Бобко, А. М.
    Про формування ринків лісових матеріалів в Україні [Текст] / А. М. Бобко // Світ меблів і деревини. - 2005. - № 1. - С. 11-14
Рубрики: Ринок України--Деревина
Кл.слова (ненормовані):
Лісові матеріали





    Дяченко, Я. Я.
    Дослідження фінансових зобов'язань за використання природних ресурсів [Текст] : рецензия / Я. Я. Дяченко, А. М. Бобко // Фінанси України. - 2005. - № 6. - С. 156-157. - Бібліогр.: 1 назва
Рец. на Бодюк А. В. Фіскальні аспекти економічного природокористування : Монографія / А. В. Бодюк. - Ірпінь: Національна академія ДПС України. - 2004. - 570 с.

Рубрики: Природні ресурси--Використання--Україна


Дод.точки доступу:
Бобко, А. М.




    Бобко, А. М.
    Фіскальні платежі в лісівництві України [Текст] / А.М. Бобко, А.В. Бодюк, Н.В. Хоцянівська // Економіка АПК. - 2008. - № 6. - С. 80-84. - Бібліогр. у прим.
Рубрики: Лісокористування--Оплата--Україна
   Земельні ресурси--Кадастрова оцінка

Кл.слова (ненормовані):
Лісові породи -- Угіддя
Анотація: Метою статті є переведення обчислення та справляння фіскальних платежів при здійсненні лісівництва власне на оподаткування землі залежно від кадастрової оцінки земельних ресурсів (за класами бонітету), що використовуються ідентифікованими суб'єктами господарювання, незалежно від продажів лісових ресурсів. Мається на увазі також обгрунтувати альтернативні схеми для обчислення і справляння фіскальних платежів за користування земельними угіддями для здійснення лісівництва від первинних суб'єктів господарювання.


Дод.точки доступу:
Бодюк, А.В.; Хоцянівська, Н.В.




    Бобко, А. М.
    До питання обчислення та встановлення розміру платежів за користування лісовими землями [Текст] / А. М. Бобко, А. В. Бодюк, А. П. Видиборець // Економіка АПК. - 2010. - № 2. - С. 82-87. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Лісове господарство--Економічна діяльність--Фіскальне регулювання
   Лісовий збір--Показники

   Лісові ресурси--Використання--Контроль--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Такси збору -- Ліснасадження
Анотація: Запропоновано методику обчислення платежів до бюджету за користування лісовими землями у складі земельлісогосподарського призначення. Розраховано прогнозний розмір збору (лісового доходи) за ресурси державного значення (деревини), наведено порядок обчислення збору до місцевих бюджетів. Показано потенційні можливості підвищення цього фіскального показника.


Дод.точки доступу:
Бодюк, А.В.; Видиборець, А.П.




    Фурдичко, О. І.
    Землі лісові як об'єкт праці та екологічних спостережень у лісівництві [Текст] / О. І. Фурдичко, А. М. Бобко // Вісник аграрної науки. - 2013. - № 7. - С. 60-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Землекористування--Лісівництво
Анотація: Висвітлено дослідження термінів "ліс" і "землі лісові" в складі Державного земельного кадастру України. Доведено необхідність утворення класифікації угідь за їх функціональним призначенням, формування в складі Земельного кадастру облікової категорії "Землі лісові та інші залісені".


Дод.точки доступу:
Бобко, А.М.




    Фурдичко, О. І.
    Лісівництво як вид економічної діяльності в галузі аграрного виробництва України [Текст] / О. І. Фурдичко, А. М. Бобко // Економіка АПК. - 2014. - № 7. - С. 67-75 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лісівництво--Державне управління --Реформування
   Лісокористування--Економічна політика--Україна

Кл.слова (ненормовані):
лісовкриті площі -- землеустрій -- лісове господарство
Анотація: Досліджено еколого-економічні чинники у галузі лісівництва, спрямоване на ефективне використання й охорону лісових земель у межах, наданих суб'єктам господарювання за зазначеним цільовим призначенням для здійснення лісівництва, природно-заповідної справи чи інших видів економічної діяльності.


Дод.точки доступу:
Бобко, А. М.




