Буряченко, А. Є.
    Самооподаткування як резерв зростання доходів бюджетів місцевого самоврядування [Текст] / А. Є. Буряченко // Фінанси України. - 2009. - № 2. - С. 44-50. - Библиогр.: с. 14-50 (13 назв)
Рубрики: Бюджет України--Місцевий--Дохідна частина
   Місцеве самоврядування

Анотація: Розглядається можливість упровадження органами місцевого самоврядування самооподаткування, що дасть змогу підвищити надходження до місцевих бюджетів та забезпечення фінансування розвитку пріоритетних галузей економіки на місцевому рівні. Запроваджено способи впровадження та обгрунтовано напрями витрачання коштів, одержаних місцевими органами самоврядування від самооподаткування.





    Буряченко, А. Є.
    Короткострокові позички як інструмент оперативного бюджетного регулювання [Текст] / А. Є. Буряченко // Фінанси України. - 2010. - № 3. - С. 22-29. - Библиогр.: с. 28 (14 назв)
Рубрики: Бюджетне регулювання--Короткострокові позички
Анотація: Обгрунтовано важливість такого інструменту бюджетного регулювання, як короткострокові позички на покриття касових розривів місцевих бюджетів. Визначено їх роль і місце у процесі бюджетного регулювання та здійснено аналіз їх використання в Україні за останні роки.





    Буряченко, А. Є.
    Функціональна децентралізація та вдосконалення системи бюджетних відносин [Текст] / А. Є. Буряченко // Фінанси України. - 2014. - № 2. - С. 19-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бюджетна політика
Анотація: Сучасна світова й вітчизняна фінансова наука вже не один рік намагається дослідити економічне підгрунтя моделі побудови бюджетної системи, визначити її переваги й недоліки. Так з'явилися моделі бюджетного унітаризму та бюджетного федералізму. Згодом вони були модернізовані та поєднали в собі риси кожної з них, що привело до утворення нових моделей- деволюції та функціональної децентралізації. У статті підкреслюється, що в економічній літературі немає чіткого й однозначного трактування понять "бюджетний унітаризм" та "бюджетний федералізм", як і єдиної бюджетної класифікації, побудованої з урахуванням усіх аспектів бюджетних відносин, оскільки, з одного боку, кожна країна формує власну, іноді навіть унікальну бюджетну систему, з другого- можна виокремити групи країн, які мають схожі бюджетний устрій та бюджетну політику.