Єфімцева, Л. О.
    Розвиток інноваційних процесів в економіці: теоретико-еволюційний аспект [Текст] / Л. О. Єфімцева // Економіка АПК. - 2012. - № 8. - С. 87-92 : табл. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Економіка України--Інновації
   ІнновацІЇ--Управління

   Економічна теорія--Інноваційна економіка

Кл.слова (ненормовані):
Інноваційна реформа -- Технологічні парки -- Трансфер технологій
Анотація: Розглянуто роль і стан інноваційної діяльності в Україні, викладено основні концепції розвитку теорії інновацій.





    Єфімцева, Л. О.
    Енергетична безпека в Україні: суть, походження та перспективи [Текст] / Л. О. Єфімцева // Економіка АПК. - 2014. - № 5. - С. 85-92 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Енергетична безпека--Україна
   Економіка--Економічна безпека

Кл.слова (ненормовані):
національна безпека -- паливно-енергетичні копалини -- енергетична залежність
Анотація: Розглянуто значення та місця енергетичної безпеки в національній безпеці країни та шляхів розв'язання проблеми енергозабезпечення України.





    Єфімцева, Л. О.
    Детермінанти формування попиту на ринку агротехнологічного сервісу [Текст] / Л. О. Єфімцева // Економіка АПК. - 2019. - № 6. - С. 111-118 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільськогосподарська техніка--Технологічний сервіс--Попит
   Аграрна економіка

Кл.слова (ненормовані):
попит -- технологічний сервіс -- агротехнологічні послуги -- матеріально-технічне забезпечення -- ринок -- чинники формування попиту
Анотація: Мета статті - дослідити сучасний стан попиту аграрних виробників на технологічні послуги та окреслити основні чинники формування попиту на них. Виявлено основні види агротехнологічних послуг, на які є попит у сільськогосподарських підприємств, що може слугувати інформаційною базою для продавців на ринку послуг. Доведено необхідність розвитку ринку агротехнологічних послуг для сільськогосподарських виробників, зважаючи на факт багатоукладності аграрної економіки, з метою обгрунтування механізмів розвитку такого ринку.





    Єфімцева, Л. О.
    Державна підтримка агротехнологічних кооперативів із спільного використання техніки в Україні як один із засобів технічного забезпечення аграріїв малих форм господарювання [Текст] / Л. О. Єфімцева // Економіка та держава. - 2021. - № 2. - С. 123-130 : табл.; граф. - Бібліогр. с. 129-130 (30 назв)
Рубрики: Агропромислові комплекси--Сільськогосподарська техніка--Державна підтримка
Анотація: У статті досліджено особливості та проблеми розвитку державної підтримки сільськогосподарської обслуговуючої кооперації, зокрема агротехнологічних кооперативів із спільного використання технічних засобів, які виступають одним із напрямів розвитку ринку агротехнологічного сервісу. Розглянуто зарубіжний досвід державної підтримки новостворених та діючих обслуговуючих кооперативів, зокрема кооперативів із спільного використання технічних засобів. Окреслено переваги обслуговуючих кооперативів із спільного використання технічних засобів як одного із засобів забезпечення аграріїв малих форм господарювання повним комплексом технічних засобів, зростання яких сприятиме розвитку ринку агротехнологічних робіт та послуг, оскільки після обробки власних полів агротехнологічні кооперативи виконуватимуть агротехнологічні роботи на полях сільськогосподарських виробників, які не мають у наявності власної техніки. Досліджено форми державної підтримки сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на сучасному етапі в Україні та виявлено стримуючі чинники можливості скористатися аграріями деякими формами державної підтримки. Обгрунтовано необхідність доопрацювання існуючих форм державної підтримки для сільськогосподарських виробників, зокрема введення в дію довгострокової державної програми підтримки функціонуючих та новостворених кооперативів, основною метою якої має виступати можливість членів кооперативу здійснювати фінансове планування придбання технічних засобів у довгостроковій перспективі. Окрім цього, фінансова компенсація як залучених кредитних ресурсів, так і по програмі здешевлення технічних засобів та обладнання шляхом компенсації вартості має проходити у встановлені строки, без затримки траншу. Запропоновано розмір компенсації 25% для новостворених та існуючих агротехнологічних кооперативів із спільного використання технічних засобів, у складі яких немає фермерського господарства, підняти до рівня 40%. Окрім цього, внесено пропозицію в процесі придбання технічних засобів та обладнання аграріям зменшити вартість машин та обладнання на суму компенсації, що дасть можливість сільськогосподарським виробникам оплачувати нижчу суму за придбання технічних засобів, що збільшить привабливість програми часткової компенсації. Також внесено пропозицію в перші п'ять років функціонування новоствореного агротехнологічного кооперативу із спільного використання технічних засобів звільнити від сплати податків та зборів. Реалізація вказаних пропозицій слугуватиме більш сприятливим умовам для створення нових та розвитку існуючих агротехнологічних кооперативів із спільного використання технічних засобів, що сприятиме розвитку ринку агротехнологічних робіт та послуг та матиме позитивний вплив на зростання технічного забезпечення аграріїв малих форм господарювання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)