Бондаренко, Б.
    Аморальність моралі : роздуми про посмертне послання Віктора Астаф‘єва [Текст] / Б. Бондаренко // Київ. - 2014. - № 7-8. - С. 163-168
Рубрики: Письменники--Персоналії--Росія, 20 ст.
   Крим--Анексія--Росія--Україна

   Україна--Росія--Взаємовідносини

Анотація: Автор відшукує пояснення посмертного послання до нащадків Віктора Астіф"єва та намагається розібратися що відбувається зараз між Росією і Україною.


Дод.точки доступу:
Астаф‘єв, Віктор Петрович (Російський письменник ; 1924-2001) \про нього\




   
    Створення комп`ютерізованої сорбційно-десорбційної установки та її випробування на прикладі адсорбції водню [Текст] / Ю. В. Марчук [та ін.] // Энерготехнологии и Ресурсосбережение. - 2015. - № 3. - С. 56-62 : табл., мал. - Бібліогр. с. 62 (8 назв.)
Рубрики: Автоматизовані системи наукових досліджень--Вимірювальні прилади
   Лабораторні дослідження

Анотація: Розроблено програмне забезпечення та створенно лабораторний комплекс, призначений для дослідження процесів сорбції-десорбції газів твердими сорбентами, зокрема водню вуглецевими нанотрубками.


Дод.точки доступу:
Марчук, Ю.В.; Снігур, О.В.; Праженко, Ю.Г.; Бондаренко, Б.І.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Термодинамічний аналіз методів забезпечення автотермічності процесів повітряної газифікації комбінованих палив [Текст] / Снігур О.В. [та ін.] // Энерготехнологии и Ресурсосбережение. - 2018. - № 1. - С. 21-30. - Бібліогр. с. 28-29, 30 (14 назв)
Рубрики: Тверді палива
   Біопаливо

Анотація: Для аналізу обрано модель горючої маси комбінованого палива, утвореної з двох компонентів: а) біопалива, склад горючої маси якого усереднений за результатами аналізу численних публікацій щодо твердих побутових відходів (MSW, RDF, SRF) українського походження та різних регіонів світу, з величиною QHr = (22,21 ± 3,7) МДж/кг; б) збагаченого вугілля шахти Білоріченська (Україна) з QHr = 35,02 МДж/кг. Ефект когазифікації простежувався через розрахунки масиву показників стану адіабатичної рівноваги для складів палива від П = 0 (вугілля) до П = 1,0 (біомаса) та коефіцієнта витрати повітря a(min) в околі стехіометричних значень за реакцією неповного окислення. Для досягнення необхідного температурного рівня адіабатичного процесу (1473 К) роз-раховано та порівняно три варіанти технологічних заходів: підвищення коефіцієнта витрати повітря, що негативно впливає на калорійність газу; підвищення температури повітря, у тому числі за рахунок утилізації теплоти вихідного газу; додаток кисню до повітря, що знижує концентрацію азоту, а також комбінація двох заходів. Встановлено оптимальні значення параметрів когазифікації.


Дод.точки доступу:
Снігур, О.В.; Праженнік, Ю.Г.; Марчук, Ю.В.; Бондаренко, Б.І.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Бондаренко, Б.І. та ін.
    Розробка технології та створення дослідного виробництва наношаруватих графітових ущільнень екстремально високої стійкості для ядерних реакторів [Текст] / Б.І. та ін. Бондаренко // Наука та інновації : науково-практичний журнал. - 2018. - N 5. - С. 68-74 : рис., табл. - Біблиогр. в кінці ст.
Рубрики: Атомні електростанції

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Комплекс по выращиванию и переработке водорослей в составе проекта создания в Украине высокотехнологического комплекса по производству синтетического моторного топлива [Текст] / Ю. Р. Оршанский // Энерготехнологии и Ресурсосбережение. - 2019. - № 2. - С. 3-10. - Бібліогр. с. 8, 10 (11 назв)
Рубрики: Біопаливо
   Моторні палива

