Богдан, Т.
    Негативний вплив астрології на формування наукового світогляду учнів [Текст] / Т. Богдан // Фізика та астрономія в школі. - 2006. - № 3. - С. 42 - 44. : рис. - Бібліогр.: 5 назв
Рубрики: Астрономія--Астрологія
Кл.слова (ненормовані):
Науковий світогляд
Анотація: Виховання наукового світогляду учнів з метою захистит їх від від псевдонауки - астрології.





    Богдан, Т. П.
    Глобальна фінансова криза та виклики для економічної політики в посткризовий період [Текст] / Т. П. Богдан // Фінанси України. - 2010. - № 6. - С. 3-14. - Библиогр.: 17 назв
Рубрики: Фінансова криза--Світова
   Економічна політика--Посткризовий період

Анотація: Розкрито глибинні недоліки моделі ринкового фундаменталізму і політики економічного лібералізму, які привели до виникнення світової фінансової кризи. З урахуванням виявлених чинників запропоновано комплекс заходів фінансової політики держави, реалізація яких сприятиме зниженню системних ризиків і посиленню стійкості фінансової системи до впливу негативних факторів у майбутньому.





    Богдан, Т. П.
    Банківські кризи та їх вплив на державні фінанси [Текст] / Т. П. Богдан // Фінанси України. - 2010. - № 8. - С. 3-14. - Библиогр.: с. 14 (14 назв)
Рубрики: Банківські кризи
Анотація: Висвітлено характерні риси поточних банківських криз. Систематизовано інструменти державної підтримки фінансового сектору та подано їх кількісну оцінку в міжнародному вимірі. Розроблено пропозиції щодо стабілізації фінансового стану банків і стримування зростання боргових зобов'язань України.





    Богдан, Т.
    Регулювання боргових процесів на новому етапі розвитку світової фінансової системи [Текст] / Т. Богдан // Вісник Національного банку України. - 2010. - № 8. - С. 18-24. - Бібліогр. с. 24 (11 назв)
Рубрики: Державні борги
Анотація: У статті розкрито основні чинники й міжнародні тенденції накопичення державного боргу, проаналізовано внутрішньоекономічні та загальносвітові наслідки боргової експансії урядів, досліджено особливості кризового зростання державного боргу в Україні й запропоновано цільові орієнтири і тактичні заходи політики регулювання сукупного боргу в нашій країні (з урахуванням боргів держави та корпоративних позичальників).

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Богдан, Т. П.
    Управління державним боргом і макрофінансові ризики в економіці України [Текст] / Т. П. Богдан // Фінанси України. - 2011. - № 1. - С. 13-22. - Библиогр.: с. 22 (7 назв)
Рубрики: Державний борг України
Анотація: Виявлено міжнародні тенденції накопичення державного боргу у кризовий період, визначено чинники й можливі наслідки істотного зростання державного боргу України. Здійснено прогнозні розрахунки боргової динаміки і зроблено висновок про необхідність значного скорочення дефіциту бюджету для утримання боргової стійкості в середньостроковому періоді.





    Богдан, Т. П.
    Макропруденційне регулювання та контроль руху капіталу в системі антикризового управління [Текст] / Т. П. Богдан, І. В. Богдан // Фінанси України. - 2011. - № 7. - С. 14-32. - Бібліогр.: с. 31 (14 назв)
Рубрики: Капітал--Міжнародний--Рух
Анотація: Розкрито особливості системи макропруденційного регулювання та визначено послідовність заходів і набір інструментів управління потоками міжнародних капіталів. Обгрунтовано необхідність регулювання зовнішніх боргових зобов'язань банків із метою зменшення їх вразливості до впливу кризових чинників та мінімізації ризиків умовних зобов'язань держави.


Дод.точки доступу:
Богдан, І.В.




    Богдан, Т. П.
    Квазіфіскальні операції та їх роль у формуванні бюджетного дефіциту [Текст] / Т. П. Богдан // Фінанси України. - 2011. - № 9. - С. 3-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бюджетний дефіцит--Квазіфіскальні операції
Анотація: Визначено основні види квазіфіскальних операцій державних підприємств і банків в Україні. Розкрито макроекономічні наслідки таких операцій, проведено кількісну оцінку їхньої вартості в 2009-2010 рр. Розроблено пропозиції щодо формування звітності по квазіфіскальних операцій.





    Богдан, Т. П.
    Достатність міжнародних резервів як передумова забезпечення макрофінансової стабільності [Текст] / Т. П. Богдан // Економіка України. - 2012. - № 8. - С. 44-54. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Міжнародні фінанси--Антикризова політика, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
МВФ -- фінансові кризи -- потоки капіталів -- управління міжнародною ліквідністю
Анотація: Розкрито ключові функції міжнародних резервів і виявлено основні тенденції їх динаміки у країнах з ринками, що формуються. Проведено критичний аналіз апробованих показників адекватності міжнародних резервів та узагальнено комплексну методику МВФ оцінки мінімально допустимого обсягу резервів. Розраховано граничне значення міжнародних резервів та обгрунтовано рекомендації для валютної політики в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Богдан, Т. П.
    Стабілізаційна бюджетно-податкова політика та особливості її застосування в Україні [Текст] / Т. П. Богдан, І. В. Богдан // Фінанси України. - 2012. - № 7. - С. 3-16. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бюджетно-податкова політика--Україна
Анотація: Визначено основні ризики для державних фінансів України, пов'язані з нестабільністю міжнародних ринків, окреслено принципи й рамки стабілізаційної бюджетно-податкової політики, розкрито значення бюджетних стимулів і правил у системі антикризового фінансового управління. Обгрунтовано основні напрями вдосконалення бюджетно-податкової політики України для забезпечення її стимулюючого впливу на розвиток економіки за мінімізації ризиків фінансової дестабілізації.


Дод.точки доступу:
Богдан, І.В.




    Богдан, Т. П.
    Боргова політика держави в умовах глобальної нестабільності [Текст] / Т. П. Богдан // Економіка України. - 2013. - № 2. - С. 4-17. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Державний борг--Боргова політика
Кл.слова (ненормовані):
внутрішні державні позики -- державні гарантії
Анотація: Виявлено негативні тенденції в економіці України, зумовлені впливом боргової кризи в країнах ЄС, проаналізовано показники боргової стійкості, обгрунтовано пріоритети і завдання політики управління її державним боргом та регулювання зовнішнього корпоративного боргу в умовах волатильності міжнародних ринків.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Богдан, Т. П.
    Бюджетний дефіцит і державний борг [Текст] / Т. П. Богдан // Економічна теорія. - 2013. - № 1. - С. 98-110
Рубрики: Бюджетний дефіцит
   Борг--Державний






    Богдан, Т. П.
    Державний борг України: особливості формування та управління в сучасних умовах [Текст] / Т. П. Богдан // Фінанси України. - 2013. - № 1. - С. 32-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Борг України--Державний
Анотація: Розкрито значення граничних показників боргового навантаження у рамках методики оцінки боргової стійкості. Обгрунтовано актуальність проблематики боргового навантаження для України та доведено, що граничний обсяг державного боргу для країн з ринками, що формуються, не перевищує 40 % ВВП.





    Богдан, Т. П.
    Трансформація національної системи контролю руху капіталів в умовах реформування міжнародної фінансової архітектури [Текст] / Т. П. Богдан // Фінанси України. - 2013. - № 7. - С. 18-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжнародні фінанси--Архітектура
Анотація: Розкрито роль макропруденційного регулювання і контролю руху капіталів у системі протидії кризовим явищам, виявлено нові тенденції і закономірності управління потоками капіталів у країнах світу, обгрунтовано доцільність використання в Україні "податку Тобіна" на короткострокові зовнішні позики підприємтв і банків.





    Богдан, Т. П.
    Тренди глобального фінансового ринку під впливом боргових процесів у розвинутих країнах [Текст] / Т. П. Богдан // Фінанси України. - 2014. - № 7. - С. 31-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінансовий ринок--Зарубіжний досвід
Анотація: У статті ідентифіковано основні структурні зрушення і модифікації глобального фінансового ринку, пов'язані зі зростанням державного боргу в розвинутих країнах після глобальної кризи 2007-2009 рр. Проаналізовано зміни глобального "апетиту до ризиків", вартості позичкового фінансування для державного та приватного секторів економіки у розвинутих країнах, а також зміни глобальної ліквідності.





