Вінтонів, М. І.
    Когнітивні стилі або в який спосіб ми мислимо? [Текст] / М. І. Вінтонів // Практична психологія та соціальна робота. - 2010. - № 9. - С. 64-68 : табл. - Бібліогр. : 27 назв.
Рубрики: Психологія когнитивна
   Особистість--Поведінка--Когнітивні стилі

Анотація: Розглянуто теоретичні концепції когнітивних стилів, які відображають еволюцію розуміння сутності цього феномена, що дає змогу виявити різні контексти та аспекти когнітивних стилів. Визначено стильові аспекти і рівні обробки інформації та спільні риси коннітивних стилів як детермінант поведінки особистості та важливих характеристик життєдіяльності, які зазвичай описуються як особистісний аспект, що впливає на відносини, цінності і соціальну взаємодію.





    Вінтонів, М. І.
    Психологічний аналіз зв'язків когнітивних стилів та вербального інтелекту [Текст] / М. І. Вінтонів // Практична психологія та соціальна робота. - 2011. - № 7. - С. 26-31 : табл. - Бібліогр. : 16 назв.
Рубрики: Інтелект--Вербальний
   Психологія особистості--Когнітивні стилі

Анотація: Розглянуто та проаналізовано зв'язки між когнітивними стилями та вербальним інтелектом, що дає змогу виявити різні контексти та аспекти їхньої взаємодії, а також краще зрозуміти механізм мисленнєвої діяльності. Встановлено співвідношення рівнів вербального інтелекту та креативності як унікального конституювального утворення на межі особистісної та інтелектуальної сфери особистості.





    Вінтонів, М.
    Складна тема в структурі речення: статус, функції [Текст] / Михайло Вінтонів // Українська мова і література в школах України. - 2015. - № 5. - С. 28-31. - Бібліогр.: 13 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Синтаксис
Кл.слова (ненормовані):
висловлення -- комунікативний аспект -- модальність -- предикат -- предикативність -- пропозиція -- речення
Анотація: Критично проаналізовано провідні принципи актуального членування речення, які існують в сучасній лінгвістиці, розглянуто співвідношення формально-граматичного та комунікативного аспектів речення і тексту. Запропоновано типологію теми і реми в сучасній українській мові, визначено темо- і ремоідентифікатори в структурному і функціональному аспектах. Встановлено закономірності змін тема-рематичного складу залежно від комунікативного навантаження члена речення.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Вінтонів, М.
    Керування як різновид прислівного синтаксичного зв'язку [Текст] / Михайло Вінтонів // Українська мова і література в школах України. - 2017. - № 2. - С. 3-7. - Бібліогр.: 13 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Синтаксис--Словосполучення
Кл.слова (ненормовані):
прислівний зв'язок -- керування -- прилягання -- узгодження -- синтаксис -- відмінок (родовий, знахідний, орудний, місцевий)
Анотація: У статті охарактеризовано основні підходи до аналізу синтаксичних одиниць, описано різновиди прислівного синтаксичного зв'язку в сучасній лінгвістиці. Окреслено засоби вираження підрядного прислівного синтаксичного зв'язку, визначено диференційні ознаки керування на рівні словосполучення. Систематизовано типологійні ознаки сильного керування, запропоновано критерії диференціації слабкого керування і відмінкового прилягання. Визначено різновиди керування за морфологічним вираженням головного та залежного компонентів.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД