Єлісєєва, О. К.
    Статистичне моделювання оптової торгівлі в Україні [Текст] / О. К. Єлісєєва, К. О. Лаптєва // Статистика України. - 2011. - № 3. - С. 8-11. - Библиогр.: с. 11 (5 назв.)
Рубрики: Економічна діяльність--Підприємства
   Підприємства--Оптова торгівля

   Оптова торгівля--Товарообіг

Кл.слова (ненормовані):
Метод головних компонент -- Кореляційно-регресійний аналіз
Анотація: Розглянуто сутність оптової торгівлі та досліджено її розвиток у 2009 р. Проаналізовано вплив загальних економічних показників на розвиток оптової торгівлі в Україні.


Дод.точки доступу:
Лаптєва, К. О.




    Єлісєєва, О. К.
    Ситуаційне моделювання в управлінні розвитком соціально-економічних систем [Текст] / О. К. Єлісєєва, С. С. Герасименко // Актуальні проблеми економіки. - 2011. - № 12. - С. 265-272 : форм., табл., рис. - Бібліогр.: 17 назв
Рубрики: Математичні методи та моделі в економіці--Ситуаційне моделювання--Когнітивне моделювання
Анотація: У статті проаналізовано проблеми моделювання соціального розвитку регіонів України, розроблено когнітивну модель соціального стану Дніпропетровського регіону, на основі якої проведено імпульсне моделювання. Розглянуто декілька сценаріїв соціального розвитку регіону й обрано найкращий для прийняття обґрунтованого управлінського рішення.


Дод.точки доступу:
Герасименко, С.С.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Єлісєєва, О. К.
    Методологічні аспекти рейтингового оцінювання діяльності комерційних банків України [Текст] / О. К. Єлісєєва, В. Д. Бондар // Статистика України. - 2012. - № 1. - С. 49-53. - Библиогр.: с. 53 (8 назв.)
Рубрики: Статистичні дослідження
   Оцінка банківської діяльності

   Порівняльний аналіз

Кл.слова (ненормовані):
Оптимізація -- Методика
Анотація: У статті розглянуто питання розробки методики оцінювання діяльності банків України на основі їх рейтингів. Запропоновано авторську методику, яку апробовано для сукупності банків Дніпропетровської області.


Дод.точки доступу:
Бондар, В. Д.




    Єлісєєва, О. К.
    Статистичний аналіз зовнішнього боргу України на основі побудови когнітивної карти [Текст] / О. К. Єлісєєва, І. О. Плеханова // Статистика України. - 2015. - № 3. - С. 23-27 : табл.; граф. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Статистика--Статистика державного бюджету--Зовнішній борг--Україна
Анотація: Стаття присвячена аналізу теоретичних аспектів статистики зовнішнього боргу України. На основі детального опрацювання запропонованих сучасними зарубіжними та українськими дослідниками показників, що характеризують зовнішній борг України, сформовано власну узагальнюючу систему показників. Обгрунтовано й використано кількісні та якісні методи дослідження макроекономічних систем. Фактори впливу на зовнішній борг згруповано на економічні, соціальні, політичні та інші. За допомогою методу експертної оцінки визначено сукупний вплив груп факторів на показник зовнішнього боргу України. На основі проведеного дослідження виокремлено соціально-економічні показники, що визначають величину зовнішнього боргу України.


Дод.точки доступу:
Плеханова, І. О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Єлісєєва, О. к.
    Статистичне оцінювання стану відновлюваної енергетики в Україні порівняно з передовими країнами світу [Текст] / О. к. Єлісєєва, П. В. Хазан // Статистика України. - 2016. - № 2. - С. 14-20 : табл.; граф. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічна статистика--Статистика енергетики--Відновлювальна енергетика--Україна
Анотація: Надано результати статистичного оцінювання розвитку відновлювальної енергетики в Україні, виконано порівняння з передовими країнами ЄС і світу, визначені та проаналізовані поточні проблеми галузі. Розраховані коефіцієнти кореляції між виробництвом енергії з відновлювальних джерел, їх загальною потужністю та показниками ВВП в Україні порівняно з розвиненими країнами зі стабільною економікою.


Дод.точки доступу:
Хазан, П. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Єлісєєва, О. К.
    Економіко-статистичний аналіз сонячної енергетики регіонів України [Текст] / О. К. Єлісєєва, П. В. Хазан // Статистика України. - 2016. - № 4. - С. 51-58 : табл.; граф.; карта. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка енергетики--Альтернативна енергетика--Сонячна енергія--Україна
Анотація: Обгрунтовано, що розвиток відновлювальної енергетики є нагальним питанням сьогодення та важливим елементом на шляху до сталого розвитку України. На основі розрахунку параметрів сонячних електростанцій виконано економіко-статистичний аналіз сонячної енергетики доя восьми регіонів України, що відповідають різним кліматичним умовам та мають економічні особливості. Оцінено потенційні можливості розвитку сонячної енергетики залежно від площі територій та кількості приватних домогосподарств у сільській місцевості. За даними порівняльного аналізу результатів розрахунків сонячних електростанцій та статистичної інформації зроблено висновок про суттєвий потенціаль розвитку сонячної енергетики як у приватному, так і у промисловому секторах.


Дод.точки доступу:
Хазан, П. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Єлісєєва, О. К.
    Статистичний аналіз сезонно скоригованих обсягів зовнішньої торгівлі за товарною структурою у 2018 році [Текст] / О. К. Єлісєєва // Формування ринкових відносин в Україні. - 2020. - № 3. - С. 84-91. - Бібліогр.: с. 90-91 (9 назв)
Рубрики: Зовнішня торгівля--Статистика, 2018 р.
Анотація: В статті розглянуті питання, пов'язані з сезонним коригуванням даних та наведено принципи та доцільність коригування даних зі статистики зовнішньої торгівлі товарами з урахуванням сезонної складової, а саме: коригування вартості експорту-імпорту товарів за річними даними.??Визначено різницю між фактичними та сезонно скоригованими даними за найбільшими товарними групами в експорті та імпорті товарів та за допомогою графічного методу представлені у вигляді рисунку для наочного вивчення. Проаналізовано вплив календарного ефекту та визначено його прямий зв'язок зі зміною даних зі статистики зовнішньої торгівлі товарами.??Наведено співставлення за сезонно скоригованими даними обсягів експорту та імпорту України з країнами-партнерами за методом "дзеркальної статистики". Також доведено, що таке співставлення даних є більш точним, оскільки використовуються вже скориговані дані, згладжені на ефект сезонності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)