Герасименко, А.
    Починаємо свій бізнес [Текст] : вибір організаційної форми / А.Герасименко // Все про бухгалтерський облік. - 2003. - 3 січ. (№ 2). - С. 2-4
Рубрики: Бізнес--Форма





    Герасименко, А.
    Відповідальність у будівництві: деякі особливості договірних відносин [Текст] / А. Герасименко // Все про бухгалтерський облік. - 2003. - лют. (№ 19). - С. 41-43
Рубрики: Відповідальність у будівництві--Особливості договірних відносин





    Герасименко, А.
    Як грамотно оскаржити акт перевірки ДПІ [Текст] / А. Герасименко // Все про бухгалтерський облік. - 2003. - черв. (№ 56). - С. 21-22
Рубрики: Акт перевірки ДПІ--ОСКАРЖЕННЯ





    Герасименко, А. Г.
    Концентрація капіталу: сутність та основні форми реалізації [Текст] / А. Г. Герасименко // Фінанси України. - 2005. - № 10. - С. 116-123. - Бібліогр.: 11 назв
Рубрики: Капітал--Концентрація
Анотація: Проаналізовано основні форми концентрації капіталу і класифіковано їх відповідно до двох класифікаційних ознак: механізму та напрямку концепції. На підставі проведеного аналізу визначено сутність самого процесу концепції капіталу.





    Герасименко, А. Г.
    Шляхи вдосконалення засобів бар'єрів входження в ринок [Текст] / А. Г. Герасименко, В.О Романишин // Актуальні проблеми економіки. - 2006. - № 2. - С. 34 - 39. - Бібліогр.: с. 39 ( 39 назв ). - Рис.
Рубрики: Економіка України--Монополізація ринку--Бар"єр входження
Анотація: Проаналізовано вдосконалення наявного в арсеналі української конкурентної політики інструментарію оцінки бар"єрів входження на ринок (виходу з ринку) як однієї з ключових складових процедури аналізу здатності концентрації призвести до монополізації ринку.


Дод.точки доступу:
Романишин, В.О




    Герасименко, А.
    Організаційно-економічний інструментарій виявлення практики колективного домінування на олігопольних ринках України [Текст] / А. Герасименко // Підприємництво, господарство і право. - 2009. - № 7. - С. 156-163. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конкуренція в Україні
Кл.слова (ненормовані):
колективне домінування -- олігопольні ринки
Анотація: Аналізуються проблеми виявлення практики колективного домінування на вітчизняних ринках.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Герасименко, А. Г.
    Еволюція ринкової влади: теоретико-економічний огляд [Текст] / А. Г. Герасименко // Економічна теорія. - 2012. - № 4. - С. 38-48. - Бібліогр. у підрядк. прим.
Рубрики: Економічна теорія--Ринкова економіка
Анотація: Досліджено еволюцію ринкової влади в різних економічних теоріях, починаючи від неокласичних вчень А. Курно, Ж. Дюпюі, а. Маршалла й завершуючи інституціональними працями окремих представників Чиказької економічної школи.





    Герасименко, А. Г.
    Мікроекономічний аналіз диференціації товарів як джерела ринкової влади [Текст] / А. Г. Герасименко // Економіка України. - 2013. - № 6. - С. 31-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мікроекономіка--Стратегія фірми
Анотація: Досліджено вплив диференціації товарів на ринкову владу фірм. На основі мікроекономічного аналізу теоретичних моделей диференціації, а також емпіричного дослідження цінових відхилень у рамках окремих товарних груп встановлено позитивний вплив диференціації на рівень цін як індикатор ринкової влади фірми. З’ясовано, що сьогодні диференціація товарів є не стільки об’єктивним економічним процесом, скільки цілеспрямованою стратегією фірм на формування й експлуатацію ринкової влади.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Герасименко, А. Г.
    Ринкова влада як визначальний чинник структурних зрушень в економіці України [] / А. Г. Герасименко // Економіка та держава. - 2014. - № 4. - С. 28-33. - Бібліогр. с.32-33 (23 назви)
Рубрики: Ринкова економіка--Розвиток
Анотація: У статті досліджено ряд структурних зрушень, що відбулись в економіці України протягом останніх десяти років. Встановлено факт погіршення структури вітчизняної економіки, посилення її сировинного блоку.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Герасименко, А. Г.
    Модель ринкового домінування як спосіб організації глобальної економіки [] / А. Г. Герасименко // Економіка та держава. - 2015. - № 8. - С. 6-9. - Бібліогр. с.9 (14 назв)
Рубрики: Ринкова економіка--Глобалізація
Анотація: У статті шляхом аналізу походженя і змісту категорії "глобалізація" обгрунтовується логічний та ієрархічний зв'язок між ринком і глобальною економікою. На цій основі доводиться доцільне застосування мікроекономічних підходів до аналізу ринку в дослідженнях принципів організації глобальної економіки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Герасименко, А. Г.
    Моделі взаємодії держави та ринку: інституційний аспект [Текст] / А. Г. Герасименко, А. М. Масько // Економіка та держава. - 2019. - № 8. - С. 12-18 : граф. - Бібліогр. с. 17-18 (23 назви)
Рубрики: Ринкова економіка--Зарубіжний досвід--Україна
Анотація: Розвиток ефективних інститутів взаємодії держави та ринку є важливою передумовою формування ефективної економічної політики, розвитку конкурентних відносин, а також соціально-економічної системи країни. У роботі виокремлено підходи, які детермінують множину існуючих моделей взаємодії держави і ринку на засадах плюралізму чи корпоративізму та проведено детальний аналіз таких моделей інституційної взаємодії держави та ринку: регуляторного захоплення, дорожньої каси, бюрократії, моделі політичного торгу Беккера, описуючи їх ознаки в контексті цих підходів, а також наведення конкретних прикладів поширення таких моделей як в економіці зарубіжних країнах, так і в Україні.Обгрунтовано, що вплив окремих груп інтересів на регуляторний орган з метою встановлення вигідного для них галузевого регулювання призводить до максимізації їх прибутків не за рахунок якості, технологій та інновацій їх продукту, а за рахунок встановлення штучних адміністративних бар'єрів. Яскравим прикладом такої взаємодії держави та ринку є модель регуляторного захоплення.Встановлено, що неефективні та неякісні інституції виступають чинником, який уможливлює та посилює масштаби негативних наслідки від інституційної організації взаємодії між державою та ринком у рамках моделей політичного торгу, регуляторного захоплення, дорожньої каси та бюрократії тощо.Проведений аналіз взаємодії держави та ринку дозволив виділити множину моделей інституційної взаємодії держави і ринку, які різняться передумовами формування та економічною природою, що в подальшому дає розуміння напрацювання механізмів інституційної взаємодії держави та ринку для розвитку як країни загалом, так і окремих ринків, визначення комплексу економіко-правових заходів для упорядкування таких взаємовідносин та окремих інститутів, які склалися в результаті такої взаємодії.


