Гончаренко, Олена.
    Народнопісенні діалекти Сумщини [Текст] : досвід мелоареологічного дослідження / О. Гончаренко // Народна творчість та етнографія. - 2008. - N 3(травень-червень). - С. 15 : муз. тв. - Бібліогр. в приміт. в кінці ст. . - ISSN 0130-6936
Рубрики: Народні пісні українські
   Фольклористика українська

Анотація: Одним із перспективних напрямків етномузикології є мелоареологія, основні завдання якої - вивчення явищ традиційної культури в географічному аспекті, окреслення ареалів поширення певних стильових ознак, створення на цій основі атласу музичних діалектів. Особливий інтерес для мелоареологічних досліджень становлять пограниччя різних національних культур. До таких належить територія сучасної Сумщини, що має специфічну історію заселення та культурного розвитку. Автор у даній статтіподає свої спостереження та напрацювання. На основі аналізу місцевих матеріалів описано відомі на Сумщині народнопісенні стилі, зроблено спробу намітити обриси діалектичного районування терену

Є примірники у відділах: всього 1 : XP (1)
Вільні: XP (1)




    Гончаренко, Олена.
    Поняття "власність" у практиці Європейського суду з прав людини / О. Гончаренко // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2011. - № 12. - С. 41-45. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Власність--Механізми захисту прав і свобод--Створення Європейського суду--Вплив на зміст національного законодавства, 1950 р.
Кл.слова (ненормовані):
право власності -- Протокол 1 -- Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод 1950 р. -- майно
Анотація: У статті розкривається категорія "власність" за ст. 1 Протоколу 1 до Конвенції, досліджуються тенденції судового захисту.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гончаренко, Олена.
    Особливості обмеження права власності за ст. 1 Протоколу № 1 до Конвенції про захист прав людини / О. Гончаренко // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2012. - № 1. - С. 46-50. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Власність--Особливості обмеження прав--Механізм захисту прав і свобод особи
Кл.слова (ненормовані):
цивільне право
Анотація: У статті визначаються особливості обмеження права власності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гончаренко, Олена.
    Перспективи реформування Європейського суду з прав людини / Олена Гончаренко // Підприємництво, господарство і право. - 2013. - № 2. - С. 170-172, [3 обкл.]
Рубрики: Європейський суд з прав людини--Функціонування
Анотація: Досліджуються основні напрями реформування Європейського суду з прав людини.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гончаренко, Олена.
    Засоби саморегулювання господарської діяльності за директивами Європейського Союзу [Текст] / Олена Гончаренко // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 9. - С. 39-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарська діяльність--Засоби саморегулювання
Кл.слова (ненормовані):
директива ЄС -- добровільні угоди -- кодекси поведінки -- саморегулівні організації
Анотація: У статті досліджено особливості закріплення положень засобів саморегулювання господарської діяльності на рівні директив Європейського Союзу. Зроблено висновок, що саморегулювання визнається як більш швидкий, економічний, гнучкий, добровільний, додатковий та ефективний спосіб регулювання порівняно з адміністративними та судовими заходами. Встановлено, що до засобів саморегулювання, закріплених у директивах ЄС, відносять добровільні угоди, кодекси поведінки, позасудові методи врегулювання спорів (посередництво, медіацію, арбітраж), саморегулівні організації.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гончаренко, Олена.
    Види саморегулювання господарської діяльності [Текст] / Олена Гончаренко // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 11. - С. 68-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарська діяльність--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
громадянське суспільство -- правова держава -- господарська система -- взаємодія -- носії публічних інтересів -- делегування -- носії приватних інтересів -- регулювання
Анотація: Стаття присвячена аналізу правових механізмів взаємодії господарських систем в умовах громадянського суспільства та правової держави. У статті розкриваються ознаки громадянського суспільства, які дають змогу виявити правові механізми вищенаведеної взаємодії. Висвітлені різні форми співпраці носіїв публічних та приватних інтересів, які залежать від виду та рівня сучасної господарської системи.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гончаренко, Олена.
    Державне регулювання та саморегулювання господарської діяльності: пошук балансу [Текст] / Олена Гончаренко // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 3. - С. 40-45. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарська діяльність--Регулювання
Кл.слова (ненормовані):
межі втручання -- вид правового регулювання
Анотація: У статті досліджені питання оптимального поєднання державного регулювання і саморегулювання господарської діяльності. Зроблено висновок, що саморегулювання господарської діяльності визначається як альтернативний або ж додатковий, гнучкий, більш своєчасний та новаторський порівняно з державним різновид регулювання. Державне регулювання визначає межі здійснення саморегулювання самими суб’єктами і водночас межі втручання органів державної влади у саморегулювання. У разі оптимального збалансування ступінь втручання держави може варіюватися залежно від наявності різних факторів (чинників) чи їх поєднання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гончаренко, Олена.
