Втомна довговічність зразків після зносостійкого виготівного та ремонтного наплавлення [Текст] / І. О. Рябцев [та ін.] // Автоматичне зварювання. - 2020. - № 9. - С. 28-35. - Бібліогр. с. 34-35 (17 назв)
Рубрики: Наплавлення
Анотація: Досліджено циклічну довговічність зразків, наплавлених порошковим дротом ПП-Нп-25Х5ФМС, що забезпечує одержання наплавленого металу типу інструментальної полутеплостійкої сталі. Конструкція наплавлених зразків і методика їх випробувань імітували умови експлуатації прокатних валків, для наплавлення яких широко використовується порошковий дріт ПП-Нп-25Х5ФМС. Оцінювали циклічну довговічність зразків безпосередньо після наплавлення, а також ефективність використання ремонтного наплавлення для збільшення залишкової циклічної довговічності зразків, які в процесі попередніх випробувань мали в наплавленому зносостійкому шарі втомні тріщини. Чисельним методом проводили визначення напружено-деформованого стану та розрахунок коефіцієнта інтенсивності напружень по фронту ненаскрізної кутової втомної тріщини, що розвивалася в зразку сталі 40Х з зносостійким наплавленом шаром, при трьохточковому віднульовому циклічному навантаженні. Показано, що максимальні значення коефіцієнта інтенсивності напружень по фронту тріщини знаходяться на відстані близько 1 мм від вертикальної бокової грані в найглибшій точці фронту тріщини і під час руйнування досягають величини 52…64 МПа Vм. У процесі досліджень встановлено, що застосування ремонтного наплавлення до виробів з втомними тріщинами після їх тривалої експлуатації не призводить до суттєвого збільшення циклічної довговічності після ремонту. Це пов`язано з тим, що після тривалої експлуатації бездефектний шар наплавленого металу має значний рівень накопичених втомних пошкоджень, тому виконання ремонту ділянки виробу, пошкодженої тріщиною втоми, без повного видалення наплавленого шару металу неефективно. Отримані в даній роботі результати будуть використані в подальшому в якості базових при проведенні порівняльної оцінки впливу техніки та технології наплавлення, а також наплавочних матеріалів, на втомну довговічність зразків.


Дод.точки доступу:
Рябцев, І. О.; Книш, В. В.; Бабінець, А. А.; Соловей, С. О.; Дємєнков, В. М.
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗП (1)
Вільні: ЧЗП (1)




   
    Вплив амплітуди і частоти коливань електродного дроту при дуговому наплавленні на формування і структуру наплавленого металу і проплавлення основного металу [Текст] / А. А. Бабінець [та ін.] // Автоматичне зварювання. - 2020. - № 10. - С. 26-33. - Бібліогр. с. 33 (8 назв)
Рубрики: Наплавлення--Технологічні процеси
Анотація: Вивчено вплив амплітуди і частоти коливань електродного дроту при дуговому наплавленні на формування наплавлених валиків, характер проплавлення основного металу, а також на структурну і хімічну неоднорідність в зоні з?єднання наплавленого і основного металів. Встановлено, що при збільшенні частоти коливань електродного дроту, при однаковій амплітуді коливань і швидкості наплавлення відбувається поліпшення формування наплавленого металу і перемішування шарів в наплавленому металі; утворення більш дисперсної структури; зменшення ширини перехідної зони; більш рівномірний розподіл легуючих елементів; більш рівномірне проплавлення і "згладжування" межі сплавлення наплавленого і основного металів. При цьому зазначені закономірності практично не змінюються при збільшенні амплітуди коливань. Встановлено, що найкраще формування наплавленого металу відбувається при максимальній частоті N = 45 хв-1 та амплітуді А = 25 мм коливань електродного дроту і швидкості наплавлення Vн = 7 м/год.


