Гасанов, Сергій.
    Онтогенез теоретичних концепцій інтеграції [Текст] / Сергій Гасанов, Сергій Петруха, Ніна Петруха // Економіст. - 2015. - № 1. - С. 15-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжнародні відносини--Економічна інтеграція--Теоретико-методологічний аналіз
Кл.слова (ненормовані):
ринковий простір -- функціоналістична інтеграція -- неолібералізм -- глбаліація
Анотація: Розвиток світових суспільних, економічних і правових відносин на сьогодні нерозривно пов'язаний з глобальними інтеграційними процесами, активну участь в яких бере і Україна. Підписання економічної частини Угоди про асоціацію з Європейським Союзом дає змогу перейти від популістсько-політичних гасел у партнерстві та співробітництві до конкретних напрямів політичної асоціації та економічної інтеграції. Цим викликаний інтерес авторів статті до інтеграції як суспільно-правового та економічного явища. У статті проведено структуризацію теоретичних течій та підходів до формування концепції інтеграції, використовуючи синергетично-синтезований методологічний та інструментальний апарат економічної теорії та міжнародної економіки. На основі проведеного аналізу ми спробуємо розкрити онтогенез «інтеграції» як економічної категорії, виявити притаманні властивості та особливості ембріонального, постембріонального, репродуктивного і пост-репродуктивного періодів еволюції теоретичних концепцій інтеграції в контексті критеріальних суспільних, політичних та економічних мотивів до неї.


Дод.точки доступу:
Петруха, Сергій; Петруха, Ніна
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гасанов, Сергій.
    Theoretical essence of state support for agriculture in the state regulation system of agrarian sector [Text] = Теоретична сутність державної підтримки сільського господарства в системі державного регулювання аграрного сектору / Сергій Гасанов, Сергій Петруха // Економіст. - 2014. - № 7. - P16-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільське господарство--Державна підтримка--Економічний механізм--Україна
Анотація: The article examines the questions of economic mechanism of government regulation and state support for the agrarian sector of Ukraine economy in the context of proEuropean vector of integration processes. The author’s approach to understanding the differences between the government and public support is provided. The necessity of state support for the agricultural sector is justified.
У статті розглядаються питання економічного механізму державного регулювання та державної підтримки аграрної сфери економіки України в контексті проєвропейського вектору інтеграційних процесів. Наводиться авторський підхід до розуміння відмінностей між державним регулюванням і державною підтримкою. Обґрунтовується необхідність державної підтримки агросектору.


Дод.точки доступу:
Петруха, Сергій
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гасанов, Сергій.
    Зарубіжний досвід державно-приватного партнерства в агрострахуванні [Текст] / Сергій Гасанов // Економіст. - 2014. - № 8. - С. 17-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільськогосподарське страхування--Державно-приватне партнерство--Зарубіжний досвід
Кл.слова (ненормовані):
сільське господарство -- здешевлення вартості -- пріоритетні культури
Анотація: Поняття «державної підтримки», встановлене Законами України «Про державну підтримку сільського господарства України» та «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою», суттєво звужено до здешевлення державою вартості страхування сільськогосподарської продукції. Такий підхід призвів до можливості реалізації механізму державно-приватного партнерства наразі лише в атрофованій формі. Водночас законодавство України передбачає низку напрямів державної підтримки, пільг та особливих режимів оподаткування сільського господарства України, спрямованих на стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції. У Державному бюджеті України на 2014 рік на надання державної підтримки сільському господарству передбачено понад 2 млрд. грн. Однак держава не має можливості убезпечити ці витрати від непрогнозованої залежності від погодних ризиків, оскільки так і не набув подальшого нормативно-регуляторного розвитку принцип обов’язковості укладення договору страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою як умови надання сільгоспвиробникам окремих видів державної підтримки та дотацій, визначених Кабінетом Міністрів України, встановлений у статті 3 Закону України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою». Стримуючу роль відіграє також і відсутність ефективного механізму державно-приватного партнерства в агрострахуванні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гасанов, Сергій.
    Фіскальне регулювання землекористування: інституціональне підґрунтя та територіальна асиметрія [Текст] / Сергій Гасанов, Сергій Гасанов, Василь Голян // Економіст. - 2015. - № 11. - С. 7-10. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Землекористування--Податкове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
земельно-ресурсний капітал -- грошова оцінка земель -- місцеві бюджети
Анотація: У статті розкриваються фундаментальні засади фіскального регулювання землекористування. Виявлено особливості фіскального регулювання використання різних категорій земель. Проаналізовано надходження номінальної та реальної величини плати за землю до Зведеного бюджету України за період з 1999 по 2014 рік. Встановлено територіальну асиметрію величини надходжень плати за землю до місцевих бюджетів. Виявлено зрушення в структурі надходжень плати за землю до Зведеного бюджету України в розрізі основних його складових. Запропоновано перспективні напрями розширення реальної бази земельного оподаткування в контексті поглиблення інституціональних трансформацій у природно-ресурсному секторі національного господарства.