    Види обмежень саморегулювання господарської діяльності [Текст] / Олена Гончаренко // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 6. - С. 82-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарська діяльність--Саморегулювання--Правові обмеження
Кл.слова (ненормовані):
спеціальні обмеження -- засоби саморегулювання -- саморегулівні організації
Анотація: У статті досліджено види обмежень саморегулювання господарської діяльності в Україні на основі аналізу господарського законодавства. Виділено загальні (галузеві) та спеціальні обмеження саморегулювання господарської діяльності. До спеціальних обмежень саморегулювання віднесено: 1) обмеження добровільного, делегованого та змішаного саморегулювання; 2) обмеження засобів саморегулювання; 3) обмеження саморегулювання у певних сферах, галузях, видах господарської діяльності; 4) обмеження суб’єктного складу учасників саморегулювання; 5) обмеження у разі наділення статусом саморегулівної організації або ж у разі відсутності такого.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гончаренко, Олена.
    Співвідносний аналіз дерегулювання та саморегулювання господарської діяльності в Україні [Текст] / Олена Гончаренко // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 8. - С. 71-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарська діяльність--Державне регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
господарська діяльність -- державне регулювання -- недержавне регулювання
Анотація: У статті проведений співвідносний аналіз дерегулювання та саморегулювання господарської діяльності в Україні. Автором встановлено, що дерегулювання господарської діяльності – це система заходів державного регулювання, який має сприяти саморегулюванню (недержавному регулюванню). Водночас саморегулювання господарської діяльності може бути результатом, наслідком дерегулювання. Підсумовано, що дерегулювання та саморегулювання господарської діяльності різняться за метою, завданнями, суб’єктним складом, однак проводяться для покращення здійснення господарської діяльності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гончаренко, Олена.
    Саморегулювання та співрегулювання господарської діяльності [Текст] / Аліна Головачова // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 9. - С. 62-66. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарська діяльність--Регулювання
Кл.слова (ненормовані):
споживачі товарів та послуг -- державне регулювання -- співвідносний аналіз -- види регулювання
Анотація: У статті проведено співвідносний аналіз саморегулювання та співрегулювання господарської діяльності в Україні. Встановлено, що співрегулювання та саморегулюваннями є більш гнучкими видами регулювання господарської діяльності порівняно з державним регулюванням, адже активізують та долучають до процесу безпосередньо самих учасників господарської діяльності та споживачів товарів та послуг. Водночас досліджувані механізми мають спільні та відмінні характеристики.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гончаренко, Олена.
    Спеціальні обмеження саморегулювання господарської діяльності [Текст] / Олена Гончаренко // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 8. - С. 55-60. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарська діяльність--Саморегулювання--Спеціальні обмеження
Кл.слова (ненормовані):
саморегулівні організації -- самообмеження -- самосертифікація -- комплаєнс
Анотація: У статті розглянуті окремі аспекти спеціальних обмежень саморегулювання господарської діяльності в Україні. Підсумовано, що такі обмеження визначаються органами державної влади, місцевого самоврядування, міжнародними урядовими та неурядовими організаціями, саморегулівними організаціями, самими суб’єктами саморегулювання. Досліджено питання видів та змісту самообмежень у саморегулюванні: самосертифікації, добровільної сертифікації, самоконтролю, дотримання «доброї, сумлінної практики», комплаєнсу. Вказано на особливості обмежень нормативних засобів саморегулювання: господарського договору, корпоративного договору, статуту товариства, технічних регламентів, стандартів, кодексів усталеної практики та технічних умов.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гончаренко, Олена.
    Організаційно-правові форми саморегулівних організацій [Текст] / Олена Гончаренко // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2019. - № 1. - С. 69-78. - Бібліогр.: с. 75-78
УДК
Рубрики: Господарська діяльність--Саморегулювання
Кл.слова (ненормовані):
господарське об'єднання -- непідприємницькі організації -- правове регулювання -- господарська асоціація
Анотація: Досліджено дискусійні питання щодо визначення різновидів саморегулівних організацій у господарській діяльності, особливості функціонування яких має бути на колізіях та прогалинах законодавства щодо правового регулювання саморегулівних організацій. Зроблено висновок про можливість виключення інституту господарської асоціації з Господарського кодексу України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гончаренко, Олена.
    Видавнича та інформаційна діяльність освітянських бібліотек із популяризації спадщини Василя Сухомлинського [Текст] : до 100-річчя від дня народження / О. Гончаренко // Вісник Книжкової палати. - 2019. - № 1. - С. 36-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Освітянські бібліотеки--Інформаційні ресурси--Видавнича діяльність
Анотація: Представлено інформацію про видавничу діяльність та основні заходи книгозбірень мережі освітянських бібліотек Міністерства освіти і науки України та Національної академії педагогічних наук України щодо відзначення 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського, які увійшли в 2018 році до "Довідника науково-інформаційної й видавничої діяльності та основних заходів, спрямованих на підвищення професійної майстерності бібліотечних працівників освітянської галузі".