    Бобко, А. М.
    Економіка лісівництва починається з використання земельних угідь за призначенням / А. М. Бобко // Економіка України. - 2014. - № 5. - С. 80-92
Рубрики: Лісове господарство--Становлення--Розвиток--Фінансування
Анотація: Досліджено фінансові результати за доходами до Державного бюджету за так зване «спеціальне використання лісових ресурсів» (СВЛР) порівняно з видатками по Україні. Запропоновано заходи з метою переведення лісівництва на засади самоокупності та прибутковості господарювання при забезпеченні охорони навколишнього природного середовища

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Дребот, О. І.
    Ліси та лісівництво в Україні: стан і економічні наслідки землекористування у дзеркалі часу [Текст] / О. І. Дребот, А. М. Бобко // Економіка України. - 2015. - № 1. - С. 82-94. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лісове господарство--Землекористування--Історія і сьогодення--Україна, 18-21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
бюджет -- галузь -- землі лісові -- облік -- управління лісами
Анотація: Досліджено лісівництво та облік лісових земель на різних етапах розвитку в їх історичній послідовності - від запровадження в Україні впорядкованого користування земельними угіддями до його сучасного стану. Розглянуто перехід від користування лісовими ресурсами до користування земельними угіддями з персональною відповідальністю землекористувачів за їх відновлення (насамперед, деревини для виробництва (заготівлі) лісових матеріалів, інших споживчих товарів і послуг). Обґрунтовано пропозиції щодо вдосконалення лісівництва і його переходу на самофінансування.


Дод.точки доступу:
Бобко, А. М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Фурдичко, О. І.
    Агроекологія лісівництва: терміни та їх визначення [Текст] / О. І. Фурдичко, О. І. Дребот, А. М. Бобко // Вісник аграрної науки. - 2015. - № 10. - С. 54-58. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лісівництво--Агроекологія
Анотація: Проведено аналіз термінів, що використовуються в обліковій, науковій і статистичній інформації з лісівництва за його екологічними вимірами, зокрема запропоновано визначення терміна "ліс" та інших лісівницьких показників.


Дод.точки доступу:
Дребот, О. І.; Бобко, А. М.




    Бобко, А. М.
    Економіка лісівництва і проблеми його реформування в Україні [Текст] / А. М. Бобко // Економіка України. - 2016. - № 3. - С. 88-96. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лісове господарство--Реформування--Україна
Кл.слова (ненормовані):
бюджет -- землекористування -- категорія -- ліс -- облік -- таксація -- управління
Анотація: У статті висвітлено порівнянні фінансові показники за видатками на лісове господарство та доходами до державного і місцевих бюджетів за останні роки і ХХ ст. Розкрито витоки і зміст терміна "землекористування", похідними від якого є терміни "лісокритсування" і "лісокористувачі". Доведено, що реформуванню галузі лісівництва на ринкових засадах має передувати вдосконалення лісового законодавства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Фурдичко, О. І.
    Ліс і лісові екосистеми у складі земель лісогосподарського призначення [Текст] / О. І. Фурдичко, О. І. Дребот, А. М. Бобко // Вісник аграрної науки. - 2017. - № 10. - С. 56-60. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ліс--Лісові екосистеми--Землі лісогосподарського призначення
Анотація: Оцінено терміни, які вживають у лісівництві та в обліку земельних ресурсів, їх відповідність європейським вимірам.


Дод.точки доступу:
Дребот, О. І.; Бобко, А. М.