    Богдан, Т. П.
    Фіскальна консолідація: уроки міжнародного досвіду для України [Текст] / Т. П. Богдан, І. В. Богдан // Фінанси України. - 2014. - № 10. - С. 55-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фіскальна консолідація--Міжнародний досвід
Анотація: Авторами виявлено останні тенденції фіскальних коригувань у розвинутих країнах, розкрито макроекономічні наслідки фіскальних консолідацій у контексті їх апливу на рівень зайнятості та економічне зростання в коротко- й довгостроковому періодах. Обгрунтовано положення про вагоміші рестрикційні наслідки фіскальних консолідацій, які запроваджуються на стадії спаду, порівняно з консолідаціями на стадії економічного зростання; про менший деструктивний вплив на економічну активність тих фіскальних консолідацій, котрі реалізуються поступово, з наголосом на заходах видаткової політики держави в розвинутих країнах та з орієнтацією на залучення до бюджету додаткових доходів у країнах із низьким і середнім рівнем доходів; про залежність напряму та ступеня впливу фіскальних консолідацій від набору інструментів бюджетно-податкового коригування.


Дод.точки доступу:
Богдан, І.В.




    Богдан, Т. П.
    Основні принципи формування і спрямування міжнародної фінансової допомоги для України [Текст] / Т. П. Богдан // Економіка України. - 2015. - № 4. - С. 36-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка України--Міжнародне кредитування
Кл.слова (ненормовані):
нетто-фінансування -- міжнародні резерви -- трастові фонди -- гранти -- промислове обладнання -- інвестиції -- реструктуризація державногго боргу
Анотація: Визначено спільні і відмінні риси «плану Маршалла» для повоєнної Європи та пакету зовнішньої допомоги для України у 2014–2015 рр. Розкрито інвестиційні механізми «плану Маршалла», вивчення яких є дуже важливим у контексті відбудови економіки України і модернізації її виробничої бази. Обгрунтовано ключові принципи формування і використання Україною зовнішньої фінансової допомоги щодо кредитної та грантової форм підтримки, оцінки потреб у фінансових ресурсах і врахування зовнішніх ефектів для міжнародної спільноти, заснування місій з підвищення продуктивності в ключових галузях і започаткування програми пільгового кредитування модернізації основних фондів на великих і середніх підприємствах України за підтримки західних кредиторів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Богдан, Т. П.
    Глобальні й внутрішньоекономічні фактори переливів іноземного позичкового капіталу та їх наслідки для економіки України [Текст] / Т. П. Богдан // Фінанси України. - 2015. - № 7. - С. 39-56. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Капітал--Позиковий--Іноземний
Анотація: Досліджено вплив волатильності світового фінансового ринку на рівень спредів для країн із ринками, що формуються, та вплив внутрішньокраїнних ризиків на рівень спреду "ЕМВІ-Україна", який, у свою чергу, детермінує обсяги припливу іноземного позичкового капіталу до економіки України.





    Богдан, Т. П.
    Фіскальні правила як важлива складова прогресивних фіскальних інститутів [Текст] / Т. П. Богдан // Фінанси України. - 2016. - № 4. - С. 7-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фіскальна політика
   Фіскальні інститути--Європейський Союз

Анотація: У статті обгрунтовано доцільність застосування фіскальних правил як важливої складової здорових фіскальних інститутів, систематизовано види таких правил та угазальнено практику їх використання в країнах світу. Досліджено особливості розвитку фіскальних правил ЄС, пов'язані з наявністю надмірного боргового навантаження й потребою в координації бюджетної політики суверенних урядів при проведенні спільної монетарної політики.





    Богдан, Т. П.
    Зовнішнє боргове навантаження та виклики для валютно-фінансової політики України [Текст] / Т. П. Богдан // Економіка України. - 2016. - № 7. - С. 21-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державні борги--Економічна політика--Україна
Кл.слова (ненормовані):
боргова стійкість -- іноземний капітал -- фінансова криза
Анотація: Виявлено основні тенденції у сфері зовнішньої боргової динаміки України, визначено ризики її боргової позиції та проаналізовано показники боргової стійкості. Розкрито роль потоків іноземного капіталу в загостренні банківської, валютної та виникненні економічної кризи у 2014-2015 рр. Обґрунтовано пріоритети економічної політики держави, що спрямовані на пом'якшення деструктивного впливу боргових процесів і стабілізацію валютно-фінансової ситуації в країні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Богдан, Т. П.
    Глобальні умови та внутрішні ризики функціонування валютно-фінансової сфери України [Текст] / Т. П. Богдан // Фінанси України. - 2017. - № 1. - С. 52-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Валютно-фінансова система--Україна
Анотація: У статті визначено новітні тенденції глобальних фінансів, які позначаються на поступі економіки України та вимагають адаптивних змін національної фінансової політики.