Богдан, Т. П.
    Макропруденційне регулювання та контроль руху капіталу в системі антикризового управління [Текст] / Т. П. Богдан, І. В. Богдан // Фінанси України. - 2011. - № 7. - С. 14-32. - Бібліогр.: с. 31 (14 назв)
Рубрики: Капітал--Міжнародний--Рух
Анотація: Розкрито особливості системи макропруденційного регулювання та визначено послідовність заходів і набір інструментів управління потоками міжнародних капіталів. Обгрунтовано необхідність регулювання зовнішніх боргових зобов'язань банків із метою зменшення їх вразливості до впливу кризових чинників та мінімізації ризиків умовних зобов'язань держави.


Дод.точки доступу:
Богдан, І.В.




    Богдан, Т. П.
    Стабілізаційна бюджетно-податкова політика та особливості її застосування в Україні [Текст] / Т. П. Богдан, І. В. Богдан // Фінанси України. - 2012. - № 7. - С. 3-16. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бюджетно-податкова політика--Україна
Анотація: Визначено основні ризики для державних фінансів України, пов'язані з нестабільністю міжнародних ринків, окреслено принципи й рамки стабілізаційної бюджетно-податкової політики, розкрито значення бюджетних стимулів і правил у системі антикризового фінансового управління. Обгрунтовано основні напрями вдосконалення бюджетно-податкової політики України для забезпечення її стимулюючого впливу на розвиток економіки за мінімізації ризиків фінансової дестабілізації.


Дод.точки доступу:
Богдан, І.В.




    Богдан, І. В.
    Переваги та ризики участі іноземних інвесторів у проектах публічно-приватного партнерства [Текст] / І. В. Богдан // Економіка і прогнозування. - 2013. - № 2. - С. 43-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Іноземні інвестиції--Прямі
   Публічно-приватне партнерство

Анотація: Досліджено роль іноземних інвестицій у розвитку національної економіки та особливості взаємодії держави з приватними партнерами при реалізації інвестиційних проектів. Зосереджено увагу на проблематиці залучення іноземного капіталу до галузей інфраструктури на засадах публічно-приватного партнерства.





    Богдан, Т. П.
    Фіскальна консолідація: уроки міжнародного досвіду для України [Текст] / Т. П. Богдан, І. В. Богдан // Фінанси України. - 2014. - № 10. - С. 55-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фіскальна консолідація--Міжнародний досвід
Анотація: Авторами виявлено останні тенденції фіскальних коригувань у розвинутих країнах, розкрито макроекономічні наслідки фіскальних консолідацій у контексті їх апливу на рівень зайнятості та економічне зростання в коротко- й довгостроковому періодах. Обгрунтовано положення про вагоміші рестрикційні наслідки фіскальних консолідацій, які запроваджуються на стадії спаду, порівняно з консолідаціями на стадії економічного зростання; про менший деструктивний вплив на економічну активність тих фіскальних консолідацій, котрі реалізуються поступово, з наголосом на заходах видаткової політики держави в розвинутих країнах та з орієнтацією на залучення до бюджету додаткових доходів у країнах із низьким і середнім рівнем доходів; про залежність напряму та ступеня впливу фіскальних консолідацій від набору інструментів бюджетно-податкового коригування.


Дод.точки доступу:
Богдан, І.В.




    Богдан, І. В.
    Стійкість державних фінансів України та оцінка фіскального розриву на період до 2020 року [Текст] / І. В. Богдан // Фінанси України. - 2015. - № 9. - С. 61-77. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінанси--Державні--Управління--Україна
Анотація: Розкрито практичні аспекти застосування сучасного інструментарію оцінювання фіскальної стійкості державних фінансів в умовах України. Наведено еволюцію підходів до визначення поняття "фіскальна стійкість" та показано роль індикаторів фіскального розриву S1 та S2 для її ідентифікації та вимірювання. Проаналізовано значення компонентів фіскального розриву, пов'язаних із поточним рівнем державного боргу та структурним балансом державних фінансів, макроекономічними факторами, старінням населення, цільовими параметрами програм фіскальної консолідації.





    Богдан, І. В.
    Діагностика стану сектору загальнодержавного управління України [Текст] / І. В. Богдан, Т. Ю. Яра, Д. В. Коноваленко // Фінанси України. - 2016. - № 4. - С. 27-49. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінанси--Державні--Управління--Україна
Анотація: Стаття присвячена практичним аспектам застосування сучасних інструментів діагностики стану сектору загальнодержавного управління відповідно до вимог стандартів податково-бюджетної статистики МВФ. Визначено проблемні сфери державних фінансів України та окреслено пріоритетні напрями державної фінансової політики для виправлення виявлених фіскальних дисбалансів.


Дод.точки доступу:
Яра, Т. Ю.; Коноваленко, Д. В.




    Богдан, І. В.
    Сектор загальнодержавного управління України у 2015 році [Текст] / І. В. Богдан, Т. Ю. Яра, Д. В. Коноваленко // Фінанси України. - 2016. - № 8. - С. 106-127. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державні фінанси--Управління--Україна
Анотація: Стаття присвячена практичним аспектам застосування сучасних інструментів діагностики стану сектору загальнодержавного управління (СЗДУ) відповідно до вимог стандартів податково-бюджетної статистики МВФ. Акцент зроблено на формуванні інформаційного портрету державних фінансів України в розрізі основних типів операцій, котрі проводяться у СЗДУ, таких як поточні операції, з нефінансовими активами (державні інвестиції), із фінансовими активами та зобов'язаннями (фінансування дефіциту), баланс активів і зобов'язань, остаточний вплив фіскальної політики на економічне зростання.