    Бобко, А. М.
    Лісові ресурси: таксаційні показники їх обліку і використання у системі економіки лісогосподарського менеджменту [Текст] / А. М. Бобко // Економіка України. - 2018. - № 4. - С. 76-85. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лісові ресурси--Облік--Таксаційні показники
Кл.слова (ненормовані):
деревина -- запас -- земля -- компонент -- еколог
Анотація: Наведено короткий нарис розвитку лісівництва в Україні та його реформування в останні роки. Розглянуто основоположні таксаційні терміни “ліс”, “лісовий фонд", “лісокористування”. Здійснено їх порівняння за описом у країнах колишнього Союзу PCP і в законодавстві ЄЕК/ФАО. Доведено, що найбільш правильним у землекористуванні є термін “ліс” в описі ЄЕК/ФАО: “Ліс - це земля”. Точніше — землі лісові. Запропоновано формулу складу лісових екосистем за окремими компонентами.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Дослідження поділу земель у державному лісівництві України за категоріями їх таксаційного призначення і заходи щодо його вдосконалення [Текст] / О. І. Фурдичко [та ін.] // Економіка та держава. - 2020. - № 7. - С. 32-40. - Бібліогр. с. 39-40 (17 назв)
Рубрики: Лісництво--Земельні природні ресурси
Анотація: У статті проаналізовано та досліджено питання поділу земель у галузі лісогосподарського виробництва при лісовпорядкуванні, їх обліку і використання при розробленні проектів організації і розвитку суб'єктів господарювання з лісівництва. Автор наголошує на тому, що таксаційні показники стану лісів і лісових екосистем все ще запозичуються з минулих їх визначень, а саме з Інструкцій лісовпорядкування ХХ ст. — 1914 та 1964 років. У такому вигляді вони залишаються належно не узгодженими з лісовим законодавством ЄС, попри те, що з 2004 року в Україні діє Загальнодержавна програми адаптації законодавства до законодавства Європейського Союзу. Під час дослідження доведено необхідність розробити і затвердити в перелік термінів і їх опис для практичного застосування при лісовпорядкуванні, а також у разі актуалізації відповідних даних у Довідниках з обліку лісів 2002 і 2011 років Держлісагентства України. Критичний аналіз досвіду, враховуючи нові соціально-економічні відносини та політичні виклики адаптації лісового законодавства в Україні до законодавства ЄС, повинен стати пріоритетом для подальшого розвитку виробництва лісового господарства. Авторами обгрунтовано та запропоновано окремі пропозиції щодо внесення змін до Лісового кодексу України. Зокрема запропоновано виокремити зі складу спеціального використання лісових ресурсів "Лісокористування", як користування деревиною, тобто головною товарною продукцією державного лісівництва, з реалізацією її у стані росту суб'єктам лісопромислового виробництва. Автором детально проаналізовано і обгрунтовано питання щодо організаційно-адміністративного та організаційно-господарського поділу земель лісогосподарського призначення державного лісівництва в Україні давно склались і потребують певної їх актуалізації і адаптації до ринкових механізмів господарювання та законодавства країн ЄС. Адже лісівничо-таксаційна інформація, накопичена у складі численних звітів, наукових досліджень і статистичних джерел, дозволяє легко їх актуалізувати, з одночасною адаптацією законодавства України до законодавства Європейського Союзу. На основі проведеного аналізу запропоновано перспективні напрями щодо вдосконалення поділу земель у галузі лісівництва за таксаційними показниками їх стану і оцінки з адаптацією до європейського законодавства.


Дод.точки доступу:
Фурдичко, О.І.; Дребот, О. І.; Яремко, О.П.; Бобко, А.М.; Бондар, В.Н.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Стан розвитку природокористування в лісівництві для України: державні й регіональні проблеми щодо вдосконалення раціональності використання землі для вирощування лісу [Электронный ресурс] / О. І. Фурдичко [та ін.]. - Електрон. журн. // Економіка та держава. - 2021. - № 8. - С. 64-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лісівництво--Україна
Анотація: У статті проведено аналіз щодо формування ринку лісосічного фонду, як головної товарної продукції лісівництва, "приховано" у складі Спеціального використання лісових ресурсів — неосяжного виміру за своїм складом і змістом. Визначено, що проблема існує у відсутності публічної фінансово-економічної звітності суб'єктів господарювання з державного лісівництва перед органами державної влади та органами місцевого самоврядування, як то було ще на початку ХХ ст. з висвітленням щорічно видатків, доходів і отримання прибутку загальних і питомих відносно одиниці виміру площі.

Перейти к внешнему ресурсу: О.І. Фурдичко та ін.

Дод.точки доступу:
Фурдичко, О.І.; Дребот, О.І.; Яремко, О.П.; Бобко, А.М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)