Биба, Євген.
    Лист запорожців турецькому султану: Іван Сірко, Ілля Рєпін, Олександр Мурашко, Михайло Старицький [Текст] : історичний науково-популярний нарис / Є. Биба, І. Коляда // Історія в школі. - 2012. - № 3. - С. 12-16
Анотація: Автори присвятили свою статтю роботі Д. І. Яворницького по дослідженню життя і подвигів славного кошового отамана Запоріжської Січі Івана Сірка, нібито автора славнозвісного листа запорожців, на яку його наштовхнула картина І. Рєпіна ,,Запорожці пишуть листа турецькому султану."


Дод.точки доступу:
Коляда, Ігор
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Биба, Євгеній.
    Поняття "інтелігенція": до історії формування (з історії суспільно-політичної думки) [Текст] / Євгеній Биба // Історія в школі. - 2013. - № 3. - С. 19-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтелігенція--Поняття
Анотація: Зроблено спробу узагальнити основні підходи, що склались у суспільній та науковій думці до визначення змісту поняття "інтелігенція".

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Биба, Євгеній.
    "Вони тямляться на громадських справах, хай їх і роблять..." П. Чубинський та В. Симиренко : деякі сторінки біографії : (до 175-річчя з дня народження П. Чубинського) [Текст] / Є. Биба // Історія в школі. - 2014. - № 1-2. - С. 14-17
Рубрики: Етнографія України--Фольклор України--Персоналії, XIX ст.
Анотація: В статті йдеться про дослідження життя, громадссько-політичної та наукової діяльності П. Чубинсбького , його близьке знайомство із В. Симиренком, пов'язане із городищенськм періодом його життя.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Коляда, Ігор.
    "... отак тобі козаки відказали, Плюгавче!" : таємниці і міфи історії: лист запорожців турецькому султану / І. Коляда, Є. Биба // Історія в рідній школі : наук.-метод. журн. - 2015. - № 11. - С. 36-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історія України--Козацька доба (1569-1775)
Кл.слова (ненормовані):
козаки -- турецький султан -- Запорозька Січ -- лист козаків султану
Анотація: З козацьких часів існує переказ, за яким турецький султан Мухаммед IV вимагав від запорожців припинити набіги на землі свого васала - кримського хана. Свої вимоги він виклав у листі, що був надісланий у Січ. Оскільки козаки не давалися на жодні намови, велася постійна боротьба. У статті йдеться про лист козаків до турецького султана. Оригіналу цього листа в архівах не збереглося, але про нього писали багато істориків. Також йдеться про історію написання картини І. Рєпіна "Козаки пишуть листа...".


Дод.точки доступу:
Биба, Євгеній; Рєпін, Ілля Юхимович (укр.-рос. художник-живописець ; 1844-1930) \про нього\; Яворницький, Дмитро Іванович (укр. історик, археолог, етнограф, фольклорист, лексикограф, письменник, дослідник історії укр. козацтва ; 1855-1940) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Биба, Євгеній.
    Салони, журфікси, вечори: дозвілля інтелігенції у другій половині XIX – початку XX ст. [Текст] / Є. Биба // Історія в школі. - 2017. - № 3/4. - С. 8-12
Рубрики: Історія України--Культура--Життя інтелігенції, Кінець XIX - початок XX cт.
Анотація: У своєму дослідженніавторка охарактеризувала повсякденне життя інтелігенції в українських губерніях російської імперії. Проаналізовано найбільш поширені форми і методи проведення дозвілля, що залежало від соціального статусу її представників, духовно-культурних потреб і характеру професійної діяльності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Биба, Євгеній.
    Повсякдення української інтелегінції міста та села в Російській імперії (друга половина XIX ст.): матеріально-побутові умови / Є. Биба // Історія в рідній школі : наук.-метод. журн. - 2019. - № 3. - С. 9-13
Рубрики: Історія України--Новий час (1775-1917)
Кл.слова (ненормовані):
Табелі про ранги -- професори вищої школи
Анотація: Метою дослідження є спроба розглянути матеріально-побутові аспекти повсякденного життя міської та сільської інтелігенції українських губерній у складі Російської імперії в зазначений період.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)