Дод.точки доступу:
Яра, Т. Ю.; Коноваленко, Д. В.




    Богдан, І. В.
    Проциклічна чи антициклічна фіскальна політика: методи діагностики [Текст] / І. В. Богдан // Економіка України. - 2016. - № 11. - С. 45-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкова політика--Методи досліджень
Кл.слова (ненормовані):
сектор загального державного управління -- циклічно скоригований фіскальний дефіцит -- фіскальний імпульс
Анотація: Запропоновано методичний підхід до діагностики фіскальної політики, її відповідності проблемам макроекономічної збалансованості з урахуванням поточного тренду економічного циклу. Розраховано динаміку фіскального імпульсу для економіки України та розкрито ризики посилення макроекономічних дисбалансів, пов’язані з поточною фіскальною політикою.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Богдан, І. В.
    Класифікація доходів сектору загальнодержавного управління України згідно з GFSM 2014 [Текст] / І. В. Богдан // Фінанси України. - 2017. - № 8. - С. 33-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінанси--Державні--Управління--Бюджетна класифікація--Україна
Анотація: Розкрито проблеми застосування міжнарожних стандартів GFSM 2014 для складання статистичної звітності державних фінансів України за доходами. Наведено рекомендації щодо формування агрегованих груп показників доходів, передбачених цими стандартами, на підставі чинної бюджетної класифікації та офіційної звітності фондів соціального страхування.


Дод.точки доступу:
Коноваленко, Д. В.; Яра, Т. Ю.




    Богдан, І. В.
    Методичні підходи до вимірювання досліджень і розробок згідно з міжнародними стандартами [Текст] / І. В. Богдан, Т. Ю. Яра, Д. В. Коноваленко // Фінанси України. - 2017. - № 12. - С. 35-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи (НДДКР)--Вимірювання досліджень--Міжнародни стандарти
Анотація: Метою статті є дослідження проблем, можливостей запровадження та шляхів адаптації міжнародних стандартів вимірювання НДДКР в умовах України з урахуванням національної специфіки. Детально розглянуто аспекти НДДКР у державному секторі, секторі корпорацій та приватних некомерційних організацій, визначено їхні межі та надано рекомендації щодо статистичного обліку НДДКР у кожному із ціх секторів.


Дод.точки доступу:
Яра, Т. Ю.; Коноваленко, Д. В.




    Богдан, І. В.
    Економіко-математичні моделі для діагностики фіскальної політики [Текст] / І. В. Богдан, Д. В. Коноваленко, Т. Ю. Яра // Фінанси України. - 2018. - № 3. - С. 43-66. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фіскальна політика --Фінансове управління
   Фіскальні імпульси--Прогноз--Україна

Анотація: У статті запропоновано методичні підходи до діагностики фіскальної політики на базі міжнародних рекомендацій, викладених у керівництві МВФ "Фінансове програмування та політика", зокрема підхід для визначення ступеня проциклічності фіскальної політики на основі розрахунку показників розриву ВВП і фіскального імпульсу, а також два підходи для обчислення розриву ВВП (за допомогою методу Оукена та фільтра Кальмана). Розрахунки фіскального імпульсу та оцінку проциклічності фіскальної політики України проведено за період 2002-2017 рр. Розроблено два варіанти прогнозу фіскального імпульсу України на 2018-2020 рр. Зроблено висновок, що в середньостроковій перспективі зберігається можливість помірного фіскального стимулювання економіки без загрози дестабілізації державних фінансів.


Дод.точки доступу:
Коноваленко, Д. В.; Яра, Т. Ю.




    Данилишин, Б. М.
    Модернізація монетарної політики України в контексті стабілізації економіки та посткризового зростання [Текст] / Б. М. Данилишин, І. В. Богдан, Т. П. Богдан // Економіка України. - 2020. - № 6. - С. 3-19. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Грошово-кредитна політика--Україна, 2017-2020 рр.
Кл.слова (ненормовані):
економічна криза -- таргетування -- стабілізація економіки -- банківське регулювання
Анотація: Ідентифіковано ключові проблеми монетарного регулювання національної економіки у 2017–2020 рр. Акцентовано увагу на проблемах збалансованості цілей монетарної політики і мандата центрального банку. Обчислено індекс жорсткості монетарних умов в Україні та проведено його порівняльний аналіз з країнами Східної Європи. Запропоновано необхідні зміни законодавчого регулювання діяльності НБУ, включаючи питання його нового мандата. Розроблено набір антикризових інструментів монетарної політики і банківського регулювання з урахуванням наявного світового досвіду та поточних ризиків у реальному секторі та фінансовій сфері України.


Дод.точки доступу:
Богдан, І. В.; Богдан, Т. П.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Данилишин, Б. М.
    Нейтральна вартість грошей у практиці монетарного регулювання / Б. М. Данилишин, І. В. Богдан // Економіка України. - 2021. - № 11. - С. 3-22. - Бібліогр. 31 назв
Рубрики: Банківські кредити--Процентна ставка--Оцінка
Кл.слова (ненормовані):
монетарна політика -- непокритий процентний паритет -- нейтральна ставка -- коронакриза
Анотація: Систематизовано фактори нейтральної процентної ставки за принципом їх впливу на попит чи пропозицію грошей в економіці. Узагальнено методи оцінки нейтральної процентної ставки, що застосовується у світовій практиці монетарного регулювання, виявлено їх переваги та недоліки.


Дод.точки доступу:
Богдан, І. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)