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гончаренко, Олена.
    Актуальні питання правового статусу саморегулівних організацій в Україні [Текст] / Олена Гончаренко // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 12. - С. 109-114. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарська діяльність--Дерегуляція--Україна
Кл.слова (ненормовані):
суб’єкти господарювання -- професійної діяльності
Анотація: У статті висвітлено питання проблемних та дискусійних моментів правового статусу, мети, ознак саморегулівних організацій в Україні. Зроблено висновок, що СРО виступають тією ланкою, що поєднує вираження та дотримання, узгодження приватного інтересу з публічним, тому мета створення СРО може бути пов’язана з виконанням певних публічних завдань. Створення СРО – презентація учасників певного ринку, сфери, галузі, виду господарської діяльності. Важливим моментом виступає визначення єдиного критерію, навколо якого об’єднуються суб’єкти господарювання та професійної діяльності у процесі створення СРО.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гончаренко, Олена.
    Корпоративний акт як засіб саморегулювання господарської діяльності / Олена Гончаренко // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 7. - С. 34-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарські товариства--Саморегулювання
Кл.слова (ненормовані):
саморегулівні організації -- корпоративна спільнота -- «м’яке» право -- корпоративний акт -- засіб саморегулювання
Анотація: Досліджено особливості корпоративного акта як засобу саморегулювання господарської діяльності. Корпоративний акт визначає, формалізує «правила гри» для учасників та членів корпоративної спільноти (корпорації), спрямований на деталізацію упорядкування відносин. Встановлено, що окремі види корпоративних актів є елементами у системі «м’якого права», які створюються та формуються суб’єктами господарювання та їх об’єднаннями (транснаціональними компаніями, саморегулівними організаціями та окремими суб’єктами господарювання). До засобів «м’якого» права відносять публічні документи, акти спільного регулювання та приватного саморегулювання, які носять здебільшого рекомендаційний характер або стають обов’язковими унаслідок домовленостей між сторонами або одностороннього волевиявлення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гончаренко, Олена.
    Саморегулівні організації у сфері цифрової економіки [Текст] / Олена Гончаренко // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 2. - С. 93-97. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цифрова економіка--Саморегулівні організації--Україна
Кл.слова (ненормовані):
стандарти діяльності -- етичний кодекс -- криптовалюта -- блокчейн
Анотація: У статті визначені особливості та перспективи правового забезпечення діяльності СРО у сфері цифрової економіки в Україні. Враховуючи особливість цифрової економіки, саморегулювання у формі створення СРО є найбільш оптимальним варіантом її розвитку в Україні. Водночас потрібно враховувати можливі недоліки саморегулювання та ризики діяльності СРО у формуванні моделі взаємодії з органами державної влади, споживачами товарів та послуг тощо.





    Гончаренко, Олена.
    Транснаціональне торгове право як форма нормативного саморегулювання [Текст] / Олена Гончаренко // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2020. - № 1. - С. 32-42. - Бібліогр.: с. 32-42
УДК
Рубрики: Господарська діяльність--Транснаціональне торгове право
Кл.слова (ненормовані):
Lex mercatoria -- саморегулювання господарської діяльності -- норма саморегулювання -- звичай торгівлі -- електронна комерція -- прецендент
Анотація: Досліджено особливості транснаціонального торгового права (Lex mercatoria) як форми саморегулювання господарської діяльності. Доведено, що Lex mercatoria - це глобалізована система норм саморегулювання (звичаїв торгівлі), яка кодифікована на рівні відомих міжнародних урядових та неурядових організацій, науково-дослідних інститутів і водночас має ознаку автономності. Електронна комерція є джерелом змін у транснаціональному торговому праві, що розроблено та впроваджено суб'єктами застосування, тобто учасниками міжнародної торгівлі, які й є суб'єктами саморегулювання. Особливістю нового Lex mercatoria є його створення за допомогою прецеденту.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гончаренко, Олена.
    Статут господарського товариства як засіб саморегулювання [Текст] / Олена Гончаренко // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 10. - С. 37-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Акціонерні товариства--Господарська діяльність--Нормативне саморегулювання--Статути
Кл.слова (ненормовані):
корпоративний акт -- кодекс корпоративного управління
Анотація: Стаття присвячена одному із засобів нормативного саморегулювання господарської діяльності – статуту товариства. Підкреслюється, що статут виступає засобом саморегулювання внутрішньогосподарської діяльності товариства, в якому визначені принципові аспекти діяльності.





    Гончаренко, Олена.
    Співрегулювання господарської діяльності [Текст] / Олена Гончаренко // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2020. - № 3. - С. 48-58. - Бібліогр.: с. 54-58
УДК
Рубрики: Господарська діяльність--Саморегулювання
Кл.слова (ненормовані):
умови впровадження співрегулювання -- суб'єкти регулювання -- органи державної влади -- саморегулівні організації (СРО) -- Критерії оцінки співрегулювання
Анотація: Досліджено теоретичні засади співрегулювання господарської діяльності, зокрема поняття, особливості, форми, механізми. Встановлено, що співрегулювання господарської діяльності має посісти належне місце в соціально-економічному житті держави. Запропоновано внесення змін до Господарського кодексу України та розробку Критеріїв оцінки співрегулювання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Дьяченко, Ольга.
    Зовнішня торгівля України у період пандемії COVID-19 [Текст] / Ольга Дьяченко, Олена Гончаренко // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2020. - № 6. - С. 94-106 : табл. - Бібліогр.: с. 100-102
Рубрики: Зовнішня торгівля--Коронавірус (COVID-19)--Пандемія--Україна
Кл.слова (ненормовані):
експорт -- імпорт -- політика протекціонізму -- обсяг транзиту
Анотація: У статті досліджено тенденції розвитку зовнішньої торгівлі України товарами в умовах пандемії COVID-19. Ідентифіковано групи країн, які запровадили обмежувальні заходи в торговельній політиці. Проаналізовано комплекс заходів, що вживаються країнами світу для стимулювання економіки під час коронавірусу. Виокремлено системні та кризові перепони в розвитку зовнішньої торгівлі України. Визначено заходи для нівелювання наслідків пандемії в торговельно-економічному співробітництві України на міжнародній арені


Дод.точки доступу:
Гончаренко, Олена
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)