діяльності, зокрема: оргдіяльнісні; методи опрацювання й засвоєння інформації; методи закріплення й творчого застосування знань і вмінь; методи самоконтролю. Схарактеризовано методи навчання, зокрема розповіді та його різновидів; методи спільної діяльності вчителя й учнів – діалогічний, спостереження за мовою, проблемний, ситуаційний, а також метод проєкту.


Дод.точки доступу:
Горошкіна, Олена