Дод.точки доступу:
Бабінець, А.А.; Рябцев, І.О.; Лентюгов, І.П.; Рябцев, І.І.; Кайда, Т.В.; Богайчук, І.Л.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Бабінець, А. А.
    Модернізація оптичного мікроскопа та його використання для одержання цифрових зображень мікроструктури наплавленого металу [] / А. А. Бабінець, І. О. Рябцев, І. П. Лентюгов // Автоматичне зварювання. - 2020. - № 12. - С. 52-57. - Бібліогр. с. 57 (10 назв)
Рубрики: Мікроскопи--Модернізація
Анотація: У статті проведений аналіз способів модернізації оптичних мікроскопів для одержання цифрових зображень і спрощення їх наступного аналізу при проведенні базових металографічних досліджень зразків наплавленого металу. Розглянуто два основні способи модернізації – за допомогою фотоапарата, оснащеного спеціальними адаптерами, який закріплюється на тубусі окуляра мікроскопа, та за допомогою відеоокуляра, який встановлюється замість штатного окуляра мікроскопа. Відзначені основні переваги й недоліки кожного способу. Використовуючи металографічний мікроскоп МІМ-7, фотоапарат Canon 650D, відеоокуляр SIGETA MCMOS 3100, а також зразки мікрошліфів з наплавленим шаром полутеплостійкої сталі системи легування C–Cr–Mo–W–V, проведені порівняльні металографічні дослідження. Показано, що застосування спеціального відеоокуляра SIGETA MCMOS 3100 дозволяє одержувати більш якісні цифрові зображення мікроструктур металу. В якості ілюстрації основних переваг роботи, які надає використання модернізованого у такий спосіб устаткування, наведено результати металографічного дослідження металу, наплавленого електродуговим способом порошковим дротом ПП-Нп-120В3ХМФ. Експериментально встановлено, що програмне забезпечення Toupview, яке поставляється в комплекті до відеоокуляра SIGETA MCMOS 3100, який використовувався в даних дослідженнях, дозволяє легко проводити обробку отриманих цифрових зображень, що значно розширює можливості базового металографічного аналізу.


Дод.точки доступу:
Рябцев, І.О.; Лентюгов, І.П.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Втомна довговічність зразків зі сталі 40Х після зносостійкого наплавлення з підшаром з низьковуглецевої сталі [Текст] / І. О. Рябцев [та ін.] // Автоматичне зварювання. - 2021. - № 3. - С. 3-9. - Бібліогр. с. 9 (18 назв)
Рубрики: Наплавлення--Зносостійкість
Анотація: Досліджено опір втомному руйнуванню сталі 40Х після зносостійкого наплавлення порошковим дротом ПП-Нп-25Х5ФМС з підшаром з низьковуглецевого пластичного матеріалу, сформованим дротом Св-08А. Конструкція наплавлених зразків і методика їх випробувань імітували умови експлуатації прокатних валків, для наплавлення яких широко використовується порошковий дріт ПП-Нп-25Х5ФМС. Комплексна методика оцінки опору багатошарового матеріалу втомному руйнуванню включала три етапи: встановлення циклічної довговічності зразків після виготівного наплавлення; дослідження циклічної тріщиностійкості різних шарів металу; визначення втомної довговічності зразків, які в процесі попередніх випробувань мали в наплавленому шарі втомні тріщини, після ремонтного наплавлення. Встановлено, що циклічна довговічність зразків з вуглецевої сталі 40Х, наплавлених порошковим дротом ПП-Нп-25Х5ФМС з підшаром з низьковуглецевої сталі 08кп перевищує циклічну довговічність зразків, наплавлених без підшару, приблизно в 2 рази. Максимальні значення КІН (140…180 ?МПаvм), отримані на зразках з багатошаровим наплавленням з підшаром, в 2…3 рази перевищують максимальні значення КІН, отримані на зразках без підшару, що свідчить про доцільність застосування низьковуглецевого підшару для підвищення тріщиностійкості багатошарового матеріалу із зносостійким наплавленням. Показано, що виконання ремонтного наплавлення за схемою видалення та наступного заплавлення лише ділянок металу із втомними тріщинами тривало експлуатованих деталей не призводить до суттєвого збільшення циклічної довговічності після ремонту. Це пов’язано з тим, що після тривалої експлуатації бездефектний шар наплавленого металу має значний рівень накопичених втомних пошкоджень, тому для підвищення ефективності ремонтного наплавлення рекомендовано видаляти не тільки метал навколо виявлених втомних тріщин, а весь наплавлений шар на глибину виявлених втомних тріщин із подальшим відновлювальним наплавленням.


