Вакарюк, Людмила.
    Основні підходи до розуміння поняття «правовий режим» / Людмила Вакарюк // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 12. - С. 196-201. - Бібліогр. 24 назв
Рубрики: Правові режими--Дослідження
Кл.слова (ненормовані):
юридичний режим -- способи -- засоби -- прийоми -- правове регулювання
Анотація: Висвітлюються окремі підходи вчених-правознавців до дослідження правового режиму у загальнотеоретичному розумінні. Акцентується увага на тому, що розуміння правового режиму вченими сприймається під різним кутом зору, залежно від того, як розуміється ними саме поняття «право», прихильниками яких шкіл вони є (природної чи позитивістської). Зауважується, що як елемент правового регулювання правовий режим є правовою і юридичною категорією, а оскільки правове регулювання є соціальним явищем, то воно не зводиться лише до велінь держави, а тому правовий режим, як ширша категорія по відношенню до юридичного режиму, ґрунтується не тільки на нормах, типах, принципах правового регулювання, а й, насамперед, на закономірностях суспільного розвитку, політичному, економічному, соціальному, культурному устрої суспільства і держави в цілому, правовій політиці держави, її історичному розвитку. Констатується, що правовий режим є своєрідним «індикатором» юридичного впливу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Вакарюк, Людмила.
    Норма права та правовий режим: співвідношення понять [Текст] / Людмила Вакарюк // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 1. - С. 171-176. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правознавство--Категорії
Кл.слова (ненормовані):
норма права -- правовий режим -- фактична взаємодія -- юридична взаємодія
Анотація: У статті проаналізовані поняття «норма права» і «правовий режим». З’ясовано, що дані категорії є цілісними і самостійними правовими явищами, кожне з яких займає власне місце в механізмі правового регулювання. Однак з’ясування сутнісних властивостей даних категорій у процесі їх діалектичного поєднання розкриває практичний потенціал відповідних феноменів. Встановлено, що «норма права» і «правовий режим» є взаємодіючими категоріями, і сама взаємодія між вказаними явищами набуває фактичного і юридичного характеру. Юридична взаємодія, у свою чергу, відбувається в односторонньому порядку, а фактична – у двосторонньому.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Вакарюк, Людмила.
    Основні підходи до розуміння поняття «інформаційні права людини» [Текст] / Людмила Вакарюк // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 2. - С. 155-159. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Права людини--Правво на інформацію
   Інформаційне право

