Гальчук, Оксана
    Героїчна людина чи людяний герой? [Текст] : (Трансформація агіографічних мотивів у західноєвропейській та українській прозі XVIII - XIX ст.) / Оксана Гальчук // Київська старовина. - 2004. - № 3. - С. 92 - 96. - Бібліогр.: 5 назв.
Рубрики: Літературознавство XVII - XIXст.--Жанри літератури--Роман виховання





    Гальчук, Оксана
    Трагічний Прометей: від Есхіла до Павла Тичина [Текст] / Оксана Гальчук // Київська старовина. - 2006. - № 2. - С. 87 - 97. - Бібліогр.: с. 97 (14 назв)
Рубрики: Історія української літератури--П. Тичина--Поема "Прометей"
Анотація: У статті розглядається образ Прометея, що його створив П. Тичина у поемі "Прометей"





    Гальчук, Оксана.
    Втеча від "великих ловів", або Дві смерті Миколи Зерова [Текст] / О. Гальчук // Слово і час. - 2006. - № 4. - С. 19-34. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Українська література, ХХ ст.
Анотація: Розмірковуючи про 1934 рік у житті Зерова і ширше - усього україснького народу, важко позбутися відчуття, що бачиш кульмінацію величезної за своїм масштабом і цинізмом вистави, зрежисованої геніальним злотворцем. Жанрова дефініція вистави не викликає сумнівів - це трагедія. За схемою класичної трагедії античності, епохи знаної і заново відродженої Зеровим у власній творчості, пролог цієї драми розпочався ще в жовтні 1917 року, в Петрограді. А далі, в перебігу епісодіїв, розгортався трагічний сюжет.


Дод.точки доступу:
Зеров, Микола Костянтинович (укр. поет, літературознавець, літ. критик, полеміст, лідер «неокласиків», майстер сонет. форми та перекладач антич. поезії ; 1890-1937) \про нього\




    Гальчук, Оксана.
    Лірична сповідь Миколи Вінграновського [Текст] / О. Гальчук // Слово і час. - 2007. - № 4. - С. 3-12. - Бібліогр. у підряд. прим.
Рубрики: Художня література--Поезія--Україна, 20 ст.
   Шістдесятники--Письменники

   Письменники українські--Персоналії--Україна, 20-21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Любовна лірика -- Ліричний герой -- Інтимна лірика -- Поетична експресія
Анотація: Стаття присвячена одному з найяскравіших поетів-шістдесятників - Миколі Вінграновському, а саме його інтимній ліриці. Поет простежив різний "вік" кохання, образ кохання-примари, кохання-боротьби, жертовність у коханні. Особлива сторінка у любовній ліриці - запізніле кохання, а осінь - один із найуживаніших образів-символів. За образом Жінки у ліриці поета стоїть прихований образ України. Він дуже вболіває за її долю.


Дод.точки доступу:
Вінграновський, Микола Степанович (укр. письменник-шістдесятник, режисер, актор, сценарист і поет ; 1936-2004) \про нього\




    Гальчук, Оксана.
    Античний космос поезії Миколи Бажана [Текст] / Оксана Гальчук // Слово і час. - 2011. - № 5. - С. 15-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Поезія, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Інтертекст -- Інтерпретація -- Міфологема
Анотація: У статті проаналізовано лірику М. Бажана з погляду рецепції античних образів і мотивів. Визначено, що серед форм генетично-контактних зв'язків поет нпйчастіше послуговується такими, як запозичення, наслідування, адаптація, алюзія, пародія тощо. З'ясовано поліфункціональність образів і мотивів античного походження у формуванні світоглядної та поетико-стильової систем Бажана.


