Березівська, Л.
    Життєвий та науково-педагогічний шлях Надії Федорівни Скрипченко ( 1931-1996 ) [Текст] / Л.Березівська // Початкова школа. - 2001. - № 9 . - С. 54-56
Рубрики: Педагоги--Персоналії--Україна


Дод.точки доступу:
Скрипченко, Надія Федорівна \о ней\




    Березівська, Л.
    Нові підходи П.М.Ігнатьєва на реформи шкільної освіти [Текст] / Л. Березівська // Рідна школа. - 2006. - № 3. - С. 64-67. - Бібліогр.: 27 назв.
Рубрики: Освіта шкільна--Історія
   Освіта України--Історія

Анотація: Звернення до досвіду реформування освітньої галузі, зокрема проекту П.М.Ігнатьєва, може допомогти педагогам і державним діячам у розв"язанні освітніх проблем, у розбудові системи шкільної освіти в сучасних реаліях


Дод.точки доступу:
Ігнатьєв, Павло Миколаййович ( міністр народної освіти України) \про нього\




    Березівська, Л.
    Наслідки та досвід реформування шкільної освіти в україні у ХХ ст. [Текст] / Л. Березівська // Рідна школа. - 2010. - № 1-2. - С. 45-49
Рубрики: Освіта шкільна--Реформи--Історія--Україна, ХХ ст.
Анотація: Узагальнено досвід реформування шкільної освіти в україні у ХХ столітті.





    Березівська, Л.
    Диференціація навчання як форма індивідуального підходу до дитини у працях українських педагогів (1917- 1920 роки) [Текст] / Л. Березівська // Рідна школа. - 2011. - № 8-9. - С. 75-80. - Бібліогр.: 18 назв.
Рубрики: Освіта шкільна--Українська педагогічна думка, 1917-1920
Анотація: У статті розкриваються ідеї українських педагогів 1917-1920 років щодо диференціації навчання, як форми індивідуального підходу до дитини. Доведено, що в цей період вони інтенсивно працювали над розробленням нової гуманістичної моделі шкільної освіти відповідно до якої в центрі навчального процесу мала перебувати особистість дитини з її здібностями, нахилами та інтересами.





    Березівська, Л.
    Тенденції розвитку державної політики щодо диференціації організації та змісту шкільної освіти в Україні (кінець ХIХ ст. - 1932 р.) [Текст] / Л. Березівська // Рідна школа. - 2013. - № 1-2. - С. 66-71. - Бібліогр.: 13 назв.
Рубрики: Освіта шкільна--Історія
Анотація: У статті розкрито основні тенденції розвитку державної політики щодо диференціації організації та змісту шкільної освіти в Україні наприкінці ХIХ ст.- до 1932 р., зокрема на основі аналізу нормативно-правових документів виявлено форми та критерії диференціації навчання.





    Березівська, Л. Д.
    Антропоцентризм - провідна ідея творчості основоположника наукової вітчизняної педагогіки К.Д. Ушинського [Текст] / Л. Д. Березівська // Педагогіка і психологія. - 2013. - № 3. - С. 5-9
Рубрики: Педагогіка--Антропоцентризм--К.Д. Ушинський
Анотація: Мета даної статті - привернути увагу до основоположної ідеї педагогічної концепції К.Д. Ушинського - антропоцентризму, яку він найповніше обгрунтував у праці "Людина як предмет виховання. Спроба педагогічної антропології".





    Березівська, Л. Д.
    Життєвий шлях і науково-педагогічна діяльність Олександра Мазуркевича / Л. Д. Березівська // Українська література в загальноосвітній школі. - 2013. - N 10. - С. 2-4 : портр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Педагоги українські--Персоналії, 20 ст.
Анотація: Сторінки творчої біографії.


Дод.точки доступу:
Мазуркевич, Олександр Романович (д-р пед. наук, професор, академік НАНУ ; 1913-1995) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Березівська, Л.
    Державна політика щодо диференціації організації та змісту шкільної освіти в Українській Радянській Соціалістичній Республіці у період "відлиги": (друга половина 50-х років - 1964 р.) [Текст] / Л. Березівська // Рідна школа. - 2014. - № 1-2. - С. 54-60. - Бібліогр.: 14 назв.
Рубрики: Шкільна освіта--Історія--Україна, 1964
Анотація: У статті розкрито особливості державної освітньої політики радянського уряду щодо диференціації організації та змісту шкільної освіти другої половини 50-х років - 1964 рік. Особливу увагу сконцентровано на приинах актуалізації діференційованого підходу в період "хрущовської" шкільної реформи.





    Березівська, Л. Д.
    Державна політика в питанні диференціації організації та змісту шкільної освіти в Радянській Україні у період зародження демократичних змін (1985-1991) [Текст] / Л. Д. Березівська // Педагогіка і психологія. - 2015. - № 1. - С. 70-78
Рубрики: Освіта--Історія--Україна, 20 ст.
Анотація: Розкрито особливості державної освітньої політики радянського уряду в питанні диференціації організації і змісту шкільної освіти другої половини 80-х рр. XX ст. Особливу увагу зосереджено на причинах актуалізації диференційовоного підходу як чинника демократизації й гуманізації освіти в контексті суспільно-політичних, суспільно-економічних та педагогічних змін.





    Березівська, Л. Д.
    Скрипченко Надія Федорівна [Текст] / Л. Д. Березівська // Початкова школа. - 2015. - № 11. - С. 14.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Педагогіка--Скрипченко Н. Ф. (1931-1996 рр.)
Кл.слова (ненормовані):
педагог-новатор -- педагогічні інновації -- досвід вчителя
Анотація: У статті описано життєвий шлях та педагогічну діяльність учителя, фахівця з початкової освіти Надії Федорівни Скрипченко.


Дод.точки доступу:
Скрипченко, Надія Федорівна (учитель, педагог, фахівець з початкової освіти ; 1931-1996) \про неї\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Березівська, Л.
    Василь Сухомлинський про джерела формування в школярів патріотичних почуттів [Текст] / Л. Березівська // Рідна школа. - 2016. - № 7. - С. 3-7. - Бібліогр.: 14 назв.
Рубрики: Патріотичне виховання
Анотація: В статті на основі аналізу педагогічних праць В. О. Сухомлинського розкрито його ідеї стосовно джерел формування патріотичних почуттів у школярів. Аналіз праць засвідчив, що незмінним джерелом патріотичного виховання є батьківський дім, сім'я, праця батьків, родичів, мова, рідна природа, зміст освіти, література, історія рідного краю та ін.


Дод.точки доступу:
Сухомлинський, Василь Олександрович (Видатний український педагог ; 1918-1970) \про нього\




    Березівська, Л. Д.
    Проект єдиної школи в Україні про дванадцятирічну загальну середню освіту (1917-1920 рр.) [Текст] / Л. Д. Березівська // Педагогіка і психологія. - 2017. - № 1. - С. 77-84. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Освіта--Історія--Проект єдиної школи в Україні--Дванадцятирічна загальноосвітня школа--Україна, 1917-1920 рр.
Анотація: Розкрито основні положення концепції дванадцятирічної загальної середньої освіти у створеному в добу Української революції (1917-1921 рр.) Проекті єдиної школи в Україні, що міг сприяти розвитку національної демократичної школи. Аргументовано, що аналізований документ є цінним джерелом з історії національної освіти.