Халатур, С. М.
    Методологія оцінки ліквідності та платоспроможності сільськогосподарських підприємств [Текст] / С. М. Халатур, Л. І. Бровко, Т. О. Моруга // Економіка та держава. - 2017. - № 12. - С. 56-60 : табл. - Бібліогр. с. 60 (10 назв)
Рубрики: Сільськогосподарські підприємства--Економічна ефективність
Анотація: У статті досліджено економічну сутність понять "ліквідність" та " платоспроможність", розглядаються методичні засади оцінки платоспроможності підприємства. Проаналізовано показники ліквідності аграрних підприємств та досліджено чинники, що зумовили їх зміни. Запропоновано основні напрями підвищення платоспроможності підприємства.


Дод.точки доступу:
Бровко, Л.І.; Моруга, Т.О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Бровко, Л. І.
    Аналіз кредитного портфеля комерційних банків України в сучасних умовах [Текст] / Л. І. Бровко, Ю. В. Сорока, Є. І. Бровко // Економіка та держава. - 2018. - № 11. - С. 85-89 : табл.; граф. - Бібліогр. с. 89 (7 назв)
Рубрики: Комерційні банки--Кредитування
Анотація: Кредитування є найважливішим напрямом здійснюваних банком активних операцій, бо кредитний портфель становить здебільшого від третини до половини всіх активів банку. У структурі балансу банку кредитний портфель розглядається як єдине ціле та складова частина активів банку, що має свій рівень дохідності та ризику. Тому для успішного кредитування — забезпечення повернення наданих позичок та підвищення дохідності кредитних операцій, банки повинні впровадити ефективну та гнучку систему управління кредитним портфелем. Досягнути ж цього можна за допомогою вивчення теоретичних і практичних питань щодо підходів та процесу управління кредитним портфелем комерційного банку.У роботі було розглянуто теоретичні основи управління кредитним портфелем, зокрема уточнено сутність поняття "кредитний портфель банку" та його роль, враховуючи сучасні ринкові умови, розглянуто підходи до управління кредитним портфелем. Визначено послідовні етапи процесу управління кредитним портфелем комерційного банку. Було досліджено сутність, функції та етапи розробки кредитної політики банку. Зазначено, що кредитний портфель банку не є простою сумою наданих позичок, а виступає структурованим портфелем активів, що піддається оцінці, сегментації, класифікації та управлінню. Проаналізували сучасний стан кредитних портфелів комерційних банків України та визначили фактори, що на них впливають, також було досліджено динаміку кількості банків в Україні за період 2013—2017 роки. Обгрунтовано прийоми та заходи захисту від кредитного ризику, які дають змогу мінімізувати можливі втрати комерційних банків. Визначили напрями вдосконалення управління кредитним портфелем комерційних банків на основі аналізу сучасного стану банківського кредитування в Україні.


Дод.точки доступу:
Сорока, Ю.В.; Бровко, Є.І.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Бровко, Л. І.
    Формування фінансових ресурсів підприємств в умовах нестабільності [Текст] / Л. І. Бровко, Є. І. Бровко, О. О. Крижановський // Економіка та держава. - 2019. - № 9. - С. 57-63 : табл.; граф. - Бібліогр. с. 63 (8 назв)
Рубрики: Підприємства--Фінансові ресурси
Анотація: Розглянуто суть фінансових ресурсів, особливості їх формування. Систематизовано теоретичні погляди на визначення поняття "фінансові ресурси", досліджено характерні риси, класифікації та джерела формування фінансових ресурсів. Розглянуто та проаналізовано динаміку складу та структури фінансових ресурсів підприємств, динаміку показників прибутковості підприємств України у порівнянні з підприємствами сільського, лісового та рибного господарств. Також було виділено особливості галузі сільського господарства. Виокремили чинники впливу на фінансове забезпечення сільськогосподарських підприємств, основних постачальників запозичених джерел фінансових ресурсів для аграрних підприємств.Запропонували можливі джерела формування власного капіталу сільськогосподарських підприємств, також найбільш вигідні джерела залучення фінансових ресурсів у сучасних умовах. Також нами було розглянуто позитивні та негативні сторони банківських кредитів та їх динаміка для всіх підприємств України та підприємств сільського, лісового та рибного господарств окремо.


Дод.точки доступу:
Бровко, Є.І.; Крижановський, О.О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Бровко, Л. І.
    Фінансове забезпечення формування оборотних активів сільськогосподарського підприємства [Текст] / Л.І. Бровко, М.С. Попенко, О.В. Черенович // Економіка та держава. - 2022. - № 1. - С. 88-92. - Бібліогр.: 8 назв
Рубрики: Сільськогосподарські підприємства--Фінансування
Анотація: Статтю присвячено фінансовому забезпеченню формування оборотних активів сільськогосподарського підприємства. Розкрито таке поняття, як "оборотні активи". Визначено склад оборотних активів, їхню структуру. Охарактеризовано власні джерела формування оборотних активів, сутність та методи нормування товарних запасі. Також у статті розглянуто склад власного капіталу та джерела його формування. Нестача коштів для формування оборотних активів може призвести до збоїв у виробництві чи поставок сировини та продукції, у гіршому ж випадку - до банкрутства підприємства. Розмір активів підприємства залежить від обсягу фінансових ресурсів, які воно має. Структура покриття активів за джерелами формування прямо впливають на фінансовий стан підприємства. Оптимізація сформованих активів, завдяки певній структурі фінансових ресурсів, допомагає підприємству продовжувати діяльність, підтримувати достатню платоспроможність, мати певний резерв коштів для швидкого реагування в незапланованих обставинах раптової необхідності погасити борги. Авторами досліджено позикові джерела формування оборотних активів товаровиробників, роль кредиту в формуванні оборотних активів. Наведено основні проблеми, що впливають на формування позикових джерел формування оборотних активів та державну кредитну програму "Доступні кредити 5-7-9%". Також у статті розглянуто світову практику методик аналізу кредитоспроможності позичальника.


Дод.точки доступу:
Попенко, М.С.; Черенович, О.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)