Дод.точки доступу:
Рябцев, І.О.; Книш, В.В.; Бабінець, А.А.; Соловей, С.О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Розрахунок залишкового напружено-деформованого стану наплавлених сталевих тонколистових пластин [Текст] / І. К. Сенченков [та ін.] // Автоматичне зварювання. - 2021. - № 5. - С. 51-55. - Бібліогр. с. 55 (7 назв)
Рубрики: Наплавлення
Анотація: Розроблено скінченно-елементну методику розрахунку та досліджено напружено-деформований і мікроструктурний стан при одно- та двошаровому наплавленні пластин товщиною 3 мм зі сталі Ст3 дротами Св-Х19Н18Г6М3В2, ПП-Нп-25Х5ФМС і Св-08А. Проведено розрахунки НДС, мікроструктурного стану і формозміни пластин при наплавленні за умов гладкого опирання. Модель плоского деформованого стану (ПДС) прогнозує більші прогини порівняно з моделлю плоского напруженого стану (ПНС), за виключенням матеріалів з мартенситними перетвореннями (ПП-Нп-25Х5ФМС); при наплавленні матеріалів з мартенситними перетвореннями мають місце більші прогини за рахунок об'ємних ефектів перетворення. За винятком наплавленого металу з мартенситними перетвореннями (25Х5ФМС) модель одночасного наплавлення шару прогнозує більший прогин порівняно з моделлю поваликового наплавлення і може використовуватися для оцінки верхньої границі прогину. Отримана задовільна кореляція розрахункових і експериментальних даних щодо прогинів наплавлених пластин. Визначено раціональні схеми опирання та закріплення кромок елементів, які забезпечують мінімальні залишкові прогини.


Дод.точки доступу:
Сенченков, І.К.; Рябцев, І.О.; Червінко, О.П.; Бабінець, А.А.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Втомна довговічність зразків зі сталі 40Х після зносостійкого наплавлення з підшаром з низьколегованої сталі [Электронный ресурс] / В. В. Книш [та ін.]. - Електрон. журн. // Автоматичне зварювання. - 2021. - № 8. - С. 3-8
Рубрики: Дугове електрозварювання
   Наплавлення--Зносостійкість

Анотація: Досліджено опір втомному руйнуванню багатошарового матеріалу, зносостійкий шар якого наплавлений порошковим дротом ПП-Нп-25Х5ФМС з підшаром з низьколегованого матеріалу, наплавленого дротом ПП-Нп-12Х1МФ. Конструкція наплавлених зразків і методика їх випробувань імітували умови експлуатації сталевих прокатних валків. Комплексна методика оцінки опору втомному руйнуванню багатошарових наплавлених зразків включала три етапи: встановлення циклічної довговічності зразків після виготівного наплавлення; дослідження циклічної тріщиностійкості різних наплавлених шарів; визначення втомної довговічності зразків, які в процесі попередніх випробувань мали в наплавленому шарі втомні тріщини, після ремонтного наплавлення. Встановлено, що циклічна довговічність зразків з вуглецевої сталі 40Х, наплавлених порошковим дротом ПП-Нп-25Х5ФМС з підшаром з низьколегованої сталі 12Х1МФ при рівні максимальних напружень 500 МПа знаходиться в діапазоні 346…716 тис. циклів. Виявлено особливості кінетики втомного руйнування досліджуваного багатошарового матеріалу. Встановлено, що в наплавленому металі (в зносостійкому шарі та в підшарі з низьколегованої сталі) втомна тріщина розвивається нестабільно, постійно змінюючи швидкість та напрям. Показано, що видалення втомних тріщин та наступне наплавлення місць їх видалення дозволяє відновити циклічну довговічність зразка до рівня вихідного стану, тобто збільшити загальну довговічність у 2 рази.