Анотація: Міжнародним інвестиційним проектом "Створення в Україні високотехнологічного комплексу по переробці вугілля в моторні палива" передбачено застосування технологічної лінії з вирощування водоростей за рахунок утилізації значних технологічнихвідходів з основних технологічних ліній Проекту (низькопотенційне тепло; газ метан з дегазації сировинної шахти; азот як залишок розподілу повітря для отримання технологічного кисню; діоксид вуглецю, отриманий при газифікації вугілля, та ін.). Ці водорості при застосуванні спеціальних технологій вирощування стають новим, економічно привабленим, сировинним джерелом для отримання неполярних ліпідів, які, у свою чергу, є прямою сировинною базою для отримання високоякісного моторного палива - біодизеля. Запропановане наукове та інженерне рішення щодо утилізаційного використання багатотонних технологічних відходів за основною технологією Проекту дасть можливість підвищити сумарний випуск моторних палив майже на 20 %.


Дод.точки доступу:
Оршанский, Ю.Р.; Бондаренко, Б.И.; Abdul Aziz H. Al-Delaimi; Рудыка, В.И.; Соловьев, М.А.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Бричка, С. Я.
    Одержання стабільних нанодисперсій оксиду церію для процесів теплообміну [Текст] / С. Я. Бричка, Б. І. Бондаренко // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2020. - № 2. - С. 36-42. - Бібліогр.: с. 40, 42 (15 назв)
Рубрики: Нанотехнології
Анотація: Описано створення стійких колоїдних розчинів із застосуванням оксиду церію та органічних стабілізаторів для забезпечення кращих показників теплообміну порівняно з істинними розчинами. Колоїди оксиду церію одержували його осадженням з водного розчину нітрату церію водним розчином аміаку у присутності полімеру при інтенсивному перемішуванні за кімнатної температури. Одержано низку нанорозмірних дисперсій оксиду церію, стабілізованих полівінілпіролідоном, з розміром часток оксиду 1-10 нм. Вміст СеО2 в одержаних дисперсіях становив 1,72-10-3, 5-15-10-3, 8,6Описано створення стійких колоїдних розчинів із застосуванням оксиду церію та органічних стабілізаторів для забезпечення кращих показників теплообміну порівняно з істинними розчинами. Колоїди оксиду церію одержували його осадженням з водного розчину нітрату церію водним розчином аміаку у присутності полімеру при інтенсивному перемішуванні за кімнатної температури. Одержано низку нанорозмірних дисперсій оксиду церію, стабілізованих полівінілпіролідоном, з розміром часток оксиду 1-10 нм. Вміст СеО2 в одержаних дисперсіях становив 1,72-10-3, 5-15-10-3, 8,6- 10-3, 1,21-10-2, 1,72-10-2 % при вмісті полімеру 1-10-3 моль/л, pH дисперсій становив 8-9. Електронномікроскопічні зображення одержаних нанодисперсій засвідчили вузький розподіл колоїдних часток та наночасток оксиду церію за розмірами. Колоїдні частки являють собою макромолекулярні клубки полівінілпіролідону з нанизаними наночаст-ками оксиду. В об'ємі органічної матриці розміром 20-50 нм розміщено 10-40 часток оксиду церію розміром 1-10 нм. Розподіл за розмірами часток дисперсій, встановлений методом фотон-кореляційної спектроскопії, має дві області максимумів для кожного зразка. Перший максимум для дисперсій всіх досліджених концентрацій належить до часток діаметром 5-6 нм, які, на нашу думку, є частками оксиду церію як у полімерних клубках, та, ймовірно, є вільними від стабілізатора. Другий максимум у залежності від зразка спостерігається при 30-70 чи 100-300 нм та належить до колоїдних часток полівінілпіролідону з інкапсульованими частками оксиду церію. Встановлено статичну стабільність одержаних нанодисперсій оксиду церію з полівінілпіролідоном протягом двох років за стандартних умов, порівняну з істинним розчином полімеру. Запропоновано за методом УФ-спектроскопії контролювати відтворюваність технології одержання матеріалів. Випробування теплопровідності одержаної 1,72-10-3 %-ої стабільної нанодисперсії оксиду церію виконувалися при 50 °С відносно дистильованої води з коефіцієнтом теплопровідності 0,65 Вт/(м-°С). Виявлено збільшення коефіцієнта теплопровідності для нанодисперсій на 4-6 %, що є значною величиною для розбавлених розчинів.


Дод.точки доступу:
Бондаренко, Б.І.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)