Єрмоленко, Анатолій Миколайович.
    Екоетика у світлі парадиґмального повороту в філософії (попередні зауваги до критики екологічного розуму) [Текст] / А. М. Єрмоленко // Філософська думка. - 2008. - № 3. - С. 88-108. - Бібліогр. в підряд. прим.
Рубрики: Філософія екології--Екологічна криза
   Етика--Екологічний розум

   Практична філософія природи

Анотація: Автор виходить з того, що розробка екологічної етики - це опрацювання не тільки її прикладних аспектів, а й проблематики обгрунтування етики загалом. Адже екологічна криза - це передусім криза людини, її ціннісних орієнтацій та моральних норм.





    Єрмоленко, Анатолій Миколайович.
    Академічна філософія як «нове просвітництво» для діалогічної цивілізації [Текст] / Анатолій Миколайович Єрмоленко // Вісник Національної академії наук України. - 2019. - № 11. - С. 3-12. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Філософія і суспільство
   Філософія--Розвиток--Україна

Кл.слова (ненормовані):
дискурс -- етос -- істина -- наука -- постправда -- просвітництво
Анотація: Предметом статті є аналіз провідних тенденцій розвитку філософії в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України в контексті парадигмальних змін у світовій філософії та формування діалогічної цивілізації. Висвітлено здобутки науковців Інституту, дослідження яких ще за радянських часів виходили за межі марксистської парадигми, закладаючи підвалини для розвитку філософії в пострадянський період. Показано, що філософія незалежної України і мовно, і концептуально розвивається в річищі світової філософської думки, розбудовуючи концепції демократичної держави та громадянського суспільства і реагуючи на виклики сучасної доби, пов’язані з ситуацією «постправди», моральним релятивізмом та нігілізмом.





    Єрмоленко, Анатолій Миколайович.
    Спадщина Г.С. Сковороди і сучасність (до 300-річчя від дня народження) [Текст] : стенограма наукової доповіді на засіданні Президії НАН України 26 лютого 2020 року / Анатолій Миколайович Єрмоленко // Вісник Національної академії наук України. - 2020. - № 4. - С. 68-72 : фот.
Рубрики: Вчені--Філософи--Україна
Анотація: У доповіді висвітлено широке коло проблем, пов’язаних з різними сторонами спадщини Григорія Савича Сковороди, її дослідженням та осмисленням її значення для сучасності. Сьогодні, коли особливої ваги набувають питання української національної ідентичності, українських культурних традицій та інтеграції України в європейський культурний і політичний простір, необхідно активізувати участь наукових установ НАН України в подальшій актуалізації й популяризації спадщини Г.С. Сковороди та його ідей. Це сприятиме формуванню сучасного образу української культури як невід’ємного складника європейської цивілізації та утвердженню міжнародного авторитету вітчизняної гуманітаристики.


Дод.точки доступу:
Сковорода, Григорій Савич (укр. просвітитель-гуманіст, філософ, поет, педагог ; 1722-1794) \про нього\