Бойко-Гагарін, Андрій.
    Німецька срібна таця та кубок з монетами XVII-XX століття з колекції Музею історичних коштовностей України [Текст] / Андрій Бойко-Гагарін, Світлана Березова // Нумізматика і фалеристика. - 2019. - № 2. - С. 9-13. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Музейна справа--Культурна спадщина--Історія--Україна--Німеччина
   Монети--Гроші--Монетні двори--Нумізматика

   Монентні двори--Монети--Ордени і медалі

   Ювелірні вироби--Прикраси

Кл.слова (ненормовані):
мистецтво -- ювелірне мистецтво -- прикраси -- намиста -- коралові намиста -- обігові монети -- монети дукачі
Анотація: Європейське ювелірне мистецтво неможливо уявити без виробів німецьких золотарів XVIII-XX ст., що залишили у спадок людству вражаючої краси та витонченості предмети посуду, серед яких на особливу увагу нумізматів заслуговують вироби, виготовлені з використанням монет.


Дод.точки доступу:
Березова, Світлана




    Бойко-Гагарін, Андрій.
    50 шагів Української держави – невтілені, справжні та фальшиві [Текст] / Андрій Бойко-Гагарін, Євген Лихацький // Нумізматика і фалеристика. - 2019. - № 3. - С. 36-40. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Гроші--Паперові гроші--Дизайн грошей--Україна
   Боністика--Гроші--Нумізматика--Цінні папери

Кл.слова (ненормовані):
монети -- карбування -- монетний двір
Анотація: 1 березня 1918 р. Центральна Рада затвердила закон про грошову одиницю, карбування монети та друк державних кредитових білетів. За цим законом мала карбуватися монета з недороцінного металу номіналом 1 шаг, 2 шаги, 5 шагів, 20 шагів та 50 шагів.Так у Києві почали випускати українські гроші.


Дод.точки доступу:
Лихацький, Євген




    Бойко-Гагарін, Андрій.
    Фалеристика на сторінках дорадянських газет [Текст] / Андрій Бойко-Гагарін // Нумізматика і фалеристика. - 2019. - № 4. - С. 12-16. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Фалеристика--Вексилогія--Історичні науки--Колекціонування--Україна
   Медалі--Ордени і медалі

   Періодичні видання--Газети--Україна

Кл.слова (ненормовані):
періодика -- дорадянський період -- нагороди -- медалі
Анотація: У статті розглянуто матеріали українських газет, виданих у дорадянський період з фондів Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського, що мають відноршення до фалеристики та медальєрики.





    Бойко-Гагарін, Андрій.
    Інструменти для підробки монет Австро-Угорщини [Текст] / Андрій Бойко-Гагарін // Нумізматика і фалеристика. - 2020. - № 1. - С. 15-17 : іл. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Нумізматика--Історичні дисципліни--Боністика--Монети--Австро-Угорщина, 19 ст.
   Гроші--Монети--Пам‘ятні монети, 19 ст.

Кл.слова (ненормовані):
пам‘ятні монети -- гроші -- грошова реформа -- Австро-Угорщина
Анотація: З проведенням грошової реформи у 1892р. та запровадженням кронової золотої монети тенденції у фальшуванні змінилися. Хоча ще наприкінці карбування монет дореформеного зразка у 1892 р. затримано слюсаря с. Сокова з-під Коломиї, 17-літнього на прізвище Хрущ, який виготовив 5 срібних „ринських” з металу „Британія”(сплав олова та свинцю на 90 % з домішкою 10% сурми).





    Бойко-Гагарін, Андрій.
    На спомин про Валерія Нечитайла - нумізматика, романтика, людину найсміливіших ідей [Текст] / Андрій Бойко-Гагарін // Нумізматика і фалеристика. - 2020. - № 1. - С. 29-30 : портр. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Нумізматика--Історичні дисципліни--Боністика--Монети--Україна
   Гроші--Монети--Пам‘ятні монети--Україна

Кл.слова (ненормовані):
пам‘ятні монети -- сфрагістика -- ставрографія
Анотація: Валерій Нечитайло самостійно оволодів навичками чищення та реставрації предметів старовини, „повернув до життя” багато монет, натільних хрестикі, іконок.





