Биба, В. А.
    Організаційно-економічні засади підвищення ефективності виробництва сільськогосподарської продукції в фермерських господарствах України [Текст] / В. А. Биба, Р. Я. Корінець // Економіка та держава. - 2018. - № 6. - С. 88-92 : табл. - Бібліогр. с. 92 (8 назв)
Рубрики: Фермерське господарство--Сільськогосподарська продукція--Ефективність
Анотація: Формування ринкових відносин змушує здійснювати підприємницьку діяльність фермерськими господарствами в невизначених умовах. Тому на перший план висувається завдання адаптації їх до нових економічних умов і забезпечення сталого розвитку. Рішення цієї задачі може сприяти підвищенню їх економічної ефективності.При оцінці економічної ефективності сільськогосподарського виробництва в фермерських господарствах необхідно враховувати специфіку галузі. Виробництво в сільському господарстві, як ні в якій іншій галузі, пов'язане з використанням природного потенціалу. Тому всі заходи з розвитку сільського господарства і підвищення його ефективності повинні бути спрямовані на збереження навколишнього середовища.Пристосування фермерських господарств до мінливого ринкового середовища визначило економічну доцільність і виробничу орієнтованість переважної більшості підприємців на вирощування обмеженого переліку високоліквідних культур, які забезпечують прибутковість цих господарств.Основними проблемами для більшості фермерських господарств, що стримують можливість здійснення розширеного відтворення виробництва сільськогосподарської продукції, є: низька платоспроможність, диспаритет між цінами на продукцію сільського господарства і матеріально-технічні ресурси, нестача оборотних коштів, застаріла техніка, відсутність сучасних технологій виробництва сільськогосподарських культур і вирощування тварин, монополізм заготівельних, переробних і торговельних організацій, труднощі збуту виробленої продукції, недосконалість системи державної підтримки, недоступність банківських кредитів.


Дод.точки доступу:
Корінець, Р.Я.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Биба, В. А.
    Теоретичні засади розвитку самоменеджменту організації [Текст] / В. А. Биба // Економіка та держава. - 2021. - № 2. - С. 58-61. - Бібліогр. с. 61 (9 назв)
Рубрики: Організації--Менеджмент
Анотація: У статті розглядається такий відносно новий напрям у менеджменті, як самоменеджмент. Розкрито можливості, що відкриваються в разі сприйняття самоменеджменту як специфічної області реалізації досягнень науки і практики менеджменту та інших гуманітарних наук по відношенню до себе і власного життя.Розглядається підхід до сталого розвитку організації на основі принципів самоменеджменту. На думку автора, методами самоменеджменту можна забезпечити сталий розвиток інституції. Досліджується самоменеджмент не тільки з позицій особистих технологій, але і самоменеджмент робочих команд на основі мобілізації та збереження внутрішніх джерел самоорганізації та самовдосконалення, а також активної участі персоналу в самоврядуванні організації. Розглянуто не тільки різні підходи до визначення терміна "самоменеджмент", а й генезис самоменеджменту.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)