Шемет, А. Д.
    Теоретичні підходи до визначення сутності понять електронної комерції у складі цифрової економіки [Текст] / А. Д. Шемет // Держава та регіони. Серія: Економіка та підприємництво. - 2012. - № 1. - С. 176-180. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цифрова економіка





    Гриценко, А.
    Вплив цифровізації на соціальний розвиток [Текст] / А. Гриценко, Т. Бурлай // Економічна теорія. - 2020. - № 3. - С. 24-51. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Соціальний розвиток--Соціально-економічні відносини--Соціальні ризики
   Державна політика

   Цифрова економіка

Кл.слова (ненормовані):
інформаційно-мережева економіка -- цифровізація -- соціальні ризики -- цифрова трансформація -- диджиталізація
Анотація: Показано місце цифровізації у закономірному переході від індустріальноринкової до інформаційно-мережевої економіки, з’ясовано структуру відносин, що обумовлюють механізм взаємодії техніко-технологічних процесів цифровізації та соціально-економічних відносин, означено складність рефлексивної взаємодії техніко-технологічної та соціально-економічної компонент суспільного розвитку. Визначено основні соціальні ризики, обумовлені процесами цифровізації, на мікро- та макрорівні. Комплексно охарактеризовано динаміку процесів диджиталізації та їх вплив на соціальний розвиток у глобальному та національному контексті. Показано управлінські стратегії держав, сформовані як відповіді на виклики цифрового розвитку та орієнтовані на мінімізацію породжених ним соціальних ризиків. ЄС та реалізацією Стратегії побудови гігабітного суспільства ЄС до 2025 року.


Дод.точки доступу:
Бурлай, Т.




    Обушний, С. М.
    Big data як економічний ресурс для функціонування децентралізованих автономних організацій [Текст] / С. М. Обушний, Д. В. Віровець // Формування ринкових відносин в Україні. - 2021. - № 4. - С. 51-63. - Бібліогр. с. 61-62 (8 назв)
Рубрики: Цифрова економіка
Анотація: У даній статті запропоновано огляд технології ДАО як цифрової кооперації для роботи з великими даними, зосереджуючи увагу на сучасних підходах, можливостях та майбутніх напрямках. Представлений короткий огляд технології блокчейн та ДАО та їх необхідні характеристики для роботи з великими даними, різних сервісів ДАО по збору даних, їх зберігання, аналізу та дотримання конфіденційності, використання таких даних, а також обговорюються проблеми та майбутні напрямки для подальших досліджень. Технології блокчейну мають потенціал для ефективної аналітики великих даних завдяки посиленій безпеці та конфіденційності, ефективній системі управління, при чому повний захист матимуть тільки ідеї, втілені в технології блокчейн, а спільне інвестування та контроль над такими цифровими активами здійснюватиметься через ДАО, як нову форму партнерства.


Дод.точки доступу:
Віровець, Д.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)