    Бойко-Гагарін, Андрій.
    Собівартість виготовлення фальшивих грошей у Російській імперії [Текст] / Андрій Бойко-Гагарін // Нумізматика і фалеристика. - 2020. - № 2. - С. 12-13. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Нумізматика--Боністика--Монети--Росія, 19 ст.
Кл.слова (ненормовані):
гроші -- фальшиві гроші -- боністика -- грошові реформи
Анотація: Проблема виготовлення фальшивих грошей протягом усієї історії була гострою для будь-якої світової держави. Крім власне грошей, зловмиників приваблювали також інші матеріальні активи – цінні папери, різного роду документи, що давали можливість незаконно скористатися матеріальними благами, майном чи отримати послуги без грошових затрат.





    Бойко-Гагарін, Андрій.
    Турецькі фальшивомонетники в Російській імперії [Текст] / Андрій Бойко-Гагарін // Нумізматика і фалеристика. - 2020. - № 3. - С. 7-9. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Нумізматика--Боністика--Монети--Росія, 19 ст.
   Гроші--„брудні”гроші--Фальшування грошей

Кл.слова (ненормовані):
гроші -- історія грошей -- фальшування грошей
Анотація: Фальшування грошей у всі періоди використання їх людьми приносило величезну вигоду, хоча і переслідувалося всіма державами, зловмисників чекало жорстоке покарання.





    Бойко-Гагарін, Андрій.
    Справа про виявлення фальшивих купонів закладних листів Харківського земельного банку в 1914 р. у Києві [Текст] / Андрій Бойко-Гагарін // Нумізматика і фалеристика. - 2020. - № 4. - С. 38-39. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Гроші--Монети--Паперові гроші--Боністика--Україна, 20 ст.
   Боністика--Гроші--Нумізматика--Цінні папери--Україна, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
гроші -- відрізні купони -- облігації -- цінні папери -- Фальшування грошей
Анотація: Цікавість для фальсифікаторів становили не лише грошові знаки, а й інші ліквідні активи, зокрема цінні папери, гербові марки на сплату податку, відрізні купони на отримання прибутку по облігаціях тощо.





    Бойко-Гагарін, Андрій.
    Датування предметів нумізматики [Текст] / Андрій Бойко-Гагарін // Нумізматика і фалеристика. - 2021. - № 1. - С. 9-10
Рубрики: Нумізматика--Боністика--Епіграфіка--Монети--Україна
Кл.слова (ненормовані):
гроші -- монети -- пам‘ятні монети
Анотація: Датою предмета нумізматики є час його виготовлення. Точний час може бути встановлений за наявності на полі монети дати.Позначення дати може бути нанесене відповідно до різних систем літочислення (роком від народження Христа, Місячної Хіджри, Іудейської ери, від створення Світу тощо)





    Лихацький, Євген.
    Грошовий обіг на території рейхскомісаріату ”Україна” у 1942-1943 рр. [Текст] : (за даними періодичної преси) / Євген Лихацький, Андрій Бойко-Гагарін // Нумізматика і фалеристика. - 2021. - № 1. - С. 32-38. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Гроші--Паперові гроші--Монети--Україна
   Боністика--Гроші--Нумізматика--Цінні папери--Україна, 1942-1943 рр.

Кл.слова (ненормовані):
грошові знаки -- грошовий обіг -- окуповані території -- окупаційний режим
Анотація: Наводимо декілька фактів з особливостями грошового обігу в окупованій нацистами Україні, виявлених за даними публікацій газет 1942-1943 рр. Рейхскомісаріат ”Україна” було утворено за наказом А. Гітлера 20 серпня 1941 р. на території сучасної України та південних областей Білорусі. Центром визначалося місто Рівне.