Дод.точки доступу:
Голян, Василь
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гасанов, Сергій.
    Фіскальне регулювання природокористування: перспективи модернізації [Текст] / Сергій Гасанов, Василь Голян // Економіст. - 2015. - № 12. - С. 9-12 : граф. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Природокористування--Фіскальні платежі--Місцеві бюджети
Кл.слова (ненормовані):
фінансова самодостатність -- надходження до місцевих бюджетів -- територіальні громади -- реформа місцевого самоврядування -- уніфікованість платежів -- сільські населенні пункти
Анотація: Розглядається сутність регулювання природокористування. Обґрунтовується доцільність модернізації існуючої системи фіскального регулювання господарського освоєння природних ресурсів з огляду на необхідність зміцнення фінансової самодостатності територіальних громад у зв'язку з децентралізацією управління та реформою місцевого самоврядування.


Дод.точки доступу:
Голян, Василь
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Єфименко, Тетяна.
    Вагомий успіх української наукової школи глобалістики [Текст] : [рецензія] / Т. І. Єфименко, С. С. Гасанов // Фінанси України. - 2018. - № 10. - С. 128-130
Рец. на моногр. : Белорус О. Г. Глобальная конвергентно-сетевая финансовая экономика : монография / Белорус О. Г., Власов В. И., Гриценко А. А. - Lambert Academic Publishing, 2018. - 632 с. [электрон. изд.]

Рубрики: Глобалістика--Економічний розвиток--Рецензія на монографію
Анотація: У статті автори дають рецензію на монографію "Глобальная конвергентно-сетевая финансовая экономика", яка опублікована в закордонному виробництві. Являє собою концентральний виклад результатів багаторічних досліджень авторів у сфері глобалізації та глобалістики, зокрема в частині конвергентно-мережевої глобальної інтеграції і фінансіалізації глобального відтворення.


Дод.точки доступу:
Гасанов, Сергій




    Гасанов, Сергій.
    Наднаціональні фіскальні правила та координація бюджетної політики в Європейському Союзі [Текст] / С. С. Гасанов, В. П. Кудряшов, Р. Л. Балакін // Фінанси України. - 2019. - № 3. - С. 37-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фіскальні правила--Координація бюджетної політики--Європейський Союз
Анотація: У статті розкрито питання застосування фіскальних правил у ЄС на наднаціональному рівні та їх значення для координації бюджетної політики країн-членів із метою дотримання загальних пріоритетів Співтовариства, підтримання стійкого стану державних фінансів та відповідно економічного й соціального розвитку. Визначено засади вдосконалення наднаціональних фіскальних правил у післякризовий період.


