551.58
Б 779


    Бойченко, С. Г.
    Индикаторная связь долгопериодных колебаний бериллия-10 и приземной температуры в последнем тысячелетии [Текст] / С. Г. Бойченко // Доповіді Національної академії наук України. - 2013. - № 5. - С. 111-117. - Библиогр. в конце ст.
УДК
Рубрики: Метеорологія--Кліматологія
   Астрономія--Сонячна система--Земля

Кл.слова (ненормовані):
Радиоизотоп космогенный -- Излучение космическое -- Космос ближний -- Пыль межпланетная -- Аэрозоль
Анотація: Виявлено квазіперіодичні коливання у віковому ході берилію-10, які можна вважати геофізичним індикатором квазіперіодичних коливань приземної температури.





    Ткаченко, В. С.
    Структурний дрейф степових фітосистем України під впливом кліматичних змін та прогностичні сценарії для першої половини ХХІ століття [Текст] / В. С. Ткаченко, С. Г. Бойченко // Доповіді Національної академії наук України. - 2014. - № 4. - С. 172-180. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Екологія--Екосистеми
   Глобальні проблеми--Екологія--Глобальне потепління

Кл.слова (ненормовані):
Поле кліматичне -- Екобіоморфологія -- Складова лігнозна -- Складова мезоморфна
Анотація: Проведено аналіз співвідношень основних екобіоморфологічних складових у фітоценозах українських степів у другій половині ХХ ст. і на початку ХХІ ст. та встановлено тенденцію щодо деградації ксероморфної складової на 30±10% і зворотну тенденцію до збільшення мезоморфної на 10±5% і лігнозної складових на 20±10%.


Дод.точки доступу:
Бойченко, С. Г.




    Бойченко, С. Г.
    Современные пространствено-временные вариации индекса континентальности и амплитуды сезонного хода приземной температуры на территории Украины [Текст] / С. Г. Бойченко, В. М. Волощук, Н. Н. Сердюченко // Доповіді Національної академії наук України. - 2017. - № 9. - С. 67-75. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Метеорологія--Кліматологія--Україна
   Глобальні проблеми--Екологія--Глобальне потепління

Кл.слова (ненормовані):
Антициклон -- Пояс -- Сдвиг -- Субтропики -- Потепление
Анотація: Встановлено, що на фоні загального зменшення індексів континентальності і амплітуди сезонного холоду температури в період 1900-2005 рр. відбвається стрімке збільшення їх значень в останні 45 років, що пов'язано зі зростанням повторюаності аномально високих температур влітку. Висуното припущення, що це результат зсуву північної периферії поясу субтропічних антициклонів.


Дод.точки доступу:
Волощук, В. М.; Сердюченко, Н. Н.




    Ткаченко, В. С.
    Екотопічні трансформації степових екосистем під впливом кліматичних змін у другій половині ХХ та на початку ХХІ століть [Текст] / В. С. Ткаченко, С. Г. Бойченко // Доповіді Національної академії наук України. - 2017. - № 11. - С. 94-102. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Метеорологія--Кліматологія--Україна
   Екосистеми--Степові--Україна

   Екологічний моніторинг

Кл.слова (ненормовані):
Фітоценоз -- Моніторинг -- Синфітоіндикація -- Адаптація -- Режим термічний -- Режим гумідний
Анотація: На основі аналізу тривалих хронорядів фітоценотичного і картографічного моніторингу, здійснюваного на базі десятьох заповідно-степових ділянок України, встановлено стрімкі структурні зміни фітосистем, що обумовлені зміщеннями екотопічних характеристик місцезростань.


Дод.точки доступу:
Бойченко, С. Г.




   
    Екологічні загрози для біорізноманіття в Києві від змін клімату [Текст] / С. Г. Бойченко, В. І. Карамушка, О. В. Тищенко, Р. Ю. Мохнач // Доповіді Національної академії наук України. - 2017. - № 12. - С. 104-111. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Екологія--Глобальні екологічні проблеми
   Глобальні проблеми--Екологія--Глобальне потепління

   Біорізноманіття--Дослідження--Екосистеми--Україна--Київ

   Містобудування--Озеленення

Кл.слова (ненормовані):
Місто -- Урбосистема -- Насадження -- Індекс вегетаційний -- Рекреація -- Антропологічний вплив
Анотація: Показано, що екосистеми Києва постійно перебувають під потужним антропогеним впливом функціонування мегаполісу, що істотно посилюється проявами кліматичної аномальності.


Дод.точки доступу:
Бойченко, С. Г.; Карамушка, В. І.; Тищенко, О. В.; Мохнач, Р. Ю.