Дод.точки доступу:
Бойко-Гагарін, Андрій




    Бойко-Гагарін, Андрій.
    Легенда як складова малюнка поля монет [Текст] : рецензия / Андрій Бойко-Гагарін // Нумізматика і фалеристика. - 2021. - № 2. - С. 6-7
Рец. на кн. : Бойко-Гагарін, Андрій. Фальшивомонетництво в Україні в імперську добу (1795-1917) / Андрій Бойко-Гагарін. - Переяслав, 2020

Рубрики: Нумізматика--Боністика--Монети--Україна
   Історія України--Культура--Наука

   Колекціонування--Нумізматика--Антикваріат

   Музеї--Музейні цінності--Пам‘ятні монети, 18-19 ст.

Кл.слова (ненормовані):
колекції -- державні колекції -- приватні колекції -- наукове опрацювання матеріалів
Анотація: У статті йде мова про основні види написання легенди на монетах та її особливості. Легендою є всі наявні на монеті написи на всіх її сторонах. Монета може не містити написів (бути анепіграфною).





    Бойко-Гагарін, Андрій.
    Опис зображень на монетах: аверс [Текст] / Андрій Бойко-Гагарін // Нумізматика і фалеристика. - 2021. - № 3. - С. 5-8
Рубрики: Нумізматика--Боністика--Монети--Росія--Німеччина--Канада
Кл.слова (ненормовані):
гроші -- монети -- старовинні монети -- пам‘ятні монети
Анотація: Опис предметів нумізматики використовують у достатньо широкому спектрі видів професійної діяльності. Метою опису є спрощення ідентифікації важливих елементів вивчення предметів нумізматики.





    Бойко-Гагарін, Андрій.
    Опис зображень на монеті: рант та гурт монети [Текст] / Андрій Бойко-Гагарін // Нумізматика і фалеристика. - 2022. - № 1. - С. 12-13
Рубрики: Гроші--Монети--Історія грошей--Російська імперія--Німеччина--Великобританія, 17-18 ст.
   Нумізматика--Боністика--Монети--Нагороди

Кл.слова (ненормовані):
монети -- пам‘ятні монети -- дизайн
Анотація: Дослідження будь-яких старожитностей умовно складається з технічної (форма, розмір, вага, елементний склад металу, наявність дефектів тощо) та наукової частини (степінь рідкісності, типологія, особи чи події, пов‘язані з пам‘яткою, місце знахідки, каталожні номери, публікації тощо).





    Бойко-Гагарін, Андрій.
    Опис зображень на монеті: надкарбування та перекарбування [Текст] / Андрій Бойко-Гагарін // Нумізматика і фалеристика. - 2022. - № 2. - С. 3-6
Рубрики: Нумізматика--Боністика--Монети--Нагороди--Україна
Кл.слова (ненормовані):
монети -- нагороди -- колекціонування -- дизайн
Анотація: Дослідження будь-яких старожитностей складається з умовно технічної (форма, розмір, вага, елементний склад металу, наявність дефектів тощо) та наукової частини (ступінь рідкісності, типологія, особи чи події, пов‘язані з пам‘яткою, місце західки, каталожні номери, публікації тощо).





    Бойко-Гагарін, Андрій.
    Унікальна підборка австрійського крейцера – дєньга 1748 р. з надкарбуванням [Текст] / Андрій Бойко-Гагарін, Василь Гишка // Нумізматика і фалеристика. - 2022. - № 2. - С. 6-9. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Нумізматика--Боністика--Монети--Україна
   Гроші--Історія грошей--Дизайн грошей, 18 ст.

Кл.слова (ненормовані):
гроші -- монети -- австрійські крейцери
Анотація: Унаслідок трьох поділів Речі Посполитої між Російською, Австрійською імперіями та Прусським королівством у 1772, 1793 та 1795 рр. частина українських земель опинилася під владою австрійців, а саме: Руське та Белзьке воєводства – 3 1772 р., Буковина – з 1774 р.З 1750 р. в основу австрійської грошової системи було закладено рейнський флорин.


Дод.точки доступу:
Гишка, Василь