Дод.точки доступу:
Кудряшов, Василь; Балакін, Роберт




   
    Кінець ери глобалізації, деглобалізація, “нова” глобалізація чи перехід до ноосферного співрозвитку? [Текст] / О. Г. Білорус, В. І. Власов, С. С. Гасанов, І. Г. Ханін // Фінанси України. - 2020. - № 8. - С. 7-25. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінансова глобалізація--Деглобалізація--Національні інтереси--Світові ресурси
Анотація: У статті висвітлено дискусійні питання щодо стану, суперечностей та тенденцій сучасної глобалізації в умовах нових викликів і загроз, пов’язаних з політичним, імміграційним, пандемічним, кліматичним, економічним та торговельним шоками – виходом Великобританії з ЄС, втіленням курсу президента США “Америка понад усе”, початком торговельної деглобалізації внаслідок перегляду угод про вільну торгівлю та торговельної “війни” між США і Китаєм, впливом глобальної пандемії COVID-19 і кліматичних змін на поглиблення світової економічної рецесії, спад національних економік і міжнародної торгівлі, дефіцит фінансових ресурсів для активної державної підтримки систем охорони здоров’я, соціального захисту, малого та середнього бізнесу.


Дод.точки доступу:
Білорус, Олег Григорович; Власов, Володимир Іванович; Гасанов, Сергій Станіславович; Ханін, Ігор Григорович




    Єфименко, Тетяна Іванівна.
    Фіскальна безпека і децентралізація в умовах глобальних викликів і загроз [Текст] / Т. І. Єфименко, С. С. Гасанов, С. В. Бартош // Фінанси України. - 2020. - № 9. - С. 29-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фіскальна безпека--Децентралізація--Державні фінанси--Пандемія короновірусу
Анотація: Тенденції глобальної фінансіалізації, а також глобальні шоки, пов’язані з пандемією COVID-19, кліматичними змінами, загостренням міжкраїнної економіко-політичної конкуренції за обмежені природні, енергетичні, водні, продовольчі, кваліфіковані людські ресурси, зі світовою економічною рецесією, політичною та фінансовою нестабільністю, негативно впливають на стан економіки й державних фінансів України. Автори статті наголошують, що антикризова спрямованість територіального перерозподілу коштів повинна враховувати вимоги найбільш раціонального розміщення продуктивних сил, сприяння веденню бізнесу, розв’язання суперечностей, які виникають у процесі балансування доходів бюджету та конституційних соціальних зобов’язань. Процеси децентралізації бюджетних та податкових відносин повинні супроводжуватися посиленням їх соціальної орієнтації.


Дод.точки доступу:
Гасанов, Сергій Станіславович; Бартош, Сергій Володимирович




   
    Кінець ери глобалізації, деглобалізація, “нова” глобалізація чи перехід до ноосферного співрозвитку? [Текст] / О. Г. Білорус, В. І. Власов, С. С. Гасанов, І. Г. Ханін // Фінанси України. - 2020. - № 10. - С. 7-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінансова глобалізація--Деглобалізація--Національні інтереси--Світові ресурси
Анотація: У статті висвітлено дискусійні питання щодо стану, суперечностей та тенденцій сучасної глобалізації в умовах нових викликів і загроз, пов’язаних з політичним, імміграційним, пандемічним, кліматичним, економічним та торговельним шоками – виходом Великобританії з ЄС, втіленням курсу президента США “Америка понад усе”, початком торговельної деглобалізації внаслідок перегляду угод про вільну торгівлю та торговельної “війни” між США і Китаєм, впливом глобальної пандемії COVID-19 і кліматичних змін на поглиблення світової економічної рецесії, спад національних економік і міжнародної торгівлі, дефіцит фінансових ресурсів для активної державної підтримки систем охорони здоров’я, соціального захисту, малого та середнього бізнесу.


Дод.точки доступу:
Білорус, Олег Григорович; Власов, Володимир Іванович; Гасанов, Сергій Станіславович; Ханін, Ігор Григорович