Переклад як (не)порозуміння. Термінологічна дискусія. What is like to be a zombie? [Текст] / Вахтанґ Кебуладзе [и др.] // Філософська думка. - 2016. - № 1. - С. 83-111. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Філософія перекладу--Епістемологія
Кл.слова (ненормовані):
переклад -- термінологія -- дискусія
Анотація: Дискусії відомих українських філософів з термінологічних питань сучасної епістемології.


Дод.точки доступу:
Кебуладзе, Вахтанґ; Комар, Олена; Леонов, Андрій; Синиця , Андрій; Сепетий, Дмитро; Циба, В'ячеслав; Вахтель, Андрій




    Вахтель, Андрій.
    Свідомий досвід та антиредукціонізм у філософії Девіда Чалмерса [Текст] / Андрій Вахтель // Філософська думка. - 2017. - № 3. - С. 41-56. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософи Австралії, 20-21 ст.
   Філософія свідомості

Анотація: У центрі уваги цієї статті відома праця Чалмерса "The Conscious Mind" та його не менш відома стаття "Facing Up tо the Problem of Consciousness". Для цього дослідження визначальним є те, що в книзі "Свідомий ум" автор наводить низку головних аргументів сучасної аналітичної філософії ума проти редукціонізму в дослідженнях свідомості, реінтерпретуючи їх у термінах логічної супервентності.


Дод.точки доступу:
Чалмерс, Девід \про нього\; Гусерль, Едмунд \про нього\




    Вахтель, Андрій.
    Щодо феноменології природничої науки [Текст] / Андрій Вахтель // Філософська думка. - 2017. - № 5. - С. 62-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Природничі науки--Метод наукового дослідження
   Феноменологія--Філософія

   Методологія науки--Дослідження

Кл.слова (ненормовані):
натуралізм -- матеріалізм -- математична конструкція
Анотація: У центрі розгляду цієї статті - спроба Оскара Бекера, учня Едмунда Гусерля і математика, здійснити феноменологічне обгрунтування класичної і некласичної (Айнштайнової) фізики та фізичного застосування геометрії. Цю спробу Бекер здійснював на грунті Гусерлевого ретельного аналізу феноменологічної конституції матеріальної природи, а також його загального методу феноменологічного прояснення наукових понять і положень, які також розглядає автор цієї статті. Метою статті є демонстрація того, як імпліцитні положення фундаментального характеру входять до системи природничонаукового знання і як ці положення піддаються феноменологічному проясненню.


Дод.точки доступу:
Бекер, Оскар \про нього\; Гусерль, Едмунд \про нього\