Дод.точки доступу:
Масько, А.М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Вплив термічних циклів зварювання на формування структури та властивостей корозійностійкої сталі 06Г2БДП [Текст] / А. В. Завдовєєв [та ін.] // Автоматичне зварювання. - 2020. - № 9. - С. 22-27. - Бібліогр. с. 27 (11 назв)
Рубрики: Корозія металів
Анотація: У машинобудуванні та промисловому будівництві все більш широкого використання набувають високоміцні низьколеговані сталі з високими експлуатаційними характеристиками, зокрема, стійкістю до атмосферної корозії. Їх використання дозволяє не лише зменшити питому вагу металоконструкцій, а й підвищити їх надійність та експлуатаційний ресурс. З огляду на це, на базі сталі 06Г2Б створена сталь підвищеної стійкості проти корозії 06Г2БДП. Для підвищення корозійної стійкості в сталі збільшений вміст міді і фосфору. У роботі розглянуто питання впливу термічних циклів зварювання на механічні властивості та структуру металу ЗТВ зварних з'єднань атмосферостійкої сталі 06Г2БДП. Показано, що за показниками статичної міцності, пластичності і ударної в'язкості сталь 06Г2БДП не поступається сталі 06Г2Б, та переважає сталь 10ХСНД, її використання доцільно в якості альтернативи зазначеним сталям при виготовленні сучасних металоконструкцій ручним дуговим і механізованим в захисних газах зварюванням в визначеному для них діапазоні швидкостей охолодження металу ЗТВ.


Дод.точки доступу:
Завдовєєв, А.В.; Позняков, В.Д.; Жданов, С. Л.; Rogante, M.; Максименко, А.О.; Синєок, О. Г.; Герасименко, А. М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Герасименко, А. В.
    Сутність соціально-економічних чинників мотивації праці сільськогосподарських працівників [Текст] / А.В. Герасименко // Економіка та держава. - 2022. - № 5. - С. 126-130. - Бібліогр.: 9 назв
Рубрики: Працівники сільського господарства--Продуктивність праці
Анотація: Наукова стаття є оригінальним дослідженням суті соціально-економічних чинників мотивації як групи стимулів, що мають найбільш вплив на ріст продуктивності праці робітників сільськогосподарської галузі. Дослідження проблематики здійснювалось завдяки застосуванню методів порівняння, абстракції, кореляційно-регресійного аналізу та узагальнення. В ході дослідження було детерміновано сутність соціально-економічної мотивації, її роль, а також особливості формування механізму соціального і економічного впливу на ефективність роботи персоналу сільськогосподарських підприємств. Авторами було узагальнено, що вибір оптимальних методів стимулювання праці в умовах пост-пандемічної нестабільності та введення режиму воєнного стану має певні складнощі, що, першочергово, спричинено значним рівнем невизначеності подальших перспектив для вітчизняного бізнесу; було доведено важливість соціально-економічних чинників як найбільш значущих для громадян за сьогоденних обставин, зокрема підтверджено значний вплив рівня заробітної плати, інвестицій у розвиток галузі, а також умов професійної діяльності на результативність праці.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)