Бутрим, О. В.
    Методика оцінки викидів і поглинання парникових газів при землекористуванні [Текст] / О. В. Бутрим // Вісник аграрної науки. - 2008. - № 11. - С. 51-54. - Библиогр.: с. 54 (15 назв)
Рубрики: Землекористування--Сільськогосподарське
   Грунти України--Викиди/поглинання вуглицю

Анотація: Запропоновано методичний підхід до проведення інвентаризації парникових газів від мінеральних грунтівшляхом побудови гумусового балансу на підставі оцінки обсягів надходжень та витрат азоту при вирощуванні врожаїв. Підібрано систему національних коефіцієнтів і параметрів, що дає змогу більш точно порівняно з універсальною міжнародною методикою враховувати особливості ведення рослинництва в Україні.





    Бутрим, О. В.
    Ефективність землекористування як критерій рівня антропогенного навантаження [Текст] / О. В. Бутрим, О. Г. Швець // Вісник аграрної науки. - 2015. - № 9. - С. 69-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Землекористування
Анотація: Запропоновпно підхід до вдосконалення методу оцінки ефективності використання земель регіону з одночасною його адаптацією до міжнародних вимог статистики.


Дод.точки доступу:
Швець, О. Г.




    Бутрим, О. В.
    Оцінювання рівня екологічної стабільності регіону з урахуванням ефективності відновлення техногенно порушених земель [Текст] / О. В. Бутрим, О. І. Дребот, О. Г. Швець // Актуальні проблеми економіки. - 2016. - № 3. - С. 253-259 : форм., рис. - Бібліогр.: 17 назв
Рубрики: Економіка природокористування та охорони навколишнього природнього середовища--Землекористування--Землі з техногенними порушеннями--Україна
Анотація: У статті показано, що розширення оціночної шкали розрахунку рівня екологічної стабільності регіону надає можливість оптимізації витрат на природоохоронні заходи, впливає на ціну земельних ділянок, сприяє прискоренню відновлення агроресурсного потенціалу на техногенно порушених землях. Розглянуто коло факторів економічних збитків внаслідок порушення земель. Систематизовано еколого-економічні механізми оптимізації робіт з рекультивації.


Дод.точки доступу:
Дребот, О. І.; Швець, О. Г.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Бутрим, О. В.
    Стратегічні напрями розбудови внутрішнього вуглецевого ринку сектору сільськогосподарського землекористування [Текст] / О. В. Бутрим, О. І. Дребот // Вісник аграрної науки. - 2018. - № 3. - С. 56-62. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Землекористування--Сільськогосподарське--Реформування--Україна
   Вуглецевий ринок--Внутрішній--Україна

Анотація: Обгрунтовано потребу реформування організаційно-економічних відносин між суб'єктами землекористування для запровадження низьковуглецевого способу використання земель.


Дод.точки доступу:
Дребот, О. І.




   
    Інституційні важелі забезпечення еколого-економічної ефективності сільськогосподарського землекористування [Текст] / О. В. Бутрим, В. В. Дорощук, Н. В. Комарова, Ю. Є. Терещенко // Вісник аграрної науки. - 2019. - № 2. - С. 66-73. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Земельні ресурси--Сільське господарство--Еколого-економічна ефективність
Анотація: Здійснюється еколого-економічна оцінка ефективності використання земельних ресурсів сільськогосподарського призначення в Київській області у порівнянні зі станом еколого-економічної ефективності землекористування на національному рівні і запропоновано інституційні важелі забезпечення її ефективності.


Дод.точки доступу:
Бутрим, О. В.; Дорощук, В. В.; Комарова, Н. В.; Терещенко, Ю. Є.




    Березницька, М. В.
    Ринкові інструменти вуглецевого ціноутворення для сектору управління відходами [Текст] / М. В. Березницька, О. В. Бутрим // Економіка та держава. - 2019. - № 7. - С. 17-23 : граф.; табл. - Бібліогр. с. 22-23 (28 назв)
Рубрики: Відходи --Вуглець--Ціноутворення
Анотація: Статтю присвячено узагальненню та уточненню теоретичних аспектів вуглецевого ціноутворення в Україні в умовах низьковуглецевого розвитку економіки. Зроблено порівняльний аналіз двох ринкових інструментів вуглецевого ціноутворення, як-от вуглецевий податок та система торгівлі квотами на викиди парникових газів. Визначено основні принципи встановлення плати (ціни) на викиди парникових газів. Проаналізовано проект законодавства України щодо введення системи торгівлі квотами на викиди парникових газів та системи моніторингу, звітності та верифікації викидів, можливості застосування в різних секторах економіки, включно із сектором управління відходами. Грунтуючись на результатах проведеного дослідження, яке базувалось на вивченні сучасного стану сектору управління відходами в Україні та внеску сектора в загальні викиди парникових газів від України, визначено необхідність створення системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів у сфері управління відходами та забезпечення використання для неї такого ринкового інструменту встановлення ціни на викиди, як вуглецевий податок, який в певній формі включається до плати (тарифу) за захоронення відходів на звалищах без попередньої переробки.


Дод.точки доступу:
Бутрим, О.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)