Колодійчук, А. В.
    Процеси впровадження цифрових технологій і літосфера: взаємовплив і загрози взаємодії [Текст] / А. В. Колодійчук // Формування ринкових відносин в Україні. - 2019. - № 1. - С. 110-115. - Бібліогр. с. 114 (8 назв)
Рубрики: Цифрові технології
Анотація: У статті охарактеризовані і проаналізовані на конкретних прикладах літосферні ризики впровадження ІКТ, зокрема вулканічні, геолого-ґрунтові, гідрогеологічні, геодезичні, рельєфні, а також тектонічні ризики. Розглянуто взаємозв'язок та взаємовплив між спеціалізованими новітніми комп'ютерними технологіями, геологічним середовищем та техногенними процесами. Виявлено, що нові цифрові технології можуть бути не лише інструментом здійснення науково-прикладних досліджень, але й джерелом механічного, хімічного і навіть радіаційного забруднення ділянок земної кори.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Віровець, Д. В.
    Децентралізація цифрової економіки як умова виходу із структурно-системної кризи [Текст] / Д. В. Віровець, С. М. Обушний // Формування ринкових відносин в Україні. - 2020. - № 7/8. - С. 62-74. - Бібліогр. с. 73-74 (19 назв)
Рубрики: Економічні кризи
   Цифрові технології

Анотація: У даній статті описані методи і приклади цифрових децентралізованих прийомів в економіці, метою яких є значне спрощення і здешевлення економічних процесів. Увага також приділяється ідентичності, управлінню, організації постачання, системі охорони здоров'я, а також поведінковим стимулам, де інновації як в державному, так і в приватному секторах, вже продемонстрували корисність технології блокчейн при вирішенні поставлених перед нами проблем. Зниження витрат і підвищення ефективності - це лише деякі переваги блокчейн, які потенційно може отримати економічна система. Впровадження методів цифрової децентралізації в вигляді постійних або тимчасових рішень може стати значним фактором прискорення виходу з системних економічних криз. Підтвердженням є вже реалізовані проекти з використанням технології блокчейн, деякі з яких активно використовувалися під час пандемії СОУЮ-19. Цифрове середовище з високим ступенем довіри, відсутністю регуляторів і кордонів може мати великий потенціал в майбутньому для появи безлічі блокчейн проектів з високим ступенем гнучкості за часів криз, також здатних змінити сьогоднішню економічну парадигму.


Дод.точки доступу:
Обушний, С.М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Молчанова, Еллана
    Моделі диджитал-торгівлі [Текст] / Еллана Молчанова, Катерина Ковтонюк // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2021. - № 2. - С. 56-62
Рубрики: Цифрові технології
   Диджитал-торгівля

Анотація: Розглянуто методологічні підходи до визначення поняття «диджитал-торгівлі». Проаналізовано звіти міжнародних агенцій та інституцій, що характеризують феномен «диджитал-торгівлі». Визначено основні класифікаційні ознаки «диджитал-торгівлі». Проаналізовано сучасні форми взаємодії суб’єктів диджитал-торгівлі. Досліджено основні моделі диджитал-торгівлі.


Дод.точки доступу:
Ковтонюк, Катерина
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)