Дод.точки доступу:
Бажан, Микола Платонович (укр. поет, перекладач, культуролог, енциклопедист, філософ, громад. діяч ; 1904-1983) \про твір\




    Гальчук, Оксана.
    "... І в хаосі творить скарби": античні образи й мотиви в поетичній інтерпретації Павла Тичини [Текст] / Оксана Гальчук // Слово і час. - 2012. - № 3. - С. 88-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 20 ст.
   Українська література--Поезія

Кл.слова (ненормовані):
символізм -- античність -- інтертекст -- міфологема
Анотація: У статті аналізується роль античного інтертексту в ранній творчості П. Тичини. Визначено, що рецепція греко-римських образів і мотивів реалізується через алюзивні відсилання, континуаційні відношення, ремінісценції, у результаті чого відбувається збагачення семантики текстів. Крім того, трансформуючи античний текст, поет творить власні міфи, у яких утілюються його історіософські, естетичні та етичні погляди.


Дод.точки доступу:
Тичина, Павло Григорович (укр. поет, пер., публіцист, громад. діяч ; 1891-1967) \про твір\




    Гальчук, Оксана.
    "Calendarium" Миколи Філянського як український варіант Овідієвих "Фастів" [Текст] / Оксана Гальчук // Слово і час. - 2012. - № 12. - С. 73-83. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
   Українська література--Поезія

   Антична література--Персоналії--Стародавній Рим

Кл.слова (ненормовані):
інтертекстуальність -- рецепція -- образ-символ
Анотація: У статті проаналізовано поезії збірки М. Філянського "Calendarium" із погляду рецепції античного інтертексту. Синтез античної та української барокової й романтичної традицій, пропущених крізь призму індивідуально-авторського художнього мислення, дав змогу створити оригінальний варіант поетичного місяцеслова.


Дод.точки доступу:
Філянський, Микола (український письменник ; 1873-1937) \про нього\; Овідій (давньоримський поет) \про нього\




    Гальчук, Оксана.
    Євген Плужник і античність: експресіоністський акцент у неоромантичному прочитанні прецедентного тексту [Текст] / Оксана Гальчук // Слово і час. - 2013. - № 12. - С. 92-101 : фот. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 20 ст.
   Українська література--Поезія

Кл.слова (ненормовані):
інтерпретація -- рецепція -- образи -- мотиви
Анотація: Стаття присвячена дослідженню античного "сліду" в ліриці Є. Плужника. Проаналізовано основні тематичні сходження з античними джерелами.


Дод.точки доступу:
Плужник, Євген Павлович (укр. поет, драматург, пер. Жертва сталін. терору ; 1898-1936) \про нього\




    Гальчук, Оксана.
    Микола Зеров і Томас Стернз Еліот: точки перетину [Текст] / Оксана Гальчук // Слово і час. - 2016. - № 9. - С. 12-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Компаративні дослідження
   Українська література, 20 ст.

   Американська література, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
модернізм -- неокласика -- культура -- інтертекст -- текст Вергілія -- текст Данте
Анотація: У статті здійснена спроба компаративного аналізу основних аспектів творчості двох чи не найбільших представників "високого модернізму" в українській та американо-англійській літературах - Миколи Зерова і Томаса Стернза Еліота. Означено точки перетину їхньої творчості: проблема культури як центральна в доробку, роль у творенні національних варіантів неокласики, виразна культурологічна парадигма власної поезії. Найвиразніше вони представлені в символічних текстах - "тексті Вергілія" і "тексті Данте" - як об’єктах рецепції та інтерпретації обох митців ХХ ст.


Дод.точки доступу:
Зеров, М. \про твір\; Еліот, Томас Стернз \про твір\


801
П-352


    Гальчук, Оксана Василівна.
    "Чуже" життя як інтертекст: античні біографії в українській інтерпретації [Текст] / Оксана Василівна Гальчук // Питання літературознавства : наук. зб. - Чернівці : ЧНУ, 2014. - Вип. 89. - С. 266-277. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Українська література--Поезія, 20 ст.
   Українська література--Античні традиції--Інтертекстуальність


Є примірники у відділах:
1 (12.10.2016р. Інв.А 423046 - Б.ц.) (вільний)