Перейти к внешнему ресурсу: Книш В.В. та ін.

Дод.точки доступу:
Книш, В.В.; Соловей, С.О.; Рябцев, І.О.; Бабінець, А.А.




    Бабінець, А. А.
    Класифікація способів модифікування та мікролегування наплавленого металу [Электронный ресурс]. № 9 / А. А. Бабінець, І. О. Рябцев. - Електрон. журн. // Автоматичне зварювання. - 2021. - № 9. - С. 3-11
Рубрики: Дугове електрозварювання
   Наплавлення

Анотація: Виконано літературний огляд основних способів модифікування та мікролегування наплавленого металу. Показано, що на відміну від терміну «мікролегування», під терміном «модифікування» слід розглядати не тільки спосіб введення малих добавок хімічних елементів або їх з’єднань в наплавлений метал, а й різноманітні фізичні впливи чи технологічні процеси, дія яких направлена на досягнення тієї ж мети – подрібнення мікро- та макроструктури металу, очищення границь зерен та приграничних зон, підвищення комплексу технологічних, механічних і експлуатаційних властивостей сталей та сплавів. Прикладами таких фізичних впливів є застосування вібрацій до виробу в процесі наплавлення; введення енергії від імпульсного джерела нагрівання; імпульсна подача електродного або присадного дроту; застосування джерел з модуляцією зварювального струму; зовнішній електромагнітний вплив і т.п. Наведено класифікацію способів модифікування в залежності від схеми їх реалізації та впливу на властивості наплавленого металу. Показано основні переваги та недоліки способів введення модифікуючих та мікролегуючих добавок в наплавлений метал. Визначено, що з розглянутих способів модифікування найбільш простим і раціональним є хімічний спосіб – шляхом введення елементів-модифікаторів в наплавлений метал безпосередньо через шихту порошкових електродних дротів. Даний спосіб технологічно і економічно простий і універсальний та може використовуватися із незначними змінами при електродуговому, електрошлаковому та плазмовому наплавленні.

Перейти к внешнему ресурсу: Бабінець А.А. та ін.

Дод.точки доступу:
Рябцев, І.О.




    Бабінець, А. А.
    Вплив модифікування та мікролегування на структуру та властивості наплавленого металу [Текст] / А. А. Бабінець, І.О. Рябцев // Автоматичне зварювання. - 2021. - № 10. - С. 3-11. - Бібліогр. с. 9-11 (28 назв)
Рубрики: Дугове електрозварювання
Анотація: На основі літературних даних показано вплив модифікування та мікролегування бором, титаном, вольфрамом, цирконієм, ітрієм та ін. на структуру, механічні та експлуатаційні властивості наплавленого металу. Показано, що введення цих елементів або їх сполук з вуглецем та азотом в кількостях до 0,2 % приводить до отримання дрібнозернистої, однорідної структури металу, одержанню більш рівномірного розподілу легуючих елементів, що позитивно позначається на показниках міцності, пластичності, зносо- та термостійкості. Визначено, що з точки зору підвищення зносостійкості та термостійкості наплавленого металу, перспективно виглядає введення малих добавок бору або його з’єднань (у кількості до 0,2 %), церію або ітрію (у кількостях до 0,015 % кожного) або ж використання комплексних лігатур, до складу яких можуть входити вищеперераховані елементи, а також такі модифікатори як цирконій, карбіди та бориди титану чи карбіди вольфраму. Також на основі проведеного аналізу показано, що введення у склад шихти порошкових дротів диборидів титану та цирконію сприяє активуванню процесів формування розплавлених крапель металу на торці електродного дроту, в результаті чого відбувається підвищення якості переносу металу у зварювальній дузі, що збільшує значення коефіцієнтів переходу легуючих елементів у наплавлений метал та покращує формування наплавлених валиків.


Дод.точки доступу:
Рябцев, І.О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)