Кл.слова (ненормовані):
інформаційна сфера -- інформаційне суспільство
Анотація: У статті розкриваються основні підходи до розуміння інформаційних прав людини, що склалися в юридичній науці. Наголошується, що основна сутність інформаційних прав проявляється в їх основ них властивостях, які допомагають сформувати уявлення про те, що ж собою взагалі являють інформаційні права людини. Автор акцентує увагу на тому, що інформаційні права мають міжгалузевий характер та є в будь-якій сфері життєдіяльності суспільства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Вакарюк, Людмила.
    Державні чинники, що забезпечують правовий режим у трудовому праві України [Текст] / Людмила Вакарюк // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 4. - С. 103-108. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудове право--Правовий режим--Україна
Кл.слова (ненормовані):
ефективність -- рівень -- чинники
Анотація: У статті розкриваються державні чинники, що забезпечують правовий режим у трудовому праві нашої держави. Надано узагальнюючу характеристику таким чинникам, як: державна політика щодо основних засад використання найманої праці; якість, послідовність та системність правотворчості з питань використання найманої праці; рівень правової культури і правової свідомості населення України; рівень захисту трудових прав. Встановлено, що правовий режим у національному трудовому праві забезпечено на недостатньому рівні і він потребує посилення та вдосконалення за низкою виявлених проблем.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Вакарюк, Людмила.
    Процесуальний правовий режим в трудовому праві України [Текст] / Людмила Вакарюк // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 5. - С. 77-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудове право--Процесуальний режим
Кл.слова (ненормовані):
оптимізація -- реформа трудового законодавства
Анотація: У статті комплексно розглядається проблематика процесуального правового режиму в трудовому праві. Автор окремо аналізує теоретичні та практичні питання відповідного процесуального правового режиму, вказуючи на те, що вони є взаємозумовленими. У висновках концептуалізується питання проблем процесуального правового режиму у розглядуваній галузі права та викладається власне бачення стратегії їх вирішення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Вакарюк, Людмила.
    Фактори, що зумовлюють соціальну сутність правового режиму в трудовому праві України [Текст] / Людмила Вакарюк // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 6. - С. 116-121. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудове право--Правовий режим--Україна
Кл.слова (ненормовані):
природа трудового права -- предмет трудового права -- метод трудового права -- принципи трудового права
Анотація: У статті комплексно розглядаються фактори, якими зумовлюється соціальна сутність правового режиму в трудовому праві України. Автором наголошується, що для галузі трудового права в цілому характерний свій специфічний режим регулювання, в якому концентрується юридична своєрідність галузі. Зазначається, що сутність та специфіка правового режиму в галузі трудового права визначається і залежить від соціальної природи самого трудового права, його завдань та мети, предмета, методу та принципів правового регулювання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Вакарюк, Людмила.
    Щодо режиму робочого часу на підприємствах, установах, організаціях [Текст] / Людмила Вакарюк // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 10. - С. 91-94. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Робочий час--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
державний рівень -- договірний рівень -- працівник -- роботодавець -- колективний договір -- правила внутрішнього розпорядку
Анотація: У статті розкривається сутність режиму робочого часу як правової категорії. Зауважується, що сучасні умови диктують необхідність постійного здійснення на підприємствах, установах, організаціях моніторингу у сфері режиму праці як такого, зокрема режиму робочого часу, забезпечення раціонального розроблення, перегляду та затвердження нових видів режиму робочого часу відповідно до сучасного рівня техніки, технології виробництва і праці, запровадження нетипових форм зайнятості. Акцентується увага на тому, що правовий режим робочого часу, з одного боку, виражає ступінь жорсткості юридичного регулювання, встановлюючи наявність певних обмежень або пільг; з іншої боку, шляхом договірного регулювання спричиняє допустимий рівень активності суб’єктів індивідуальних трудових відносин, колективних трудових відносин, окреслює межі їхньої правової самостійності. Таким чином, яскраво проявляється співвідношення державного і договірного регулювання, а також поєднання централізованого і локального регулювання режиму робочого часу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Вакарюк, Людмила.
    Нормативно-правові акти в структурі правового режиму в трудовому праві України [Текст] / Людмила Вакарюк, Ігор Бабін // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 3. - С. 103-108. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудове право--Правовий режим--Нормативно-правові акти
Кл.слова (ненормовані):
правотворчість -- законодавство про працю -- правові засади правового режиму -- реформа трудового законодавства
Анотація: Метою статті є з’ясування місця та значення нормативно-правових актів у структурі правового (юридичного) режиму в трудовому праві, визначення їх системи на державному рівні. Висвітлюються наукові підходи до з’ясування характеру впливу нормативно-правових актів на правовий (юридичний) режим представників як загальної теорії права, так і інших галузевих наук.


Дод.точки доступу:
Бабін, Ігор




    Вакарюк, Людмила.
    Роль заохочень та пільг у правовому стимулюванні працівників [Текст] / Людмила Вакарюк // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 6. - С. 95-100. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудові відносини--Заохочення--Пільги
Анотація: Метою статті є з’ясування місця заохочень та пільг у правовому стимулюванні працівників, розкриття їхнього значення та ролі як засобів ефективності правового регулювання трудових відносин. Висвітлюються наукові підходи до розуміння таких засобів правового стимулювання, як заохочення і пільги, представників загальної теорії права та науки трудового права. Наголошується, що заохочення і пільги – це категорії, які не збігаються, оскільки за своєю сутністю правові стимули неоднакові. Зроблено висновок, що стимулювання в трудовому праві являє собою процес, спрямований на спонукання працівника до активізації і вдосконалення власної трудової діяльності за допомогою створення для даного суб’єкта «стимулюючого режиму», що сприяє задоволенню його потреб та інтересів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)