9(с2)
П 352


    Василина, Наталія.
    Березнева трагедія 1939 року у Карпатській Україні - нове бачення подій [Текст] / Н. Василина // Питання історії України : зб. наук. ст. - Чернівці : Технодрук, 2008. - Т. 11. - С. 227-234. - Бібліогр. в кінці ст.
РУБ 9(с2)
Рубрики: Історія України--ЗУНР
   Історія України--Друга світова війна--Західна Україна, 20 ст.


Є примірники у відділах:
0 Інв.В 74090 (вільний)




    Василина, Наталія.
    Зміст цивільно-процесуального регулювання [Текст] / Наталія Василина // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 10. - С. 16-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільний процес--Правовідносини
Кл.слова (ненормовані):
механізм правового регулювання -- механізм судового захисту -- виконання судового рішення -- доступність правосуддя
Анотація: У статті досліджуються питання механізму правового регулювання залежно від змісту правовідносин. Говорячи про цивільно-процесуальні правовідносини, ми насамперед наголошуємо на важливості окреслення саме сутності правового регулювання під час розгляду та вирішення матеріально-правових спорів у порядку цивільного судочинства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Притика, Юрій.
    Розвиток приватних засад у цивільному процесі [Текст] / Юрій Притика, Наталія Василина // Право України. - 2019. - № 2. - С. 162-174. - Бібліогр. в підрядк. прим. та в кінці ст.
Рубрики: Цивільний процес--Приватні засади--Розвиток
Анотація: Розкриваються питання співвідношення приватних і публічних засад у цивільному процесі. Пошук оптимального співвідношення приватних та публічних засад у цивільному процесі є основою для утворення адекватної суспільним потребам системи врегулювання спорів. Важливим при цьому є обгрунтування правильного розуміння цивільного процесу як форми не лише здійснення судочинства, а й інструменту захисту прав та інтересів юридичних і фізичних осіб, певної узгодженості їх волевиявлення на врегулювання цивільно-правового спору, що в результаті забезпечуватиме їх можливості та правомірність поведінки.


Дод.точки доступу:
Василина, Наталія




    Василина, Наталія.
    Суб’єктний склад учасників судового процесу про відшкодування шкоди, завданої медичним працівником [Текст] / Наталія Василина, Тетяна Нікітіна // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 2. - С. 10-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Медичні працівники--Судові провадження--Відшкодування шкоди
Кл.слова (ненормовані):
медична допомога -- судовий захист -- пацієнт -- заклад охорони здоров'я
Анотація: Стаття присвячена аналізу законодавчих, наукових та доктринальних підходів до визначення суб’єктного складу правовідносин у справах про відшкодування шкоди у сфері надання медичної допомоги, формулюванню висновків і практичних пропозицій, спрямованих на вдосконалення законодавства у сфері охорони здоров’я.


Дод.точки доступу:
Нікітіна, Тетяна
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Василина, Наталія.
    Врегулювання спору за участю нотаріуса [Текст] / Наталія Василина // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 3. - С. 6-9. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Судові спори--Медіація
Кл.слова (ненормовані):
примирення -- провадження щодо примирення сторін -- мирова угода
Анотація: У статті досліджуються питання законодавчого запровадження в Україні медіації. Висловлені пропозиції щодо надання визначення поняття медіації. Аналізується можливість запровадження медіативних повноважень нотаріуса. Висвітлено можливість та умови запровадження в нотаріальну практику провадження щодо примирення сторін. Надано характеристику стадій провадження примирення сторін за участю нотаріуса.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Василина, Наталія.
    Механізм урегулювання цивільно-правового спору [Текст] / Наталія Василина // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 8. - С. 5-9. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Урегулювання спорів
Кл.слова (ненормовані):
провадження -- факультативна стадія -- медіатор -- посередник
Анотація: У статті досліджуються питання змісту поняття «цивільно-правовий спір», механізму врегулювання цивільно-правового спору, що включає такі стадії, як здійснення провадження, їх характеристика, методика уникнення спору, його врегулювання та виконання досягнутих сторонами домовленостей. Змістом цивільно-процесуального спору є спір, який виникає внаслідок відсутності згоди суб’єкта цивільного права щодо умов виконання тих чи інших прав або обов’язків, що випливають з закону чи договору. Слід наголосити на тому, що спір виникає винятково під час виконання умов договору чи іншого правочину, за інших умов договір не можна вважати укладеним.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Василина, Наталія.
    Форми врегулювання цивільно-правових спорів: міжнародні та національні стандарти [Текст] / Наталія Василина, Валерія Гансецька // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 6. - С. 16-19. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільно-правові спори--Форми врегулювання
Кл.слова (ненормовані):
міні-суд -- медіація -- арбітраж -- приватна судова система -- примирення -- альтернативне вирішення спорів
Анотація: Досліджуються міжнародні стандарти, що використовуються у сфері врегулювання цивільно-правових спорів. Авторами аналізуються нормативно-правові основи для формування системи альтернативного вирішення спорів в Україні на рівні міжнародно-правової регламентації та національного законодавства. Проведено порівняльний аналіз норм міжнародно-правових актів, що стосуються визначення понять «медіація», «міні-суд», «мед-арб», «приватна судова система», «незалежне встановлення фактів», «примирення», «арбітраж», їх основних ознак, а також принципів.


Дод.точки доступу:
Гансецька, Валерія
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)